reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Gaja nie wiem czy tak na l4 bedziesz mogłam sobie poszaleć z zakupam,bedąc na zwolnieniu należy byc w domu z razie kontroli, dlatego też ja własnie cierpie bo nie mogę nigdzie sobie jechać,ewentualnie w weekendy:)
ZUS chyba nie ma zwyczaju kontrolować kobiet w ciąży tak mi się zdaje. Poza tym to żeczywiście jak masz napisane na L-4 że możesz chodzić to znaczy że możesz chodzić i nic im do tego

Beniaminka....nie przejmuj się tym co mama mówi...moja teściowa tez tak mówiła,że za wczesnie na dziecko,ze tylko jej syn bedzie miał dochód....a ja nic....,że dziecko powinno miec zapewniony byt itd.....mieszkanie mamy małe ale swoje (37m2),mąż pacuje a teraz żyjemy z oszczedności moich które uskubałam wyjazdami do Niemiec....a ona o tym nie wie:-D...truła mi cały czas w głowę,że na dziecko musimy poczekac z 3-4 lata....,ale ja mam ją w d***e....do tej pory a już powoli idzie drugi trymestr nie kupiła nawet jabłka a to jej pierwszy wnusio albo wnuczka.....a ma za co....naprawdę!
W ogóle zaczęła się wtrącać w nasze życie a ja je DOWIDZENIA to nasze życie....i nasze dziecko a nie jej....mogłabym pisać i pisać a szkoda nerwów i zali.....które mam do niej.....:wściekła/y:

tak trzymaj teściową trzeba trzymać troszeczkę na dystans... teraz rodzinę tworzysz Ty Twój mąż i Wasze dziecko i nikt więcej i to jest wasza decyzja i nikogo więcej! Powiedz jej że jak będziesz chciała to urodzisz 10 dzieci i to nie jest jej sprawa za co je utrzymasz u niej w łóżku nie śpisz i nie jadasz z jej garnka!
 
reklama
A ja mam tesciowa skarb!!! Kochana jest jak nie wiem co, co do niej pojde to nowa kiecke gdzies wyszarpie bo brzuch rosnie a ja ciagle w tym samym;) Pomaga nam i cieszy sie jak szalona bo to pierwszy/a wnusio/a bedzie ;)))))
 
Właśnie dzoniłam do mojej księgowej, i powiedziała ze każdy urząd może interpretować sobie prawo jak chce ,paragraf jest tak skonstruowany ze jedno zaprzecza drugiemu, ja mieszam w poznaniu i z tego co pamietam miałam kontrole w ciazy i to nie jedna mając na zwolnieniu 2b także nie wiem od czego to zależy,widocznie od "widzi mi sie" naczelnika.
:):):)
 
Moja kolezanka z poznania nie miala zadnej wizyty z zus i tez miala 2b albo nawet samo 2 nie pamietam
No ale zawsze trzeba miec na wzgledzie niespoziewana wizyte
 
Właśnie dzoniłam do mojej księgowej, i powiedziała ze każdy urząd może interpretować sobie prawo jak chce ,paragraf jest tak skonstruowany ze jedno zaprzecza drugiemu, ja mieszam w poznaniu i z tego co pamietam miałam kontrole w ciazy i to nie jedna mając na zwolnieniu 2b także nie wiem od czego to zależy,widocznie od "widzi mi sie" naczelnika.
:):):)

Karolino,napisałam wczesniej. Prowadzisz działalność gospodarczą i Tobą zajmuje się wydział zasiłków, i to oni zlecają kontrolę bądź kontrolują Cę sami- Pani z zasiłków mosze przyjść bez zapowiedzi do firmy i sprawdzic czy czasem nie pracujesz. Do domu jesli przyjda bez zapowiedzi moga pocałowac klamkę i nic z tego tytułu Ci nie zrobią, dadzą jedynie telefon byś się z nimi kontaktowała i złożyła wyjaśnienie- takie biurokratyczne zwyczaje do zapisu w aktach.
Możesz chodzić z symbolem 2 B ! Na 100 %
 
NO TO WIDOCZNIE SIE NA MNIE UWZIELI:-)
MOJA KOLEZANKA KTÓRA RODZIŁA POD KONIEC ROKU2009 TEZ W OKRESIE CIAZY MIAŁA 3 KONTROLE ,NAWET JEDNA MIAŁA PO GODZINIE18:szok:
 
karolino,napisałam wczesniej. Prowadzisz działalność gospodarczą i tobą zajmuje się wydział zasiłków, i to oni zlecają kontrolę bądź kontrolują cę sami- pani z zasiłków mosze przyjść bez zapowiedzi do firmy i sprawdzic czy czasem nie pracujesz. Do domu jesli przyjda bez zapowiedzi moga pocałowac klamkę i nic z tego tytułu ci nie zrobią, dadzą jedynie telefon byś się z nimi kontaktowała i złożyła wyjaśnienie- takie biurokratyczne zwyczaje do zapisu w aktach.
Możesz chodzić z symbolem 2 b ! Na 100 %
no to w takim razie bardzo sie ciesze:)
 
Witam :) Wszystkiego co najpiekniejsze w tym czasie dla was kobietki :) Ja dzis wstalam przed 7 bym zdazyla przed uczelnia jeszcze jechac z moim kochanym do biura parafialnego zalatwic termin slubu koscielnego(bo go mamy za rok) i co sie okazalo ze na 2011 jeszcze nie ma ksiegi malzenstw i ze musimy czekac az proboszcz laskawie ja zalozy. Ale pytalam sie czy mozemy rezerwowac sale czy napewno bedzie termin by pozniej sie nie okazalo ze sala i wszystko zalatwione a ksiadz powie ze terminu nie ma. No ale to sie nazywa zalatwianie czegokolwiek w Polsce :/ Ale na szczescie na uczelni bylo wszystko jak powinno i pozniej przy zamawianiu tortu weselnego tez :) juz nie moge sie doczekac az go sprobujemy :) Milego popoludnia :)
 
Gaja23 nalezy ci sie dzien wolnego jak masz wizyte i nie odpracowujesz go, wiem bo tak mowila mi ksiegowa jak zawiadomilam ja o ciazy, tylko mam powiedziec troszeczke wczesniej, zeby zobie to zanotowala
 
reklama
gaja ja chodziłam na wizyty w poprzedniej ciąży i poprostu mówiłam że idę do lekarza ale czy cały dzień można nie przyjść tego to nie wiem??
a mnie dzisiaj tak muli że zasnęłabym przed kompem, już sobie okno otwarłam ale to nic nie pomaga, marzę o drzemce godzinnej albo dwu ;-)
 
Do góry