reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Dorotka, są rozne opinie co do farbowania włosów w czasie caży. Ja wyczytala w ksiazce ze niby nie ma negatywnego wpływu na plód, ale nalezy zwrócic uwage na ewentualna toksycznośc farb, bo niby skóra wchłania małe ilości steżenia farb. No i na koniec napisano ze nie powinno stosować farb w pierwszym trymestrze ciaży. I dlatego pytam , bo własnie róznie w praktyce bywa u kobiet ciężarnych.Jedne farbuja inne czekaja do drugiego trymestru..jak tu nie skołowacieć
 
reklama
Hej co do salatki to bomba -napisze wam potem przepis:)

A moj maz przy pierwszym byl przy porodzie i spisal sie na medal -teraz tez bedzie BANKOWO!
 
Magi ja farbuje na blond i powiem Ci jedno,po tym co naczytalam sie o toxo,juz wiecej ni nie czytam naprawde
a i jeszcze jedno--mnie sie dwa razy szybciej rozjasniają
 
witam sie kochaniutkie:)
u nas dzisiaj słoneczko ale jeszcze zimno brrr,właśnie czekam z obiadkiem na mojego ślubnego bo jeszcze jest w pracy:angry:
u mnie samopoczucie zdecydowanie lepsze niz wczoraj
-ja pomyśle ile wczoraj łez wylałam tak bez powodu to az mnie śmiech ogarnia :-D,ale co zrobic hormony buzyją ,
pozdrawiam was dziewczyny i miłego sobotniego popołudnia życze:tak:

ja prowadze zakład fryzjerski i z tego co wiem farby mniej szkodzą niż rozjaśniacze,kupując farby trzeba zwracac na zawartosc amoniaku, zawsze takie zabiegi mają jakis wpływ przecież to wszystko przenika przez skóre,czasem bywa tak ze nie wychodzi pozadany kolor w moim przypadku tak było,tak jak i trzeba uważać zeby włośów nie popalic kładąc blond farbe bo mogą włosy sie szybciej rozjaśniać tak jak w przypadku dorotki:)
 
Ostatnia edycja:
a ja chuchając na zimne nie farbuje i balsam do ciała też zmieniłam na mniej "pachnący". Ale są teraz farby, nie szampony bez amoniaku:tak:
A dziewczyny mam pytanie z racji tego, że pierwszy poród w PL (mam wrażenie jakbym była pierworódką:baffled:) jak jest w szpitalach w PL. Chodzi mi o ten poród rodzinny. Są szpitale które zabraniaja obecności osoby towarzyszącej??? Wiem, będę sie musiała w swoim dopytać ale już tak ogólnie chciałabym mieć rozeznanie czy porody rodzinne to całkiem normalna sprawa w PL.
 
Sara w jakiej czesci niemiec mieszkasz ?? Zazdroszcze Ci bazarku z polska kielbasa ...... ja mam 15 km od domu "ruski" sklep i oni maja polska kiszona kapuste i polski twarog i kaszanke :)
Ja mieszkam w NRW niedaleko Dortmundu. A ty?
Magi ja farbuje na blond i powiem Ci jedno,po tym co naczytalam sie o toxo,juz wiecej ni nie czytam naprawde
a i jeszcze jedno--mnie sie dwa razy szybciej rozjasniają
Masz racje ja juz tez nic nie czytam - koniec i kropka.
witam sie kochaniutkie:)
u ja prowadze zakład fryzjerski i z tego co wiem farby mniej szkodzą niż rozjaśniacze,kupując farby trzeba zwracac na zawartosc amoniaku, zawsze takie zabiegi mają jakis wpływ przecież to wszystko przenika przez skóre,czasem bywa tak ze nie wychodzi pozadany kolor w moim przypadku tak było,tak jak i trzeba uważać zeby włośów nie popalic kładąc blond farbe bo mogą włosy sie szybciej rozjaśniać tak jak w przypadku dorotki:)
A mi fryzjerka powiedziala , ze wrecz odwrotnie rozjasniac wolno, bo przeciez amoniak uzywa sie tez jako spulchniacz do ciastek on szybko wietrzeje. Nie wolno natomiast bardzo ciemnych farb ze wzledu na zawartosc olowiu i metali ciezkich , ktore maja szkodliwy wplyw na plod.
 
ja poprzednia ciąze co dwa miesiace malowalam i teraz zresztą tez
a co moze byc szkodliwe
Ja też w poprzedniej ciąży farbowałam i nic się nie stało. Co prawda farbuję u fryzjera informuję go o moim stanie i jak to mówi mój fryzjer używa delikatnej wody o mały stężeniu chemicznym do moich farb. Moim zdaniem ważne jest by w ciąży czuć się zadbanym...
Do 2 porodu nawet lekki make-up zrobiłam :-D:-D:-D
a ja chuchając na zimne nie farbuje i balsam do ciała też zmieniłam na mniej "pachnący". Ale są teraz farby, nie szampony bez amoniaku:tak:
A dziewczyny mam pytanie z racji tego, że pierwszy poród w PL (mam wrażenie jakbym była pierworódką:baffled:) jak jest w szpitalach w PL. Chodzi mi o ten poród rodzinny. Są szpitale które zabraniaja obecności osoby towarzyszącej??? Wiem, będę sie musiała w swoim dopytać ale już tak ogólnie chciałabym mieć rozeznanie czy porody rodzinne to całkiem normalna sprawa w PL.
Rodziłam 2 razy w małym miasteczku nigdy nikt nie robił problemu z powodu towarzyszącej osoby wręcz przeciwnie zachwalano taki układ. Myślę, ze i dla położnych to wygodniejsza sytuacja bo nie muszą aż tak biegać koło rodzącej jak ktoś z bliskich obok niej czuwa. Tak więc myślę kerna że chyba nie ma takich miejsc w Polsce chociaż wszystko może się zdarzyć:tak: Z tego co się orientuję porodu rodzinne to już powszechność w Polsce. Spokojnie ;-)
 
dzięki lilu ,trochę nie uspokoiłaś bo nie mam kopletnie orintacji:-) Ale fakt, że przecież dla położnych to też wygodniejszy ukłąd:tak:
A do porodu make-up??? A na fotkach nie wyglądałaś jak mis panda:confused::-D:-D
 
A mi fryzjerka powiedziala , ze wrecz odwrotnie rozjasniac wolno, bo przeciez amoniak uzywa sie tez jako spulchniacz do ciastek on szybko wietrzeje. Nie wolno natomiast bardzo ciemnych farb ze wzledu na zawartosc olowiu i metali ciezkich , ktore maja szkodliwy wplyw na plod.

no własnie ja farbuje na brązy, kiedys czarne farby tylko, a z natury jestem brunetką.
 
reklama
Ja bym w takiej kwestii fryzjerce nie ufała tylko gina się spytała:tak:
Ja bym nie farbowała włosów w I trymestrze :no: lepiej przeczekać najgorszy czas, niektórzy nawet znieczulenie u dentysty odradzają w tym czasie ( chociaż moja dent mowi że bezpieczne) to tym bardziej amoniaku bym na skórę nie pchała :no: Co innego szampon, albo jak pisze kerna farby bez amoniaku. Na szczęście teraz mam ten problem z głowy, bo włosów nie farbuję, to znaczy czasami szamponem w kolorze zbliżonym do naturalnego, teraz na święta chyba się upiększę :-)
 
Do góry