reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Mowie Wam od wczoraj to mi sie wydawalo ,ze wieki minely . Wczoraj wieczorem zaczelam krwawic i to tak dosc mocno i ze 3 razy , dzwonilam do doktor , tak ok.22ej , kazala wziac nospe , w nocy bylo lepiej , ale ciagle mialam plamienie - dzis bylam dopiero o 18ej u doktor - ten caly dzien to myslalam , ze wieki - samoo badanie jak rok - ale na szczescie dzidzia zyje , a wrecz szaleje - tak brykala, machala nozkami , odpychala sie nozkami , nawet sie zmierzyc nie dala . Mam malutki krwiak - mam lezec , oszczedzac sie , brac nospe i luteine i musi byc dobrze i inaczej nawet nie chce myslec.

Uff jak dobrze że jest dobrze.. a więc oszczedzaj się jak możesz.Trzymaj się ;)

dziękuje Ci kochana...jutro tam zadzwonie i umowie się na wizyte
lekarz u którego byłam to dr Maciejewski........ i tak jestem z 3miasta
dziekuję za wsparcie naprawdę bardzo go potrzebujemy........

Karolinko koniecznie tak jak piszą dziewczyny skonsultuj się z innym specjalistą. Wiem że łatwo komus tak powiedzieć "niemartw się" a w sercu tak ściska.. Dlatego musisz koniecznie to sprawdzić jeszcze raz. Będzie dobrze... 3mamy kciuki!!!

Juz jestem po badaniach :) Kaska ulozyla sie prawidlowo do badania ,ale tylko na minutke :) Udalo sie zrobic przeziernosc NT 1,08 a wiec wyniczek cudo !Pozniej lekarz przelaczyl na 3D i dopiero sie zaczelo fasolka pokazala wszystko co potrafi - podskoki ,obroty,wsadzanie palucha do buzi - mowie wam slodziak taki ze az lza sie w oku kreci :) Zycze zeby i u Was tez tak bylo !!!

Super wieści, oby takich więcej i jak najczęściej!!!
 
reklama
Ja też już po śniadanku jestem, teraz leżeć, leżeć i jeszcze raz leżeć, a to męczące niestety:crazy:
No i czekam z utęsknieniem na tatusia dzidzi:-)
Pozdrawiam wszystkie wrześniowe mamusie 2010:-)
 
Trixi, mb_1 - super wieści. Wreszcie dobre wieści po tych ostatnich przykrych od karolinakare i marji.
Marja, oszczędzaj się wypoczywaj i będzie dobrze. Karolinakare, trzymam kciuki, myśl o swoich pociechach i staraj się być silna - dla nich. Polecam modlitwę do Świętego Gerarda- patrona kobiet ciężarnych, dla Boga nie ma rzeczy niemozliwych. mocno, mocno przytulam Cię i życzę dużo siły kochana.
Ja dziś zaczynam II trymestr :-)
 
Witam z rana:)
mb_1 tak szczerze, ja mam zamiar zrobić tylko usg NT , więcej mi nie potrzeba, bo cóż to zmieni że zrobisz sobie jeszcze test potrójny, niepotrzebne nerwy i nic więcej, zresztą te testy niczemu nie służą zbytnio, co ma być to i tak będzie. Nasze dzidzie muszą być zdrowe i koniec:) Ja mam krwiak w macicy, też strasznie się boję, doszukuje się przyczyny i czy mi wogóle zniknie, czy dzidzia nie ucierpi... ale to niczemu nie służy, okaże się na poniedziałkowym badaniu. Staram się oszczędzać więc mam nadzieję, że wszystko jest si:)
Pozdrawiam i lecę zrobić sobie śniadanko:)

maludaa też mam takie podejście :) Nie dopuszczam myśli, że coś może być nie tak.Tylko, że dzisiaj pani doktor wspomniała o tym potrójnym teście i mnie wzieło myślenie.
Mam nadzieję, że krwiak ci szybko zginie. Ja miałam w 8 tc. Tydzień musiałam leżeć, wstawać tylko za potrzebą i brać duphostan:)A teraz wszystko jest w porządku. Także u Ciebie na pewno też będzie.
 
Oj dziewczyny współczuje nerwów bo nie łatwo się obyc bez nich. Ale musicie wierzyc że będzie dobrze!! Gratuluję pozytywnych wyniczków USG i dla tych czekających zaciskam kciuki.
A co do fety, to ja jem i z tego co wiem nie można jesc serów czy pleśniowych czy jakichkolwiek z mleka niepasteryzowanego bo mogą zawierac bakterie wywołujące listerie, chorobę groźną dla płodu. Jednak bakteria ta ginie w wysokiej temperaturze, tak więc po pasteryzacji nie ma szansy żeby się namnożyła. Tak więc sery (feta, pleśniowe) jak najbardziej tak ale wyprodukowane z mleka pasteryzowanego.
 
Ja też już po śniadanku jestem, teraz leżeć, leżeć i jeszcze raz leżeć, a to męczące niestety:crazy:
No i czekam z utęsknieniem na tatusia dzidzi:-)
Pozdrawiam wszystkie wrześniowe mamusie 2010:-)

No cos ty meczace a ja to znowu tylko bym lezala i spala masakra,i jeszcze rwa kulszowa mnie zlapala ledwo chodze ...
 
Hej dziewczynki

Ja w końcu mam siłę coś napisać... tak mnie głowa strasznie boli ..jejku jeszcze tak w życiu nie miałam a proszków nie chce brac i cierpie ale w piatek wizyta u gine wiec jej powiem , no i odbiorę swoje wyniki badań. Dzis jakoś wstałam sporo wcześniej i z racji tego ze głowa nie boli to wziełam sie za porządki i gotowanie - Własnie gotuje kapusniaczek... tez zapaszek mnie powala :)

Własnie gotuje kapusniaczek... tez zapaszek mnie powala :) Ogólnie to kompletnie nie mam apetytu :( najchetniej to bym nic kompletnie nie jadła tylko ze sie później słabo czuje.

WITAM NOWE PRZYSZŁE MAMUŚKI - widzę ze nasze grono sie rozrasta.

Za tydzień badanie USG juz sie nie mogę doczekać choć staram sie nie myślec tak o tym bo wtedy sie dodatkowo stresuje.

W warszawie w końcu wyszło słoneczko ale zima tez nie dała o sobie zapomnieć bo posypało w nocy i śnieg jeszcze leży :(
 
Olcia23, pisząc niestety mam na myśli tego mojego krwiaka, bo leżenie jest z przymusu, wstaję co prawda do łazienki, zrobić sobie coś do jedzenia i co jakiś czas po prostu rozprostować kości, ale to męczarnia nie móc wyjść z domu:no: mówię Tobie dla mnie to masakra, bo wtedy przychodzą głupie czarne myśli do głowy i naprawdę bardzo trudno ich się pozbyć. A ból kręgosłupa też mi dokucza, czekam tylko na mojego lubego i jak tyko wróci z pracy funduje mi masowanko:-)
 
Witam:) Ja niedawno wstalam, az sie zdziwilam jak zobaczylam ze prawie 11 na zegarku:) Teraz wolno nam leniuchowac wiecej, takze nie przejmuje sie ze przesypiam prawie pol dnia:) Zastanawiam sie teraz co na obiad zrobic, bo nie chce mi sie kombinowac, cos bym na szybko zrobila.

Dziewczyny 3majcie sie i pamietajcie ze wszystkie wrzesniówki 3maja kciuki za Was:)

Ja na 16 ide na zajecia, masakra plan mi ulozyli tak ze caly dzien rozwalony:/
 
reklama
A co do przeziernosci to ja mam usg 15tego marca i wtedy tez to badanie i krew pod tym samym kontem,i juz sie martwie ,ale nie ma co nasze dzidzie sa najwspanialsze i juz:)Dziwne tylko z pierwszym dzickiem mniej to wszystko przezywalam (badania mam na mysli)

POzdrawiam i milego dnia zycze i jak najlepszych wynikow
pewnie dlatego, że teraz jesteśmy starsze, doświadczone i więcej wiemy.... ja też inaczej przeżywałam tamtą ciażę...wiedziałam, że wszsytko jest ok i już. A teraz amrtwie się o wyniki, dziś idę na to usg i ze strachu latam do kibla zo godzinę...ja nie wiem co to się dzieje:no:

Ja dziś zaczynam II trymestr :-)
oo że od 13tc?? Ja mam że od 14....:rofl2:to już nie wiem jak to się liczy:sorry2:

A co do fety, to ja jem i z tego co wiem nie można jesc serów czy pleśniowych czy jakichkolwiek z mleka niepasteryzowanego bo mogą zawierac bakterie wywołujące listerie, chorobę groźną dla płodu. Jednak bakteria ta ginie w wysokiej temperaturze, tak więc po pasteryzacji nie ma szansy żeby się namnożyła. Tak więc sery (feta, pleśniowe) jak najbardziej tak ale wyprodukowane z mleka pasteryzowanego.
no właśnie tu się zgodze!! Już myślałam, że tylko ja mam takie podejscie do tego. W tamtej ciąży obżarłam się pleśniowych serów a potem przeczytałam, że nei wolno. Ale moja położna popukała mi w głowe i wytłumaczyła, że chodzi tu mleko niepastryzowane..a teraz tylko z tkaiego robią sery i inne....a te grzybki..pleśń sama w sobie nie szkodzi???:confused:
 
Do góry