reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Kochane mam problem..otoz niedawno skonczylam studia i zlozylam wniosek o staz pracy w nadlesnictwie nie wiedzac wtedy jeszcze ze jestem w ciazy. Od stycznia czekalam na to aby Urzad Pracy znalazl finanse..i dzisiaj dostalam tel z Urzedu ze sa pieniadze i mam zrobic badania lekarskie.. A ja teraz mysle co mam zrobic bo to 11tc i nie wiem czy mam powiedziec prawde w Urzedzie..i boje sie ze mnie nie skieruja na ten staz ktory mialby trwac 6 miesiecy..Dodam jeszcze ze staz odbywa sie w biurze przy papierkowej pracy.Co zrobilybyscie na moim miejscu? Czy Urzad ma prawo odmowic mi stazu kiedy powiem o ciazy?
 
reklama
Przepraszam, że post pod postem,ale na nowo uczę się poruszać po forum w tej jego nowej szacie graf.

Sara kurcze zaskoczyłaś mnei teraz:szok::szok::szok::szok: to ja moze jednak odpuszczę z tymi pleśniowymi:dry:
A z tesu wyszła dziewczynka ,czyli zaraz lece kupować sukienki:-D:-D

Kerna ja ani pleśniowych serów nie jem, ani śledzika(a uwielbiam w śmietanie!!!!!!katorga dla mnie)kurcze jakoś się boję i chucham na zimne.

cześć dziewczyny ................jestem załamana:-( :((((( już nawet płakać nie mam siły....:-( byliśmy dzisiaj u lekarza na konsultacji i USG ... coś mu się najwidoczniej nie podobało bo zmierzył jednemu bąbelkowi przezierność karkową i NT wyszło 3,2mm... poprostu ręce mi opadły i wychodząc z gabinetu o mało nie zemdlałam............ nie wiem co myśleć ... dostałam skierowanie na test PAPPA muszę się umówic na badanie i znowu czekanie na wyniki.................:-( lekarz powiedział że z drugim maluszkiem wszystko dobrze i że w sumie przezierności k nie robi sie w 10tyg ale powiedział im wcześniej wykryte zmiany genetyczne tym lepeij dla płodu i dla mnie.............
nie mam siły. czemu nie może być normalnie i prosto???:-(
Kochna koniecznie potrzebna konsultacja z drugim lekarzem, zupełnie się nie znam jak to jest z bliźniakami. Ale miałam moment, gdy dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy w pierwszej ciąży(co może spowodować upośledzenie umysłowe dziecka), że chodziłam i ryczałam i wiem, co to za nerwy, próbowałam kombinować, od kiedy ta niedoczynność- ja mam b. delikatnego lekarza, dopiero miesiąc po stosowaniu leczenia, kiedy zobaczył, że wszystko ok.powiedział czego się bał(ja i tak wcześniej poczytałam i chodziłam z takim stresem, żę hej)Jacuś jest zdrowy, ale znam ten lęk i współczuję i życzę, by na leku się skończyło;)


Kurcze a apropo przeżywania ciąży- to ja ta jakoś spokojnie, ale tamta była wywalczona lekami(bromergan, pabi i clo), miałam 3 razy plamienia, potem niespodziewanie ta tarczyca(a teraz wiem, że muszę ją profilaktycznie, co 2 miesiąc badać)więc jestm spokojniejsza no i ta koncentracja trcohę sie rozmyła, mam Jacka i musze myśleć o dwójce moch dzicei, a nie tylko o tym w brzusiu..;)


Małgoś- to zależy, czy czujesz się na siłach, kurcze pół roku to praktycznie do samego finishu, musisz widzieć, czy dasz radę, no i mogą też Cię czekać niespodzianki typu końcówka ciąży leżąca(Nie życzę, ale trzeba brać wszystko pod uwagę). Nie mam pojęcia, czy Urząd może odmówić....
 
Ostatnia edycja:
Witam! Ja dzisiaj wstałam bez energii ale powoli ją odzyskuję, więc biorę się za sprzątanie, a potem oponki będę robiła hihi
A z testu tak jak Ci Asiu wyszło mi pół na pół ;D
 
witam mamcie :)

na początku wielkie gratki udanych wizyt i super wyników pomiaru :) mnie to czeka jutro jezu masakra już się tak boję że szok ...
a u nas pogoda nawet nawet słońce świeci czasami ale nie pada tylko wiatr wieje ....
ja właśnie gotuję mini gulasz bo robię dziś na obiadek placek po cygańsku :)
no i na kapuśniaczek mnie naszło jak zobaczyłam że jedna z mamuś gotuje heheh ah ja właśnie tak mam przeczytam cos albo zobaczę i już mam na to ochote hehhe
ja się dziś troszkę słabo czuję jakoś tak nie do życia :(
 
ha a mi wyszło na 87% dziewczynka i ja mam też takie przeczucia mój maż nie będzie zadowolony :-)
Malgos ja też mam iść do pracy od kwietnia ale u mnie to inna sprawa mam dostać przez urząd pracy normalnie zatrudnienie na pełan etat a nie staż i to już miałam załatwione w zaszłym roku i powiedziałam im że jestem w ciąży jakoś na początku lutego i czy w takiej sytuacji moge iść do pracy powiedzieli mi że jak maiłam predzej obiecane to nie będą mi robić problemów ale jeśli będe na siłach to mam pracować tak długo jak sie da a oni mnie dociągną do świadczeń i będe maiła normalny macieżyński a zatrudniona mam być podobno na rok ale jak narazie czekam bo jeszcze nie mam pewności
 
Ostatnia edycja:
Kochane mam problem..otoz niedawno skonczylam studia i zlozylam wniosek o staz pracy w nadlesnictwie nie wiedzac wtedy jeszcze ze jestem w ciazy. Od stycznia czekalam na to aby Urzad Pracy znalazl finanse..i dzisiaj dostalam tel z Urzedu ze sa pieniadze i mam zrobic badania lekarskie.. A ja teraz mysle co mam zrobic bo to 11tc i nie wiem czy mam powiedziec prawde w Urzedzie..i boje sie ze mnie nie skieruja na ten staz ktory mialby trwac 6 miesiecy..Dodam jeszcze ze staz odbywa sie w biurze przy papierkowej pracy.Co zrobilybyscie na moim miejscu? Czy Urzad ma prawo odmowic mi stazu kiedy powiem o ciazy?

Jak Ci zalezy na tym stazu i chcesz jeszcze troche popracowac to sie nie przyznwaj, powiesz jak bedzie juz widac. W koncu przed rozpoczeciem pracy nie masz obowiazku zawiadamiania szefa , ze jestes w dwupaku.

witam mamcie :)
ja właśnie gotuję mini gulasz bo robię dziś na obiadek placek po cygańsku :)
no i na kapuśniaczek mnie naszło jak zobaczyłam że jedna z mamuś gotuje heheh ah ja właśnie tak mam przeczytam cos albo zobaczę i już mam na to ochote hehhe
:(

Ja mam tak samo! dobrze , ze piszecie co gotujecie to przynajmniej mam mnostwo pomyslow na obiad. Ja dzis robie nalesniki z pieczarkami i zoltym serem + sos czosnkowy.
Ale ten kapusniak tez nie glupi pomysl
Trixi - gratulacje wizyty. No to teraz mozesz sie spokojnie rozkoszowac swoim stanem blogoslawionym.
 
oo że od 13tc?? Ja mam że od 14....:rofl2:to już nie wiem jak to się liczy:sorry2:

Drugi trymestr zaczyna się od 13 tygodnia, licząc że na każdy miesiąc przypada 4 tyg. czyli 4+4+4 =12 czyli pierwszy trymestr, a od 13 startuje już drugi ;))



Mi wychodzi bardziej na dziewczynkę ;)) allllle bym chciała:) Ja mam wizytę w sobotę na 14 - już odliczam godziny do spotkania i zobaczenia mojego skarba..
 
witam mamcie :)

na początku wielkie gratki udanych wizyt i super wyników pomiaru :) mnie to czeka jutro jezu masakra już się tak boję że szok ...
a u nas pogoda nawet nawet słońce świeci czasami ale nie pada tylko wiatr wieje ....
ja właśnie gotuję mini gulasz bo robię dziś na obiadek placek po cygańsku :)
no i na kapuśniaczek mnie naszło jak zobaczyłam że jedna z mamuś gotuje heheh ah ja właśnie tak mam przeczytam cos albo zobaczę i już mam na to ochote hehhe
to masz jak ja..a jak robisz ten placek???:rofl2: moze jutro u mnie będzie;-);-)
ja tez boje sie jak cholera mam na 16.15 wizytę:baffled::baffled::baffled:
ja chce córeczkę!!!!:-)
 
Drugi trymestr zaczyna się od 13 tygodnia, licząc że na każdy miesiąc przypada 4 tyg. czyli 4+4+4 =12 czyli pierwszy trymestr, a od 13 startuje już drugi ;))



Mi wychodzi bardziej na dziewczynkę ;)) allllle bym chciała:) Ja mam wizytę w sobotę na 14 - już odliczam godziny do spotkania i zobaczenia mojego skarba..
aha czyli ja za dwa dni też zacznędrugi trymestr??????? jupiiiiiiiiiii:-D:-D
 
reklama
Kerna zgadza się!!!!




ty teraz masz 11 t. i 6 dni i tyle wlasnie bedę miala i ja podczas mojej sobotniej wizyty, to już drugi raz nieprawdaż?? Daj znać najszybciej jak tylko bedziesz mogła. Trzymam kciukasy!
Ja też chce córci!!!!
 
Do góry