reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Dorotka1 powodzenia na usg, na pewno zobaczysz pieknego bobaska:-)

Dziewczyny tak mnie naszlo teraz, chyba juz padlo to pytanie na forum, ale nie mam pewnosci. Czy zastanawialyscie sie nad usg 3 lub 4d? U mojej doktorki nie ma takiego sprzetu wiec musialabym sie wybrac do innego, ale nie wiem czy badanie dzidzi w 3d moze byc bardziej wiarygodne od normalnego? I jaki jest koszt takiego badania? Kiedy sie je robi?
No, to teraz juz uciekam papa;)

wg mnie najlepiej miedzy 24 a 28 tc--okolo 26-27 tc dziecko juz ma tkanke tluszczową i takie tlusciutkie slodzitkie jest:tak:

Dziewczyny ja dziś po pierwszej wizycie i USG (drugie - prywatnie mam dopiero o 20.30). Zakochałam się! Wszystko było tak ładnie widac i główka symetryczna i serduszko ślicznie bije. 6,5cm długości taki to kolos :-) Ginka pomierzyła i głowkę i udka, co prawda przezierności nie mierzyła ale stwierdziła że fałd karkowy jest bardzo mały, poniżej 1mm! No i właśnie dlatego idę na jeszcze jedno badanie i do tego lekarza co byłam u niego z synkiem, on mi wydruk da i płytkę (no trzeba miec jakąś pamiątkę) a państwowo to wiecie, niby jestem spokojna ale sprawdzę jeszcze... A i najważniejsze ginka powiedziała że pisiaka to ona nie widzi <hura> Co by nasze starania na dziewczynkę się sprawdziły :szok:

hejka ja tez po usg

dlugosc crl ma 7,3 cm
przeziernosc karkowa 1mm

wiec wsio oki
o plec nie pytalam bo nawazniejsze ze ladnie rosnie i zdrowe:tak:

magi ekspresowo:tak:
czosnek z cebulką podsmażam lekko na oliwie, wrzucam dwie puszki pomidorów krojonych i duszę to..potem dorzucam mięsa z patelni albo od razu do gara. Przyprawiam i finisz:-) druga opcja zamiast mięsa tuńczyk z puszki ale mi jakoś nie wchodzi teraz..ale pychaaa:tak:

musze tak sprobowac zrobic,a ja z tunczykiem lubie,malz nie przepada:tak:

dzien dobry
u mnie pomidorowa
spadam zaraz do drugiej pracy:tak:
 
reklama
Postanowiłam napisać bo chyba potrzebuję wsparcia psychicznego :/ W pierwszej ciąży poroniłam...okazało się, że ciąża obumarła i niestety przez cały miesiąc nosiłam nieżywy zarodek. Czy to normalne, że wczoraj i dzisiaj nie czuję w ogóle bym była w ciąży ? Nie czuję w brzuchu nic...dosłownie nic...a i jak na złość od paru dni nie wstaję w nocu siusiu bo mi się w ogóle nie chce :/
Halo ja cie rozumiem calkowicie ja poronilam juz 3 razy wiec teraz naprawde nie umiem sie jeszcze cieszyc ta ciaza , zyje w ciaglam strachu . W zeszlym tygodniu rowniez nie czulam zadnych objawow , piersi zrobily sie miekkie i nie bolaly , ale okazalo sie , ze z dzidza wszystko super. Tak , wiec musimy przezyc te 12 tygodnie stresu bo potem to juz jest male prawdopodobienstwo na poronienie.

Cześć:-) JA odebrałam wyniki i w sumie wszystko w normie. Tylko w moczu napisano bakterie dość liczne...:eek: no i teraz nie wiem....
Wiesz mi kazano wypic 2 l wody , zeby wyplukac bakterie i pomoglo( nawazniejsze jest duzo pic) . Sprobuj z sokiem z zurawiny.

Ja od wczoraj przezywalam znowu szok. Caly dzien i noc bolal mnie brzuch jak przed miesiaczka, do tego stopnia , ze nie spalam cala noc. Na szczescie mialam na dzis umowiana wizyte. Z dzidzia jest ok ma juz 5,40 cm , serce bije 180 .
Ale badania prenatalne mam za tydzien w centrum prenatologii. No i niestety musze duzo lezec bo mam przedwczesne skurcze. Dostalam konska dawke magnezu ok 300mg na dobe i juz jest lepiej ( mowila , ze skurcze lepiej leczyc magnezem niz Nospa- tu nie wolno podawac nospy)
 
Ostatnia edycja:
kasialle nie ty jedna głodna ;-)
Pociesza mnie fakt że juz mniej niż więce4j pozostało do wyjścia:tak:
Szkoda tylko że śnieg sypie - mam szczerze dosyć tej zimy:confused2: Zwłaszcza że teraz w kozakach na obcasie śmigam i już mi ciężko a kupiłam sobie super czerwone skórkowe płaskie butki cichobieżki na wiosnę i jej wypatruję:-)
 
A ja na obiadek mielone suróweczka lub buraczki i ziemniaczki.
Moja mama uwielbia mielone smażone ja bym zjadła takie gotowane z warzywami tartymi na tarce i w sosie śmietankowo-koperkowym.
W ogóle mam mega ochotę na chipsy o smaku kebaba lody waniliowe i cole.Musze T. wysłać na zakupy.:-D
Najbardziej to bym zjadła naleśniczka z twarogiem i polanego sosem truskawkowym, ale takim z zmiksowanych truskawek pychocia.Takie to tylko latem u T. w pracy wszamać.:rofl2:
Jutro na obiadzik zrobię ryż z warzywami i kurczakiem w sosie śmietanowo-ziołowym.To taka moja wersja uproszczona kurczaka po chińsku :-D
 
reklama
No lody i truskawki to za mna chodza juz z 2 tygodnie . Juz nawet w sklepie truskawki widzialam ale takei te mega konserwowane , bo sprowadzone z RPA wiec nic pewnie z truskawkami wspolnego nie maja . Ale lody tez i chyba dzis zmiekne i sobie kupie , mniam mniam:-)))
 
Do góry