reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Witam,ja biore femibion 800 -lekarz przepisal mi juz podczas pierwszwj wizyty,a do smarowania uzywam "Bubchen"dla ciezarnych.Nie jest to moj ulubiony zapach ,ale do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic :)U nas dzisiaj piekne slonce ,az zyc sie chce i jakby len troche mniejszy :)Dziewczyny jak wrocicie z badan z przeziernosci to koniecznie napiszcie co i jak !!! Ja mam termin na poniedzialek.
 
reklama
ja też w ciąży biorę feminatal, jestem już w 11 tygodniu i nie dopadły mnie żadne nieprzyjemne objawy ciąży :) czuję się dobrze jak nigdy dotąd, mam super humor i mnóstwo energii
 
Co do smarowania tez zawsze po kompieli nakladam na siebie oliwke dl adzieci.
Robilam tak w pierwszej ciazy i zero roztepow! jeden mi sie zrobil malutunia kreseczka na piersi ale juz zbladla i nawet jej nie widac...
Juz mi tak piersi urosly(wam tez??)ze jak tak dalej pojdzie to bede miala niezle balony :))(maz jest nimi bardzo zachwycony) z natury mam malutkie ale tera ztakie fajnie he szkoda ze nie zostana tak juz na stale:)
pozdrawiam!!



 
Hej dziewczynki

Co do witamin - to gine kazała mi brać tylko kwas foliowy i magnez i tak tez czynie, no i dodatkowo duphaston.

Jutro usg boje sie jak nie wiem co ....mdłości mnie męczą wieczorami.... ehhh z drugiej strony to przynajmniej na noc sie nie najadam :-D

Jak ja bym chciała zeby było juz jutro.....

wczoraj ugotowałam super kwaśną zupę ogórkową... jeszcze w zyciu tak kwasnej nie zrobiłam... a najbardziej to mi smakuje jak zjem cos słodkiego i popije za chwilę sokiem z ogórków :szok:
 
Witam wrześnióweczki!
ja przeciw roztępom używam slim - serum 3D firmy eveline.. jak dla mnie na razie dobry zobaczymy później:) oj te piersiątka mogły by zostać masz racje przyszla_mama81 . Mąż zadowolony i ja jeszcze bardziej :) dziś piękny słoneczny dzień chyba wybiorę się na spacerek. Z rana miałam lekkie zawirowanie w głowie i musiałam troche odleżeć ale juz jest ok. Śniadanko zjedzone , żołądek nie wariuje normalnie żyć nie umierać :)
 
Witam:-)
To serum eveline bardzo fajne, ale teraz jakos mi nie służy , bo ma taki ostry zapach jak dla mnie i na razie nie używam. Ale i tak załamka , bo pomimo stosowania na całe ciało oliwek, kremów musteli i vichy, rozstępy z poprzedniej ciąży pokazały się już teraz, na razie jako fioletowe niteczki.... buuuuu:-( a przeciez smaruje sie non stop
Witaminki jakie dal mi gin. to falvit mama oraz kwas foliowy 15 mg, do tego jeszcze luteina50 - jeszcze przez jakies dwa do trzech tygodni.
 
ja z eveline też sie spotkałąm ale jak dla mnie to kicha...zwykły balsam...:sorry:
W tamtej ciąży stosowałam olejek Eurecine...czy jakoś tak. no i fakt rozstępy mam ale tam gdzie nie smarowałam:confused2: czyli biodra..ale jescze nie najgorsze..o biuście nie będę wspominać..ale tu problem pojawil się dopiero po skończeniu cycolenia:tak:
Teraz używam Vichy....i zobaczymy:-)
 
Ja na razie nie biorę witamin, tylko kwas foliowy, ale kupiłam już falvit mama i zamierzam zacząć jeśli będę miała złe wyniki badania krwi. Nie polecam na pewno Prenatalu, brałam go w 1 ciąży i ciągle miałam niedokrwistość.
Jutro pierwsze usg, nie mogę się doczekać ;-)
 
Oj laski zmykam do łóżka nie mam sił na nic. Zjadłam dziś tylko jogurt, który jadłam na raty z godzinę, potem jabłko bez skórki ssałam sobie a teraz zjadłam kawałek ciasta z ananasem i jak mnie pognało na kibelek to ho ho.Takie przytulanko kibelka było. Ja nie wiem od czego to zależy wczoraj zjadłam i pizze i ciasto i zupkę chińską i inne smakołyki i nic a dziś od rana zero apetytu jadłam, aby nie czuć głód a w nagrodę w 2 minuty mam żołądek wyczyszczony do zera :-(
 
reklama
Dziewczyny, napiszcie proszę o tym badaniu USG na przezierność karkową. Wiem w jakim celu jest wykonywane, ale moje pytanie brzmi- czy ową przezierność może wykonać mój ginekolog na USG jakie posiada- jest nowoczesne, ale nie jest to 4D.:nerd:
Wiem, że będę miała po 11tc robione badania prenatalne, może to w tym badaniu bedzie owa przeziernosc mierzona?

Myślę że bez problemu może zrobić tą przezierność, ja też na zwykłym USG będę miała robione :)
Ma to na celu zmierzenie fałdy karkowej co ma wykluczyć prawdopodobieństwo np Zespołu Downa, do tego mierzą też zazwyczaj kość nosową.
 
Do góry