reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Ja tez z początku jadłam jabłka i pomagały a teraz jakoś już nie pomagają owoce jem tylko w jogurtach a warzywa w zupach :eek:
 
reklama
hej mamusie piszecie o kremach na rozstępy a co powiedzie o firmie Pharmaceris i kremie Foliacti podobno jest na bazie kwasu foliowego stosowała go któraś zwas? Ja ostatnio pytałam lekarza powiedział mi że narazie nie ma sensu żadnego stosować i się wstrzymać do ok 4 miesiąca. Słyszałam że z tej seri jest także krem na biust co o nim sądzicie? A i chciałam zapttac o witaminy mi lekarz kazał brać Folik i Jodid 100 a innych witamin nie, czy powinnam sobie sama jakis praparat kupić?
 
Dziewczyny, napiszcie proszę o tym badaniu USG na przezierność karkową. Wiem w jakim celu jest wykonywane, ale moje pytanie brzmi- czy ową przezierność może wykonać mój ginekolog na USG jakie posiada- jest nowoczesne, ale nie jest to 4D.:nerd:
Wiem, że będę miała po 11tc robione badania prenatalne, może to w tym badaniu bedzie owa przeziernosc mierzona?

badania 3D czy 4D to bardziej atrakcja dla rodziców niż dokładniejsze informacje dla lekarza, przeziernośc karkową mierzy się i tak na zwykłym dwuwymiarowym obrazie (jak i pozostałe części ciałak Maluszka konieczne do dokładniejszego określenia jego wieku i kondycji, wyjątek stanowi przystawka dopplera, która pokazuje przepływy krwi w różnych narzadach, ale to badanie jest najbardziej miarodajne na usg połówkowym, czyli w 20 tygodniu).
Razem z przeziernością sprawdza się również czy wykształciła się kość nosowa- jeśli tu coś odbiega od norm, to wówczas lekarz kieruje na dokładniejsze badania - pamiętajcie tylko, że nie należy się stresować jeśli coś wyjdzie za duże czy za małe w stosunku do norm, często po prostu taka uroda maluszka i już albo lekarz źle zmierzy (ale oczywiście w takim wypadku dodatkowe badania trzeba zrobić żeby być spokojnym).

A i chciałam zapttac o witaminy mi lekarz kazał brać Folik i Jodid 100 a innych witamin nie, czy powinnam sobie sama jakis praparat kupić?
mi lekarz powiedział, że we wczesnej ciąży tzn. do ok. 2 miesiąca nie ma potrzeby brać witamin (jeśłi stosuje sie zróżnicowaną dietę), bo Maluszek na razie jest tak mały, że wystarczą mu składniki odżywcze z ciałka żółtego. Dopiero od ok. 11-12 tygodnia zalecił Feminatal N albo Prenatal, więc właśnie zaczęłam przyjmować od poniedziałku.
 
Ostatnia edycja:
Ja dzis wpadlam wpanike, piersi zrobily sie miekie i nie bolaly , wogole objawy ciazy ustapily. Wiec zaraz zlapalm za telefon i do mojej ginki. Przyjela mnie 10 min przed koncem pracy, i okazalo sie , ze z dzidzia wszystko w najlepszym porzadku ( ale z moja psychika nie hahaha, moje ciaze obumieraly wlasnie miedzy 8-10 tyg). Ma ponad 3,5 cm i serduszko bije jak szalone. ma takie sliczne chudzitkie raczki i nozki. Dala mi jeszcze 1 tydzien progesteron.

Kasiona moja ginka nie kazala mi brac zadnych witamin , ostatnio opinie lekarzy sa podzielone co do sztucznych wit. Kwas Foliowy mam brac ale tylko do konca 3 m-ca, bo potem dzieci prawdopodobnie czesciej zapadaja na astme.

Beniaminka jesli masz badanka prenatalne to na pewno bedziesz miala mierzona
przyziernosc
Misiaaka ja mialam na poczatku takie bole kregoslupa , ze nie moglam sie w nocy przewrocic z boku na bok. Lezalam przez tydzien na termoforach i pomalu przeszlo.
 
Dziewczyny ja brałam przed ciążą i na początku Prenatal, ale po pierwszych badaniach (w normie) odstawiłam i zacznę brac dopiero jak mi zacznie żelaza brakowac. Na razie biorę tylko Folik, a właśnie do kiedy bierzecie folik?? Bo ja się zapomniałam ginki zapytac, poprzednio brałam do 12 tygodnia, to wychodzi na to że powinnam już odstawic?? Mam wizytę w środę, to chyba do niej będę brac, nic się przecież nie stanie o kilka dni w tą czy w tą??
 
A wiecie co ja po wczorajszym USG stwierdziłam że to będzie chłopak bo taki podobny do naszego synusia :-D
 
Sara mi tez piersi wariuja, raz sa twarde i bolace raz miękkie i niebolące;-)
Jakos sie tym nie przejmuje, ja w inny sposób czuje ze jest ok....wymioty i mdłości:-)
 
Magi 78 Wiesz ja jestem panikara , ale nia ma sie co dziwic bo juz 4 razy poronilam, a co do mdlosci w poprzedniej nieudanej ciazy mialam jeszcze 2 dni po zabiegu czyszczenia, moze to byl wynik narkozy ale czulam sie fatalnie. U mnie podejrzewano , ze prawdopodobnie nie moge urodzic dziewczynek , bo maja jakas wade genetyczna ,ale nigdy nie robilam badanw tym kierunku , co bedzie to bedzie oby bylo zdrowe dzieciatko( moze faktycznie to jest chlopczyk a moze nie)
 
reklama
widzicie wam coś lekarze powiedzieli o witaminach a mi tylko zapisał na pierwszej wizycie i potem nic nie wspomniał nie wiem czy mam zadzwonic do niego i zapytać czy brać jeszcze folik czy zamienić na jakis inny preparat ja już przekroczyłam 12 tydzien wg. lekarza dziś zaczynam 13 juz jestem głupia w tym wszystkim tyle tylko że biore jeszcze żuravit bo mam coś nie tak z moczem i jakieś globulki chyba Nastatyan VP i już terz sama nie wiem doradzcie mi kochane
 
Do góry