reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

dobry wieczorek:-) u nas dzis o niebo lepiej wszystko zaczelo wracac do normy tzn mala zdrowieje za to ze mna tak sobie gardlo to mam wrazenie ze mi eksploduje mam pytanko czy na to gardlo moge wziac cos na wlasna reke??sa jakies pastylki ktore mogla bym stosowac??

Jakie mozemy brac tabletki do ssania na gardło, bo cos mi nie przechodzi ten kaszel.

Mi lekarka pozwoliła brać tabletki do ssania (kupiła tantum verde) i poleciła spray do gardła taki sam (tantum verde).


Odebralam te wyniki i od pani laborantki wycisnelam wszystkie informacje, jakie sie da.. Zatrucie ciazowe to niby byc nie moze, bo to nie te parametry. Bardzo liczne bakterie i bialko wskazuja na zapalenie drog moczowych, ktore moze byc spowodowane niedokladnym wyproznianiem sie - mocz zalega, tworza sie zlogi itd.. Od razu zrobilam posiew - nie trzeba go robic na czczo i po dwoch dobach wyjdzie, co mi tam wyhodowali i czy bakterie nie sa chorobotworcze. Takze trzymajcie magiczne kciuki i dzieki za dotychczasowe wsparcie :-*

No widzisz - dobrze, że zapytałaś - będziesz spokojniejsza! Czekam na wieści- co wyszło z hodowli. Ale to na pewno zwykla infekcja dróg moczowych - niestety w ciąży to nagminne, sama to miałam i pewnie jeszcze mieć będę.

A ja mam pytanko do moderatorek, jak to bedzie pozniej, bo wiadomo jedne z nas urodza w sierpniu inne we wrzesniu. A ja wcale nie chcialabym sie rozstawac z Wami przejsc na inne forum, bedziemy musialy pomyslec jak zatytulujemy nowe forum po urodzeniu. Moze dzieciaczki sierpniowo-wrzesniowe?:-)

Bardzo słuszne pytanie! Ja tez się nie chcę z Wami rozstawać! Musimy też wziąć pod uwagę, że możemy urodzić też po terminie - wtedy część przeszłaby automatycznie do mam październikowych.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam porannie przy kawusi (bezkofeinowa oczywiście). Słoneczko pięknie świeci, a ja za godzinkę jadę do przedszkola na praktyki. W sumie to się cieszę, bo spędzę trochę dnia na świeżym powietrzu, a nie ciągle w domu i w domu, bo to można już szału dostac w taką duchotę...
Moja malutka wczoraj się tak ułożyła, że z lewej strony wyraźnie przez cały dzień była wyczuwalna główka, ale to do tego stopnia, że aż mnie uwierała :) Ale i tak super uczucie. Wczoraj byliśmy u szwagierki i jej faceta to oboję się zachwycali moim brzuszkiem :) Ale to miłe jak na innych takie wrażenie się robi, ale można popaśc w narcyzm jak Cię traktują jak pępek świata :) No, ale niestety tylko do czasu, później już tak nie będzie. Tylko szkoda, że w miejscach takich jak np hipermarkety i w innych sklepach typu biedronka nie są tak życzliwi ludzie... Wczoraj byłam na zakupach to przy kasie jakaś starsza kobieta prawie mnie staranowała, bo zobaczyła, że druga kasa się otwiera ;/ Wiecie to już jest prostactwo, bo czy na prawdę nie można uważac, żeby innych nie zabic? A zwłaszcze jak to jest kobieta w ciąży? Czy to takie trudne?
Gratuluję udanych wizyt.
agata1985, kasikN82 ja również polecam tantum verde. Spray jest bardzo dobry i szybko działa, a tabletki mają dodatkowo składnik znieczulający :)
onionek ściskam kciuki do białości za wyniki posiewu!!
Saraa tak tak też jestem ciekawa co z forum. Bo ja np mam termin pod koniec września, więc i w październiku może mi się zdarzyc, że urodzę (choc wolę we wrześniu i najlepiej w 38tc :) ), a tu jest tak przyjemnie, znamy się trochę, a tak co do innego obcego forum i czuc się jak intruz tam?? A może dzieci planowane na wrzesień '10 ??

Ehhh, a mnie chyba czeka wyjazd do warszawy 19 lipca ;/ Ale nie dla przyjemności ,tylko na lotnisko po teściową. Normalnie ode mnie to z 1,5h drogi w porywach do 2h, ale przy poniedziałku, godzinach szczytu i korkach wakacyjnych to boję się, że mi cała troga to z 8h może zejśc, a nie jestem pewna czy tyle za kierownicą wytrzymam ;/ Mam nadzieję, że jednak nie będę musiała jechac i że szwagierka pojedzie ze swoim... Tym bardziej, że mam też w ten dzień uSG, więc jazda na wariata, żeby tylko zdążyc ;/
 
witam po małej przerwie na przemalowanko mieszkanka :)
trixi wielkie wyrazy współczucia :(
nie nadrobię was ale widziałam że mówicie o siarze,mi raz leci raz nie i to tylko wtedy jak nacisnę na sutek....

u nas parówa znowu tragedia,przez tamte dni z domu nie wychodziłam a wczoraj miałam wielkie sprzątanie po malowaniu i tak się narobiłam że brzuszek bolał :( no ale już chociaż nasza sypialka gotowa na postawienie łóżeczka :) oczywicho wstawię foty jak tylko będzie już łóżevczko czyli myślę że jakoś w ciągu miesiąca...
ja za godz jadę na spotkanko z kumpelą co dawno nie widziałam i już jaży mi się miska :)

ok dojadam śniadanko i pędzę sie szykować :)

buziaki dziewczynki :)a i ja też jestem za forum po rozwiązaniu :)
 
Witam porannie,
ja tylko tak szybciutko, zeby sie przywitac, bo znow mam mnostwo pracy. Ostatnio nie mam czasu nawet czytac, o czym piszecie:zawstydzona/y: No, ale zostal mi jeszcze tylko jeden tydzien pracy,a potem bede juz miala czas na bb, na basen i wreszcie zakupy dla malenstwa:-D
Milego dnia
 
witam sie i ja szybciutko
dzikei za gratulacje ,lece zaraz do sklepu po dorobne zakupy ,wysylam mojego malego nad morze z dziadkami a sama zostane w domku z moim S ,mam duzo roboty dlatego nie jade:-(,ale odrobie sobie od 10 lipca
na wizycie u gina wszystko oki szyjka trzyma mocno , we wtorek bede podgladac mojego dzidziusia wiec nie moge sie doczekac
dobrze dziewczynki milego dnia i uwazajcie na siebie w te upalne piekne dni:-)
 
A ja mam pytanko do moderatorek, jak to bedzie pozniej, bo wiadomo jedne z nas urodza w sierpniu inne we wrzesniu. A ja wcale nie chcialabym sie rozstawac z Wami przejsc na inne forum, bedziemy musialy pomyslec jak zatytulujemy nowe forum po urodzeniu. Moze dzieciaczki sierpniowo-wrzesniowe?:-)

wcale nie bedziemy sie rozstawac,pomimo roznic w terminach porodu
wątki zwiazane z ciaza przeniesiemy do archiwum zeby balaganu nie bylo,a powstana nowe watki zwiazane z opieka nad maluszkiem,karmieniem ,przewijaniem
postepami naszych maluchow w rozwoju fizycznym i zywieniowym ,itp

dzien dobry
 
Hejo

Dziewuszki jestescie takie kochane :-) za te kciuki wciaz dziekuje :-)
Ja wczoraj pojechalam odstresowac sie na grilla.. najadlam sie kielbach i buleczek tak, ze brzuch mialam dwa razy wiekszy niz w ciagu dnia. Do tego przez to latanie po labolariach strasznie bolaly mnie biodra i pachwiny. Zasnelam o 21..

Ktoras pyta, co najlepsze na gardlo? Jakis czas temu mnie tez bolalo.. podzialalo tylko Tantum Verde w Aerozolu. Polecam, ciezarnym nie szkodzi.

Dzis od rana zaciagnelam mojego K. do roboty przed jego wyjsciem do pracy. Przebral posciel, poodkurzal, zmyl gary i dostal blogoslawienstwo do wyjscia :-D
A ja dzis dla odmiany sie pobycze, skocze tylko do rosmana po balsamy bo dochodze do wniosku, ze ja je chyba zjadam ...

ps. kiedys pytalam Was o kawe bezkofeinowa. Kupilam rozpuszczalna Jacobs Night & Day:
http://www.edelweissimports.com/images/P/Jacobs Night Day Instant.jpg
bardzo dobra.. :-)
 
Ostatnia edycja:
Witam z rana!

Na razie mamy bardzo ładną pogodę, ale chyba będzie nie zły upał!

O 15 mam wizytę u gina, więc poproszę o wasze magiczne kciuki! Mam nadzieję, że oprócz cukrzycy już nic się do mnie nie przypląta!!!!

Emilia - gratuluję udanej wizyty!

Gizelko - ja na razie siary nie mam. W poprzedniej ciąży też nic mi nie leciało, ale mimo to, szczęśliwie karmiłam dziecko piersią przez rok i 4 miesiące. Więc się nic nie bój!!!!

Dorotka - super, że jedziesz na odpoczynek!
 
Witam mamusie. Dwa dni nieobecności i tyle nowych spraw:-)
Gratuluję udanych wizyt:-)
Trixi - współczuję Ci, to straszne:-)
Beniaminka - gratulacje dla syna i oczywiście dla mamusi:-)
Ritka, ja na początku strasznie przejmowałam się moim cukrem, to tego na pierwszej wizycie u diabetologa miałam wysokie ciśnienie i skierowała mnie do kardiologa, okazało się, że u kardiologa wszystko OK. Na pierwszej wizycie pobierała mi krew na sprawdzenie poziomu cukrów z ostatnich 6 miesięcy i wyszło, że na szczęści wszystko w porządku. Ostatnio mi mówi, coś cienka ta pani książeczka, a po chwili a, nie rokuje pani szans na długotrwałe leczenie, pocieszyło mnie to. Mi podskakuja cukry od stresu. W piatek po tych przebojach z łóżkami i brakiem wolnych terminów na USG, tak się zestresowała, że potem przez 2 dni miałam wysokie cukry, mimo, że jadłam ten sam obiad i śniadanie co 2 i 3 dni wcześniej.
Od przyszłego tygodnia czeka mnie ciąg dalszy remontu, a potem jedziemy na tydzień w góry-blisko bo tylko do Wisły. Zazdroszczę wam tych wyjazdów nad morze.

Moja koleżanka urzodziła wczoraj synka przed terminem, bo miała na 10 lipca.

Miłego dnia:-)Dużo odpoczynku w te upały:-)
 
reklama
Anitas - mam nadzieję, że u mnie też wszystko skończy się pomyślnie. Na razie nie jest źle, dziś na czczo miałam 65. Tylko wczoraj po obiedzie miałam za wysoki cukier. Po prostu muszę się kontrolować! Dostałam od naszych słodkich mamuś dużo cennych wskazówek, więc już tak nie panikuję! Muszę wprowadzić większą samodyscyplinę w diecie, ale to wyjdzie z pożytkiem dla dziecka i dla mnie!
Dziś zarejestruję się do poradni diabetologicznej.

Onionek - też piłam tę kawkę, nie jest zła, ale trzeba się przyzwyczaić do smaku. Teraz kupiłam Neskę - też może być!
 
Do góry