reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

odsamego rana serdecznie dośc całego dnia, głód, ból i mega mdłości. dzis trochę lepiej, ale co z tego jak szczykło mnie w karku i nie mogę głową ruszać:-:)-(chodzę sztywna jakbym kija miała w ..... macie jakieś rady?? Bo chyba maści rozgrzewające nie wchodzą w grę:confused::confused::confused: zdycham....
mnie tez na poczatku zlapaly korzonki caly czas lezalam na goracej termobutelce, do teraz jest dobrze przeszlo.

A co do zwolnien to kazda i tak zrobi co uwaza. Ja wlasciwie od wczoraj mam zakaz pracy do konca ciazy ( ze wzgledu na 4 poronienia oraz to , ze pracuje wiekszosc stojac w pracowni artystycznej niestety nie ma mozliwosci siedzenia, a poza tym mam do czynienia z klejami ,silikonami, opryskiwanymi roslinami itp) Musze tez troche dzwigac a z tego co wiem wolno tylko do 4 kilo. Ale jeszcze nie skorzystalam z L4 bo boje sie siedzenia w domu , i tego dluzacego sie czasu . Nie mowie ze nie skorzystam pozniej bo pewnie tak ale narazie jeszcze wytrzymam. Ja mam otyle dobrze ze tutaj mam 6 tygodni przed porodem i 8 po porodzie tzw okres ochronny i w tym czasie juz nie moge pracowac ( oczywiscie pelnoplatny).

Dziewczyny tez jestescie takie oslabione po luteinie ? Od wczoraj biore i czuje sie jakbym byla wewnatrz siebie , marze tylko o tym zeby spac.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Saraa ja po luteinie taka lekko zamroczona jestem, nie wyobrazam sobie jak bedzie po podwojnej dawce+ duphaston ;) Kolezanka mowila mi ze po duphastonie strasznie ja mdlilo. Ale co zrobic??? Jak trza to trza! A co do silikonow, klejow i tym podobnych specyfikow to podziwiam za odwage. Przeciez to sama chemia. A w domu zawsze sie cos do roboty znajdzie. Dobrze ze net jest...:)
 
JojoB ja tez chce l4 od dzieci. W pracy to mogłam poodpoczywać, nogi na stół i miec wszystko w poważaniu przez kilka min.
tu każda chwola nieuwagi kosztuje
 
Saraa ja po luteinie taka lekko zamroczona jestem, nie wyobrazam sobie jak bedzie po podwojnej dawce+ duphaston ;) Kolezanka mowila mi ze po duphastonie strasznie ja mdlilo. Ale co zrobic??? Jak trza to trza! A co do silikonow, klejow i tym podobnych specyfikow to podziwiam za odwage. Przeciez to sama chemia. A w domu zawsze sie cos do roboty znajdzie. Dobrze ze net jest...:)
Wiesz u mnie to moze nie odwaga , bardziej strach o utrate pracy ja jestem w takiej sytuacji ze nie wiem czy ta ciaza sie utrzyma i czekam jeszcze te 3-4 tygodnie bo potem to juz wiem ze bedzie dobrze( u mnie poronienia zdarzaja sie tylko do 11 -12 tyg. ale zawsze wiem juz wczesniej bo serce dziecka przestaje bic 8-10) wiesz staram sie unikac chemii jak moge wybieram taka prace ktora jak najmniej szkodzi.. Tu niestety jakbym poszla teraz na chorobowe , i gdyby moja ciaza sie nie powiodla to nie mam do czego wracac, napewno skonczyloby sie zwolnieniem. W Polsce jest o tyle dobrze ze jest jakas inspekcja Pracy , ktora kontroluje firmy , tutaj zebym miala zaplacone chorobowe musze sie udac do sadu pracy ( musze oplacic adwokata).

A jeszcze pytanko co do tej luteiny tez mozecie ja polykac albo brac dopochwowo. Lekarka powiedziala mi ze moge wybrac jak mi jest wygodniej -troche smieszne jedna tabletka a mozna ja przyjmowac na dwa sposoby. ( Ja mam niemiecki odpowiednik luteiny Utrogestan)?
 
Ostatnia edycja:
Witam was dziewczyny! Rok temu o tej porze tu pisalam,Boze jak ten czas szybko leci...są kolejne wrześnióweczki:-).Ja przetrwalam dzielnie 9 miesiecy,choc byly dla mnie i dzidzi bardzo ciezko,od poczatku bylam na podtrzymaniu,no i dalismy rade,Dzis moj brzdac ma 4,5 mies,jest zdrowym i cudownym Aniolkiem.Takze dziewczyny trzymajcie sie,duzo zdrowka dla was i fasolek,a we wrzesniu czeka Was najcudowniejszy prezent!!!!
 
Witam kchane! Wczoraj mialam pierwsze zwisanie nad kibelkiem:szok:jak ja tego nie lubie!!! Ja sie generalnie czuje jakby mnie cos przejechało , ciągle mnie muli w głowie , zmęczona jestem, nudnosci i wieksze po zjedzeniu czegokolwiek...ehhhh
Ale przetrwam, przetrwam ...dam rade, musze:tak:!!!
Co do pracy to mam fajnie , bo wszyscy mnie wyreczaja:-)w cięzkich pracach...mam prace umysłowo-fizyczna , jak mi gorzej to siadam do kompa.Szefostwo mam dobre a to duza firma bardzo:-)Mój bezposredni przełozony mi gratuluje.Pracuje w firmie dość długo bo 13 lat, odkąd skonczyłam szkołe srednia.Wiec nie ma problemu z moim stanem błogosławionym, na L4 narazie nie ide bo mam nadzieje ze az tak źle z dolegliwościami nie bedzie i dam rade tym bardziej ze mam taką atmosfere w pracy, a w domu nie chce siedzieć bo za duzo bede sobie wbijała do głowy no i bedzie sie strasznie dłuzyło. Ale jak juz brzusio będzie duży to nie wiem czy mnie nie wygonia na zwolnienie, bo duzo niebezpieczeństw dookoła, cos moze na mnie spaść itp.
 
Wiesz u mnie to moze nie odwaga , bardziej strach o utrate pracy ja jestem w takiej sytuacji ze nie wiem czy ta ciaza sie utrzyma i czekam jeszcze te 3-4 tygodnie bo potem to juz wiem ze bedzie dobrze( u mnie poronienia zdarzaja sie tylko do 11 -12 tyg. ale zawsze wiem juz wczesniej bo serce dziecka przestaje bic 8-10) wiesz staram sie unikac chemii jak moge wybieram taka prace ktora jak najmniej szkodzi.. Tu niestety jakbym poszla teraz na chorobowe , i gdyby moja ciaza sie nie powiodla to nie mam do czego wracac, napewno skonczyloby sie zwolnieniem. W Polsce jest o tyle dobrze ze jest jakas inspekcja Pracy , ktora kontroluje firmy , tutaj zebym miala zaplacone chorobowe musze sie udac do sadu pracy ( musze oplacic adwokata).

A jeszcze pytanko co do tej luteiny tez mozecie ja polykac albo brac dopochwowo. Lekarka powiedziala mi ze moge wybrac jak mi jest wygodniej -troche smieszne jedna tabletka a mozna ja przyjmowac na dwa sposoby. ( Ja mam niemiecki odpowiednik luteiny Utrogestan)?


Saraa ja mam powiedziane ze powrot do pracy bedzie, ale roznie to bywa, wiem. Wole jednak dmuchac na zimne skoro tak mi zalecil a ginka. Co do luteiny to ja biore dopochwowo. Tak ponoc wchlania sie od razu tam gdzie powinna dzialac najbardziej :-) Trzymam kciuki mamuski kochane:-) Byle do przodu!!;-)
 
reklama
JojoB ja tez chce l4 od dzieci. W pracy to mogłam poodpoczywać, nogi na stół i miec wszystko w poważaniu przez kilka min.
tu każda chwola nieuwagi kosztuje


oj kosztuje,mnie wczoraj kosztowalourtrate szminki chanel, zostala wymazana na buziulce i takzostalamobudzona.."mama zobacz???:wściekła/y:"
reszte szmineczki pogryzla ,wiedzilalam,ze moje polegiwanie na sofie skonczy sie jakas afera:nerd:
 
Do góry