reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Witam po dluzszej nieobecnosci. Tyle tu teraz osob, ze pewnie nawet nie zauwazylyscie mojej nieobecnosci.
Nawet nie probuje nadrobic zaleglosci, bo to po prostu niemozliwe.
Ja juz po pobycie w Polsce. Od dzis znow w pracy. Mam nadzieje, ze jakos przetrwam ten tydzien.
Milego dnia i udanych wizyt
 
reklama
Witam
chyba sie juz przewinął ten temat ale mam pytanie
Od kilku dni mam problemy ze spaniem tzn brzuch mi przeszkadza i zastanawiam nad kupieniem rogala dziewczyny macie ? lub miałyście ? pomogło ?

poza tym dzisiaj do lekarza ale dopiero na16,30 wole chodzic z rana ale dzis wyjątkowo bo miałam iśc w piatek ale Lekarza nie ma
Ja mialam w poprzedniej ciazy i przydal sie szczegolnie pozniej przy karmieniu, lub gdy maly spal na boczku.
Angelus trzymam mocno kciuki za dzisiejszą wizytę ! I za potwierdzenie wiadomości o dziewczynce :-)
Co do trudnych decyzji,to ja mawiam "daj czas czasowi" Czyli o cierpliwości mowa. Domyślam sie, że irytuje Cię postawa Twojego partnera.Nasze frustracje, złość , smutek rodzą się najczęściej z niespełnionych oczekiwań co do innych ludzi. Zawsze jakieś mamy, czegoś oczekujemy, mamy swoje wizje na związek, partnerstwo_Obie strony mają... Wniosek taki, że lepiej nie mieć sztywnych oczekiwań, ale ustalac wspólnie zasady, tyle że tak trudno nam rozmawiać. I mówię to również o sobie. Daj sobie, Wam czas np do konca tygodnia. Jeśli nic się nie będzie działo, poproś o rozmowę, tego nie powinien odmawiać. I ustalicie razem, co dalej i jak dalej ...razem.
Mężczyźni naprawde nie mają pojęcia, jak przeżywamy teraz wszystko podwójnie, jak jesteśmy przewrażliwione, rozdrażnione, smutne, kapryśne. Nie wiedzą, bo mężczyzna nie był nigdy w ciąży.

:-)
Nawet nie wiesz jak ja lubie czytac Twoje posty.

Dzień dobry wrzesnióweczki:-):-)

:Za to przemawia do mnie Helenka:-) Jak Helena Trojańska, piękna, szlachetna, odważna:-) co sądziecie o tym imieniu?

I jeszcze jedno, macie czasami problem z łapaniem oddechu? Normalnie czasami ciężko mi bardzo.
Moja babcia miala tak na imie i byla naprawde super babka

A u mnie teraz chodzi mi po Glowie OSKAR

Ale juz powoli mi ciezko chodzic, oddychac, jedno tylko jest dobre w tej ciazy cere mam jak marzenie, jak modelka wszystkie pory pozamykane- moglaby juz taka zostac. Wlosy tez niczego sobie.

Powodzenia wszystkim na wizytkach.
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczynki, ja też po przerwie ale u mnie technicznej. Przez kilka dni nie było u nas prądu kompletnie, bo sąsiad kiedyś nadciął kabel doprowadzający prąd do budynku przy okazji wkopywania drzewek i nic nie powiedział:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:, a teraz przez tą wilgoć kabel się upalił i nie wiedzieliśmy co się stało i zeszło dwa dni żeby to znależć. Także długi weekend spędziliśmy pod znakiem łopat i kopania w ogródku, świec i kominka.
Drań jeden, mógł od razu powiedzieć, a nie robić tak:no:.
Ale poza tym remont ok, prawie skończony, od dziś hydraulik robi łazienkę, jutro podłączą mi kuchenkę i myślę że do końca tygodnia będzie definitywny koniec remontu...uffff.
CZy wiecie może czego wolno nam używać w ciąży na komary?chodzi mi o jakieś takie elektryczne cudo na noc, bo mnie żywcem zjedzą...I czy komarol wolno stosować. Bo Fenistil podobno tak, tylko nie za dużo , ale dla mnie komarol lepszy.

Lilu kochana trzymam kciuki, bądź dzielna. Życzę udanych wizyt i miłego dzionka Brzuszki.
 
Ale juz powoli mi ciezko chodzic, oddychac, jedno tylko jest dobre w tej ciazy cere mam jak marzenie, jak modelka wszystkie pory pozamykane- moglaby juz taka zostac. Wlosy tez niczego sobie.

A ja właśnie mam problemy z cerą a nigdy nie miałam :dry: Za to paznokcie mi rosną w tempie zastraszającym, ale chyba nie ma co narzekać - są mocne i nie łamią się.

Ale u nas upał! Zaraz będzie u mnie koleżanka na kawce i cieście.

Co do komarów to też jestem ciekawa, wczoraj kupiłam takie coś do kontaktu, jakoś nie pomyślałam, że może mi zaszkodzić (może tępa jestem). Ale my i tak włączamy to jak już coś to na chwilę a nie na całą noc.
 
dzien dobry:-)
ja juz dobrze sie czuje , lekarstwa pomogly ale pozostal mi katar, zapchany nos i kicham, moja lekarka doszla do wniosku ze chyba jestem uczulona na cos , bo od 2 lat kalendarzowo przechodze to samo ale na testy wysle mnie po porodzie bo nie chce nas meczyc na razie
U nas slonce ucieklo , sa chmury ale za to strasznie duszno
ja wyprawke tez kompletuje co miesiac ,bo inaczej nie dalibysmy rady, tak naprawde mamy juz 3/4 potrzebnych rzeczy, zostaly kosmetyki i kilka rzeczy dla mnie, no i czekam na paczuszki od bratowej wtedy ewentualnie dokupie co nam bedzie brakowalo
dziewczyny trzymam kciuki za was wszystkie, za wszystkie wasze sprawy i te zdrowotne i sercowe i za wszystkie inne tez
mam pytanko
kiedy zaczyna sie 3 trymestr?bo wszedzie gdzie czytam pisza inaczej, pytanie raczej z ciekawosci:-D
 
zadzien dobry:)
u mnie kolejny dzien w domku, sama...ale nawet wychodzic mi sie nie chce, znowu pochmurno;(
biore sie dzisiaj za testy na prawo jazdy, bo juz mnie sama wkurza ten moj slomiany zapal!juz dawno je przerobilam ale nie poszlam na egzamin, wiec musze je przerobic jeszcze i zarezerwowac termin!

Lilu lez grzecznie w tym szpitalu;)to tylko 3 dni!

Powodzenia na wizytach , bo chyba ich sporo na poczatku tygodnia, oby wszystkie byly pomyslne!

a i dla reszty, milego dnia!


zapomnialam dodac, ja mam taka poduszke waz dla ciezarnych!jak normalna poduszka, tylko dluga i wezsza.Jak dla mnie, to sie sprawdza!wklada sie miedzy nozki, potem ladnie pod brzuszek i pod brodka mozna sie przytulic!tylko mnie juz meczy spanie na lewym boku!!!!
ale poduszka pomaga!chociaz biodro mnienie boli!
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry wrzesnióweczki:-):-)

LILU kochana trzymam kciuki za Ciebie i kruszynke, wypoczywaj i wracaj z dobrymi wieściami:-)

U mnie pogoda od rana pochmurna, co jakiś czas kapie deszcz. Jestem już po sniadanku, mala kopie ze hej :-D W poprzedniej ciąży wiedziałam jak dam maleństwu na imie, miał być Borys albo Lena. Na świat przyszedł Borys. Teraz ma być córka, miała być Lena ale jakoś tego imienia nie czuje:sorry2:Za to przemawia do mnie Helenka:-) Jak Helena Trojańska, piękna, szlachetna, odważna:-) co sądziecie o tym imieniu?

I jeszcze jedno, macie czasami problem z łapaniem oddechu? Normalnie czasami ciężko mi bardzo.

Helenka super ladnie :-) Ja mialam dla dziewczynki wybrane Daria, ale synus bedzie juz chyba Mackiem :-)

Oddechu tez lapac nie moge - zwlaszcza, jak cos zjem wiekszego - brzuch uciska mi na przepopne..

Calineczka - ja też się zastanawiam nad rogalem. Mój mąż zapowiedział, że jak ja go nie będę używać, to na pewno się nie zmarnuje - bo chętnie go przejmie ;-) Dołączam się do pytania, czy opłaca się w niego inwestować?!

Za wszystkie dziewczynom, które mają wizyty, badania, czy idą do szpitala (lilu) + za te chore - trzymam kciuki.

Co do wapna, to chociaż jestem alergikiem, to nie wiem ile można - ginekolożka mi nie mówiła ile mogę - mówiła, że nie szkodzi i nawet w I trymestrze można. Ale mi nie pomagało, więc sobie podarowałam.

Od rana znów mam krwawienia z nosa - skończył mi się lek i muszę do apteki, bo to wkurzające. Specjalnie nie dokupowałam, bo stwierdziłam, że może już mam to za sobą.

Ritka - niestety mam to samo. Ludzie mnie wkurzają. Zwłaszcza złośliwe koleżanki, które same miały spore brzuchy a teraz nagle okazuje się, że jako jedyne na świecie do porodu szły z płaskimi, wklęsłymi wręcz brzuchami ;-)Przy porodzie nawet się nie spociły, chociaż rodziły 2 tygodnie - też jako jedyne ;-)

Jutro idę do pracy - szefowa przekazała mi przez koleżankę, że mam spakować swoje rzeczy do pudeł (tak niby w trosce, żeby mi coś nie zginęło - jak wrócę za kilka lat - bo ona myśli, że ja jestem takim ssakiem, który chodzi w ciąży 3 lata). Wkurzyłam się i pójdę, ale będę wszystkim rzucać, bo wkurzona jestem na maxa. Do tego za moimi plecami mówi, że wyglądam jakbym miała trojaczki, a nie bliźniaki tak jak wcześniej myślała (dodam, że nie widziała mnie 2 miesiące, bo przychodzę do pracy jak jej nie ma, a od 2 miesięcy jestem na zwolnieniu.). EH.

Wiesz co.. mnie tez dzis z nosa lekko krwawi, ale chyba z przemeczenia...
Co do szefowej... moja byla mila, jak sie dowiedziala ze jestem w ciazy - kiedy jeszcze pracowalam, ale teraz wychodzi z zalozenia, ze nie powinny mnie dotyczyc zadne sprawy sluzbowe skoro jestem na zwolnieniu. Niedawno odbylo sie spotkanie na poły towarzyskie z naszym oddzialem w Berlinie i pomyslalam, ze wpadne na chwile i chociaz sie pokaze ale nawet mnie nie powiadomila, bo uznala ze zwolnienie to chyba czas na wylaczne lezenie :-(

A ja właśnie mam problemy z cerą a nigdy nie miałam :dry: Za to paznokcie mi rosną w tempie zastraszającym, ale chyba nie ma co narzekać - są mocne i nie łamią się.

Ale u nas upał! Zaraz będzie u mnie koleżanka na kawce i cieście.

Co do komarów to też jestem ciekawa, wczoraj kupiłam takie coś do kontaktu, jakoś nie pomyślałam, że może mi zaszkodzić (może tępa jestem). Ale my i tak włączamy to jak już coś to na chwilę a nie na całą noc.

U mnie tez upal... ja ciagle spie.. a paznokcie masz racje, rosna mi tak ze nie nadarzam ich pilowac... hehe
 
Dzien dobry dziewczynki!

Zyje odzywam sie malo, ale u mnie wszystko ok w kazdym badz razie.Brzuch wypycha mi coraz bardziej :) robi sie duzy ale jakos mi nie przeszkadza dumna jestem z niego, wszyscy ludzie sie na mnie patrza :) tez tak macie? Denerwuja was te spojrzenia czy raczej sa dla was mile?

Lilu02 trzymam kicuki zeby wszytsko bylo ok :)

Co do poduszki rogala to mam cos podobnego tzn jest to normalna poduszka ale taka dluga i spie z nia codziennie :)

Dagna zycze duzo sily i nie przejmuj sie glupimi ci..mi :D co jak co ale baby potrafia byc wredne...

Angelus trzymam kciuki za ciebie i twoja rodzinke, buziaczek i sciskam :)


Dziewczynki zycze wam milego dnia, ja biore sie do pracy przy kawce bezkofeinowej oczywiscie :)
 
Witam się i ja :) i znowu muszę siedzieć w pracy :-( a dzisiaj wyjątkowo mi się nie chce bo strasznie się czuję... okropnie twardnieje mi brzuch już wziełam jedną no-spę i czekam aż zadziała...
Co do oddychania to też miałam małe problemy zwłaszcza jak było duszno na dworze ale teraz jest już całkiem dobrze tylko mam małe problemy z nietrzymaniem moczu... wogóle ostatnio mam wrażenie że brzuch mi się trochę obniżył bo wcześniej miałam go strasznie wysoko a teraz tak jakoś w dół [poszedł nawet nie wiem od czego może to być... może mały się już przekręcił głową w dół i dlatego...nie mogę się już doczekac czwartkowej wizyty u lekrza... mam nadzieję że z dzidzią wszystko jest ok
 
reklama
Ja również witam po wekendzie:-)
cos tutaj zaglądałam, ale już na ospisywanie się nei zabierałam bo wekend dla rodzinki mam zarezerwowany.
M w końcu dotarł do domku i wczoraj zrobiliśmy sobie super wycieczkę na solinkę, a tak słońce dawało że wszsycy super opaleni, a ja zaliczyłam kilka skurczy:eek:
Ale na szczęście po gofrze mi przeszło:-D Odetchnęłam po tej tygodniowej monotonii i nawet się z M nie pokłóciliśmy:-D:-D:szok:
Dzis znowu upał, wyszłam z małym na bazarek ale już dowiózł mnie tato bo padałam:dry:

Dziewczynki coś tylko poczytałam i za Lilu trzymam kciuki, w szpitalu dobrze karmia to naszej Lilu bedzie trochę mniej;-)
Dziewczyny kciuki za wizyty, Dorotko jak wrócisz dawaj znać!!!
Angelus trudna decyzja przed Tobą ale ja podpisuję sie pod postem Beniaminki...złota kobieta i złote mysli....
Beniaminko jesteś jedyna w swoim rodzaju;-)
Co do rogala, Calineczko ja zastępowałam to poduszką zwykłą, albo zwijałam kocyk i to mi wystarczało...a dawało przy tym ogromną ulgę:tak: Narazie bez tego dobrze śpie, ale jak brzusio urosnie jeszcze to musowo poducha między nogi:tak:

Ja już obiadek z wczoraj mam, cos po hiszpańsku zrobiłam i wyszło pyyycha, więc dziś znowu obżarstwo;-)
 
Do góry