reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Witam:-)
Dziś obeszło się bez mdłości (jak narazie) Ale piersi bolą masakrycznie. Dotknąć ich nie mogę. A co do żył na piersiach to mi też się pokazały. Po poprzedniej ciąży zmniejszyły mi się o 1 rozmiar. W starych stanikach poprostu pływały. Mam nadzieje że teraz zostana takie jak przed bo mi całkowicie znikną:-) Znalazłam w starych gratach moje stare ciuchy i kilka staników. Teraz były by dobre a one sa sprzed pierwszej ciąży.
Przytyłam 6kg:-) Ja się z tego cieszę bo miałam niedowagę (175cm/55kg)
 
reklama
Witam i tez dorzuce 3 grosze. Bo jak lekarz uzna ze cc w danym przypadku jest korzystniejsza dla dzidzi i mamy to raczej bym sie nie upierala, aby naturalnie bo taka moda. Ale cc na zadanie to takie "hollywoodzkie". A ze sie boja bolu? Porod w porownaniu do wychowania takiego malego czlowieczka to kropla w morzu!:tak::tak::tak:
Mnie po prostu wyslali na wywolanie pordu 9 dni po terminie. I jak poszliszmy w poniedz ok 13.30 do szpitala to Mala urodzila sie nastepnego dnia o 9.30. A ze sie uparla ze sama nie wyjdzieto ja wyciagali "kubkiem prozniowym" czy jak to sie po PL zwie. Ale na szczescie caly czas jej serducho bylo ok wiec nie bylo dramatu.Ale przy okazji dostalam goraczki i wymiotowalam i ostania rzecza o jakiej marzylam bylo aby mi ciagle tam zagladali co ztym otwarciem. Moj dzielnie mi pomagal i naprawde sie dziwie ze mial na tyle sily podtrzymywac mnie jak wymiotowalam.Ale pozwalal tez abym sciskala jego lapke podczas skurczow. Gdybym ja mogla to bym ja sama po prostu wyszla do domu. :-p:-p:-p
Ale jak juz mala byla na swiecie to jest przezycie o wiele silniejsze niz bol. Ale dziekuje ze poprosilam o epidural. Az taka twarda nie jestem...:happy2::happy2::happy2:
 
Gosia211, ty taki sam chudzielec jak ja - 178 cm/ 54 kg. Ciąża to jedyny czas kiedy wyglądam normalnie a nie jak szczapa :-)
 
A ja nwet nie czytam co napisałyście, za dużo do nadrabiania :)
Ja cały dzień leń mega wielki, chodzę w domowych ciuchach typu dres, leżę na zmianę z podkładaniem do pieca, na spacer nikt mnie w taką zimnicę nie wypchnie to normalnie sadło się zawiązuje i mięśnie zamierają ;)

A znalazłam dobry sposób na zaparcia, kupuję naturalny sok z kiszonej kapusty, po tym czyszczenie murowane. Ale kupujcie tylko naturalny kwas zlany z beczki po kapuście , ja taki kupuję na targu, u nas zlewają :) Nie wierzyłam w to (moja mama po nim do WC biega) ale wczoraj wypiłam szklankę a dziś czyściło mnie jak po jakimś senesie :)
 
Myslę, że wybierając cesarkę na życzenie traci się bardzo ważne doświadczenie w życiu, takie, którego nic innego nie jest w stanie zastąpić.
Popieram calkowicie sn. bo czym jest ta chwila bolu ,z pozniejszym uczuciem szczescia, jak mozna trzymac wlasna kruszynke w rekach.
Hausfrau tu mozemy sobie poprosic o cesarke ale to jest jednak operacja i jej skutki odczuwacz bardzo dlugo . Moja kolezanka skomentowala to tak : obudzila sie podali jej jakies dziecko nie wiadomo skad, a ona marzyla tylko o tym zeby ja rany nie bolaly i zeby mogla odpoczac. Jest wiele innych mozliwosci np znieczulenie w kregoslup tez dostaniesz je na zyczenie, porod w wodzie ( do tego sa potrzebne badania na aids)
Ja porod wspominam jako cos wspanialego jedno ze rodzilam w niemczech a oni naprawde sie tu staraja zaczelo sie w wannie , stosowana mialam aromatoterapie ( rozpylane byly zapachy powodujace rozluznienie) swiatloterapie tzn, wlaczono mi kolorowe swiatla ktore sie powoli zmienialy w inne kolory , caly czas byla muzyka odprezajaca. Jak zdecydowalam sie na porod na krzesle , cwiczono ze mna na pilce oraz przeroznych hustawkach. Przez caly czas pilam owocowa herbate z duza iloscia fruktozy na wzmocnienie. Bylam tak przejeta ze zapomnialam poprosic o znieczulenie ,i po 7 godz urodzilam. A nastepnie podali mi syneczka -naprawde najcudowniejszy moment w zyciu. Co jeszcze jest dziwne tu nie kapia dzieci po porodzie tylko wmasowuja te naluralna maz w skore dziecka( to jest naturalna ochrona przed chorobami) . Polozna pozwolila mi go wykapac dopiero po 7 dniach jak odpadl pepek ( do tej pory mylam mu tylko buzie raczki i pupe). A potem kapiel tylko raz w tygodniu. I pochwalam to dziecko bylo naprawde czyste i pachnialo a mysle ze przez to on mi nigdy nie chorowal , leczony jest tylko homeopatia nie wie co to antybiotyki.
A propo cc
Cesarskie cięcie zmienia DNA białych krwinek :: MediWeb.pl
Mysle ze cc jest dla tych kobiet ktore naprawde nie moga rodzic a nie na zyczenia.
 
Wiec odbiegajac w bardzo niedaleka przyszlosc bedzie mozna napisac co nie co o pielegnacji. Bo tutaj powyzej wspomniano o kapielach. I pomimo, ze my prysznicujemy sie bardzo czesto (jeszcze czesciej w ciazy bo czlowiek sie dziwnie wiecej poci) to nie ma sensu kapac takiego malestwa codziennie. I tez Mala kapalam ca 2 razy w tygodniu do wody dodajac tylko zwykla oliwke. A ze byla przenoszona to raczki i stopki miala troche pomarszczone wiec zmarowalam ja zwykla oliwka i bardzo szybko wszystko wrocilo do normy. Ale przyznam sie, ze jeszcze przed porodem zakupilam plyn do kapieli i szampon do wlosow oczywiscie specjalny dla dzieci i ... sama zuzylam. Bo polozna mi powiedziala ze dzidzia rodzi sie z takim tluszczykiem ktory naturalnie ochrania skore wiec uzywania tych wszystkich kosmetykow po prostu to sciera i dopiero potem taka "naga" skora juz bezposrednio jest wystawiona na te wszystkie srodki zawarte w kosmetykach i pomimo, ze sa one przeznaczone specjalnie dla dzieci to moga uczulac. A druga rzecz to to malenswto sie specjalnie nie ubrudzi ani nie spoci (moze sie troche zakurzyc ;-)).Wiec czeste kapiele moga tez wysuszac skore. A do pupy to uzywamy takich miekkich serwetek po prostu maczanych w wodzie. Bo na poczatku tatus kupowal takie kompresiki (tez je w PL kupilam ale w porownaniu z tymi tutaj to papier scierny) do wycierania pupy. Ale ze Mala juz troche inne jedzonko zajada wiec teraz troche insze do wycierania.No ale na spacery to oczywiscie nawilzane serwetki bo wygodniejsze.
 
Ja się też zastanawiam czy by nie kąpać tylko raz w tygodniu.
Zawsze mi się wydawało, że to ważny rytuał wyciszający przed snem ale już nie jestem taka pewna:-p.
Chłopców myje codziennie ale już przy Tymim nie używałam prawie kosmetyków.
Raz w tygodniu mydło. Trochę oilatum na poczatku.
Tym razem mam zamiar postawić na naturalne kosmetyki np.olej kokosowy, mydełko marsylskie itp.
No i pieluszki wielorazowych- myślę że to wyeliminuje sporo chemii z jego skóry i otoczenia.
Saara zazdroszcze porodu
 
Ostatnia edycja:
Gosia211, ty taki sam chudzielec jak ja - 178 cm/ 54 kg. Ciąża to jedyny czas kiedy wyglądam normalnie a nie jak szczapa :-)

:-):-)
A ja mam takie dziwne łóżko że jedna strona jest miekka a druga twarda. Oczywiście śpie na miekkiej bo rano jak wstaję to wszystkie odstające kości biodrowe mnie bolą:zawstydzona/y::-D a pod piersiami miałam kaloryfer...ale z żeber:-(już nie mogłam na siebie patrzec
Próbowałam przytyć. Jadłam dużo tłustego, nawet chleb ze smalcem i ogórkiem, dziennie jedno pudełko smalcu zjadałam, dużo fast food'ów i nic. Inni sobie żartowali że tasiemca mam
 
Witam się prawie wieczorowo
Tak mnie męczyły nudności od wczoraj przez cała noc i dziś od rana.
Dobrze, że nie było rozmowy z kibelkiem.
Właśnie wstałam z 3 godzinnej drzemki i czuję się troszkę lepiej.
Z T. byliśmy dziś na zakupach bo nie mieszczę się w nic wygodnego prócz dresów ciążowych więc zaopatrzyłam się w rybaczki ciążowe ale z szeleczkami.
W niedzielę będę zamawiać z allegro pasy ciązowe bo są dwa w super cenie polecam:

aukcja zakończona ale ponownie zostaną wystawione jutro wieczorem bo juz babeczkę o to wypytałam :-):tak:
Myślę, że takie pasy to muszą się znaleźć w garderobie każdej przyszłej mamy w końcu można je ciekawie łączyć z normalnymi ciuchami zamiast wydawać krocie na bluzki ciążowe.
Ja to w poprzednich ciążach mieściłam się w normalne ciuchy więc nie miałam problemu z doborem garderoby a teraz już z pod tłuszczyku wyłania się brzusio tłuszczykowy...:wściekła/y:
 
reklama
Do góry