reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

ludzki mózg ma ogromne możliwości kompensacyjnie i tak naprawdę cięzko przewidzieć kiedy zdrowe czesci zaczną przejmować funkcję chorych, jednak szansa jest zawsze i tego się trzymaj :tak:czasami zdarzają się takie rzeczy że nawet lekarze nie wierzą jak to się mogło stać a jednak wszystko w medycynie jest możliwe. Widzę że jesteś pełna nadzieji i walczysz o sowjego maluszka, tak trzymaj, to na pewno wiele pomoże. Trzymam kciuki za was :tak:Jak tylko będziesz miała ochotę pomarudzić,ponarzekać lub po prostu wygarnąć wszystko co ci na sercu leży to pisz śmiało, na pewno chętnie cię wesprzemy :tak:
A jaką metodą jest prowadzony? Vojta, PNF?

Witam wszytskie kobitki:)
Nadzieja i wiara że bedzie lepiej w takich sytuacjach to podstawa. Gdybym nie wierzyła w to, to napewno odbiłoby się to na synku. Danielek jest rehabilitowany metodą bobath. Tylko tą metodę "używa" rehabilitant do ktorego chodzę. Ja dużo czytam na temat innych metod i staram się w domu troszkę to wykorzystywać (na tyle ile potrafie"
 
reklama
"Komu nie wolno

Imbir to bardzo ostra przyprawa, mająca drażniące działanie. Nie można się nią bezkarnie zajadać. Unikaj imbiru, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz, chorujesz na przewlekłą chorobę przewodu pokarmowego, np. wrzody żołądka lub dwunastnicy, cierpisz na refluks żołądkowy."




"Jeżeli chcesz wziąć imbir podczas ciąży, wiedz, że większość ekspertów zgadza się, że medyczne niskich dawek imbir powinien być bezpieczny dla kobiet w ciąży. Jednak, jak zawsze, gdy masz wątpliwości, skontaktuj się z lekarzem zanim zaczniesz brać imbir..."




"Herbata imbirowa to niemal obowiązkowy napój dla ciężarnej. To cudowny środek na mdłości. Pomaga też łagodzić zgagę, leczy wzdęcia, a gdy przytrafi się przeziębienie działa rozgrzewająco i przeciwzapalnie. Na co dzień niewiele osób pija tą herbatę, choć ma ona zastosowanie w wielu jeszcze innych dolegliwościach (migreny, obrzęki, zaburzenia koncentracji). Jeśli już to sięgamy po gotowe „herbaty imbirowe” w torebkach. Te ostatnie, to zwykle herbata czarna z dodatkiem aromatu imbirowego. Nie mają one więc oczekiwanego działania (albo bardzo słabe).
Jeśli w ciąży chcesz napić się prawdziwej herbaty imbirowej i złagodzić swoje dolegliwości, musisz przyrządzić ją z korzenia imbiru. Taki korzeń możesz kupić w większości supermarketów.
Świeży imbir powinien być przechowywany w lodówce, najlepiej zawiń go w papierową serwetkę, a następnie w folię. Możesz go tak przechować kilka tygodni.
Podam ci kilka sposobów na zaparzenie takiej „prawdziwej” imbirowej herbaty”.
2365004570_e1e83efc43.jpg
http://www.flickr.com/photos/cfa/2365004570/"]by [B]come from away[/

Przepis1
Cienko pokrojony kawałek imbiru (ok. 5 cm), zalej 0,5 l wody i gotuj na małym ogniu przez 20 min. Przecedź i posłódź miodem albo syropem malinowym. Pij szklankę wywaru rano i wieczorem .
Przepis 2
Kawałek świeżego imbiru o długości 2 cm obierz i zetrzyj na tarce. Dodaj 2 kawałki kory cynamonowej i kilka goździków. Zalej 1/2 litra wody i gotuj pod przykryciem 15 minut. Przecedź. Pij 2–3 razy dziennie. Pij gorące!
Przepis 3
Zagotować pół litra wody, imbir (ok. 5 cm) pokroić na małe kawałki, wrzucić do wrzątku, gotować pod przykryciem przez 15 minut. Odcedzić, dodać 1-2 łyżki miodu, pół szklanki mleka. Podawać w filiżankach.
Przepis 4
Utrzyj obrany imbir na małej , gęstej tarce do jarzyn do emaliowanego garnka. Na 1 litr wody weź dużą łyżkę stołową utartej masy. Po zalaniu masy imbirowej wodą postaw garnek na ogień i gotuj 20 minut zmniejszając ogień po zagotowaniu. Zestaw ugotowany imbir, dodaj dużą łyżkę miodu, dodaj łyżkę (a można i więcej) cukru i wciśnij sok z jednej cytryny (można więcej!). Przecedź i pij póki gorące.
(Herbatę imbirową można pić na zimno mrożoną, można też dla zaostrzenia smaku delikatnie popieprzyć.)
Przepis 5
Jeśli nie masz możliwości zakupienia korzenia imbiru możesz wykorzystać przyprawę „Imbir” sprzedawaną w torebkach.
Niewielką łyżeczkę imbiru w proszku zalej wrzątkiem, ok. 1 min. trzymaj pod przykryciem i dosłódź miodem, łagodząc goryczkę imbirową."


"3. Wypróbuj imbir - doskonale rozgrzewa od środka
A tego Ci teraz bardzo potrzeba. Używaj surowego (sproszkowany nie działa). Korzeń imbiru kupisz w każdym supermarkecie. Zeskrobane drobne wiórki dodawaj do wody, którą pijesz (np. rano), a także potraw: zupy, sosu do mięsa, ryżu. Wodę z imbirem możesz lekko dosładzać miodem, jeśli Cię nie uczula."
I BĄDŹ TU MĄDRY CO STRONA TO INNE ZDANIE NA TEMAT IMBIRU
Polecam stronkę :
Leczenie nudności w ciąży - Ciążowe dolegliwości - artykuł
 
Hej mamuśki, ja dziś tylko na momencik.
Jestem po kontrolnej wizycie u gina, założył mi kartę ciąży, w domu uświadomiłam sobie, że nie dostałam zaświadczenia do pracy :baffled:
Odebrałam wyniki morfologii i moczu, są wszystkie w normie, chociaż raczej bliżej dolnej granicy.
Ciśnienie jak u trupa - 95/50 - nic dziwnego, że cały dzień mam oczy jak szparki i śpię na stojąco :sorry2: dlatego też zaraz idę się położyć...
Termin lekarz wyliczył mi na 2 września... ;-) wizyta za 4 tygodnie (będzie 12tc) i wtedy ponowne USG i morfologia z moczem.
W pracy nie bardzo mi się poprawiło, a jeszcze muszę uświadomić szefową, że nie mogę siedzieć 8 godzin przy kompie - chyba ją tym dobiję :wściekła/y: nie mam pojęcia, jakie inne zajęcie mi znajdzie, ale ja szkodzić dzieciątku nie zamierzam...
Moja mama (dziś składałam jej życzenia na dzień Babci :-p) mówi, że zwłaszcza z takim ciśnieniem powinnam poprosić o zwolnienie chociaż na trochę i dużo spać.

Chciałam pogratulować nowych fasolek na wątku i życzyć wszystkiego dobrego i oczywiście pomyślnych wyników badań i USG :tak:
 
to najpierw piszą żeby unikać imbiru w ciąży a potem że herbatkę z korzenia można, to w końcu unikać czy nie? bo jedne wypowiedzi z tego artykułu przeczą następnym...
a ja właśnie zjadłam kebaba ciekawe czy szkodzi :-D

takie coś jeszcze znalazłam:
Wątpliwości naukowców

Choć w żadnym z badań klinicznych nie zaobserwowano efektów ubocznych, nadal jest kwestią otwartą, czy stosowanie imbiru w czasie ciąży jest całkowicie bezpieczne. Amerykańskie stowarzyszenie ds. produktów roślinnych zaliczyło ciążę jako przeciwwskazanie do stosowania przetworów imbiru. Podobne zdanie wyraziła niemiecka Komisja E, opracowując monografię tej rośliny. Powodem takiego stanowiska jest zapewne brak dostatecznej dokumentacji klinicznej, jak również pojedyncze doniesienia o nieprawidłowościach rozwoju zarodków szczurów, którym podawano przetwory imbiru.

to jest artykuł z czasopisma naukowego "Farmacja"
 
Cześć Mamusie;)) Jestem tu nowa, wiec moze od poczatku.
W poniedziałek bylismy na wizycie u pani dr i jest malutki pecherzyk. 3-ci tydzień. 16-ego w sobote robilam test i byl pozytywny. Bardzo sie cieszymy, jednak to nasza 1sza ciaza i ja jestem pelna obaw. Od poczatku mam straszne bole piersi i podbrzusza, tak jak na okres tylko mocniej. Ponoc macica rosnie;) Przed zafasolkowaniem bralam tez castagnus, bo mialam wysoka prolaktyne. Lekarz powiedzial ze bede miala duuuuuze problemy z zajsciem, a jesli sie uda to z donoszeniem ciazy. Oczywiscie jak sie dowiedzialam ze jest pozytywnie, poszlam juz do innego lekarza. Przepisala luteine 2xdz 1 i feminatal metafolin 800. Dostalam zwolnienie z pracy, wiec odpoczywam, jak nakazali;) Bylam dzisiaj zrobic badania krwi i moczu. Wyniki w poniedzialek, a nastepna wizyta 15.02. Trzese portkami, ale mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze;)) Pozdrawiam wszystkie wrzesnioweczki, trzymajmy sie razem, bedzie razniej;))))

Misiaaka witaj i nie martw się na zapas. Będzie dobrze :-)

gratki,i nie martw sie na zapas:tak::tak:

Wolfheart niezle masz to cisnienie:tak::szok:

witam sie i zycze milego wieczoru:-)
padnieta na mordke dzis po pracy jestem:tak:
 
Czesc dziewczyny miałam przypadkowy problem z netem więc póki co nie poczytam Was, ale plis napiszcie mi co myślicie o mojej becie. bo ja widzę, że rośnie za wolno i nie wiem czy mam się tym martwić czy jescze w normie. We wtorek miałam 14325 a w czwartek 24922. No i napiszcie mi co otym myślicie:zawstydzona/y:
 
Czesc dziewczyny miałam przypadkowy problem z netem więc póki co nie poczytam Was, ale plis napiszcie mi co myślicie o mojej becie. bo ja widzę, że rośnie za wolno i nie wiem czy mam się tym martwić czy jescze w normie. We wtorek miałam 14325 a w czwartek 24922. No i napiszcie mi co otym myślicie:zawstydzona/y:
Twoja beta jest calkowicie w normie
Normy bHCG i HCG
Przestan w koncu robic co dwa dni bete i sie stresowac.
 
Saraa bo ta doktorka mówiła, że ma hcg rosnąć ileś tam na dobę...jakoś 66% na dobę czy coś takiego. I dlatego kazała mi zrobić badanie co drugi dzień. Ale ja byłam tylko dwa razy na becie:tak: nie robię jej notorycznie, bo chyba tak myślisz...;-)babka powiedziała, że jak wzrasta w normie to jest ok....
i wg tego linku moje hcg jest dużo poniżej normy...tam 6-7tc jest od 27tys a ja mam 24..........
 
Ostatnia edycja:
Saraa bo ta doktorka mówiła, że ma hcg rosnąć ileś tam na dobę...jakoś 66% na dobę czy coś takiego. I dlatego kazała mi zrobić badanie co drugi dzień. Ale ja byłam tylko dwa razy na becie:tak: nie robię jej notorycznie, bo chyba tak myślisz...;-)babka powiedziała, że jak wzrasta w normie to jest ok....
i wg tego linku moje hcg jest dużo poniżej normy...tam 6-7tc jest od 27tys a ja mam 24..........
Ale ty jestes na poczatku 6 t a tam pisze
Ciąża 5-6 tydzień 23100 - 151000
a wiec to by byla jakas norma dla pewnosci zrob za 2 dni.
Ja mysle ze oni podaja najwyzsza norme koncowa jaka osiaga w 6 t
 
Ostatnia edycja:
reklama
"Komu nie wolno

Imbir to bardzo ostra przyprawa, mająca drażniące działanie. Nie można się nią bezkarnie zajadać. Unikaj imbiru, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz, chorujesz na przewlekłą chorobę przewodu pokarmowego, np. wrzody żołądka lub dwunastnicy, cierpisz na refluks żołądkowy."




"Jeżeli chcesz wziąć imbir podczas ciąży, wiedz, że większość ekspertów zgadza się, że medyczne niskich dawek imbir powinien być bezpieczny dla kobiet w ciąży. Jednak, jak zawsze, gdy masz wątpliwości, skontaktuj się z lekarzem zanim zaczniesz brać imbir..."




"Herbata imbirowa to niemal obowiązkowy napój dla ciężarnej. To cudowny środek na mdłości. Pomaga też łagodzić zgagę, leczy wzdęcia, a gdy przytrafi się przeziębienie działa rozgrzewająco i przeciwzapalnie. Na co dzień niewiele osób pija tą herbatę, choć ma ona zastosowanie w wielu jeszcze innych dolegliwościach (migreny, obrzęki, zaburzenia koncentracji). Jeśli już to sięgamy po gotowe „herbaty imbirowe” w torebkach. Te ostatnie, to zwykle herbata czarna z dodatkiem aromatu imbirowego. Nie mają one więc oczekiwanego działania (albo bardzo słabe).
Jeśli w ciąży chcesz napić się prawdziwej herbaty imbirowej i złagodzić swoje dolegliwości, musisz przyrządzić ją z korzenia imbiru. Taki korzeń możesz kupić w większości supermarketów.
Świeży imbir powinien być przechowywany w lodówce, najlepiej zawiń go w papierową serwetkę, a następnie w folię. Możesz go tak przechować kilka tygodni.
Podam ci kilka sposobów na zaparzenie takiej „prawdziwej” imbirowej herbaty”.
2365004570_e1e83efc43.jpg
http://www.flickr.com/photos/cfa/2365004570/"]by [B]come from away[/

Przepis1
Cienko pokrojony kawałek imbiru (ok. 5 cm), zalej 0,5 l wody i gotuj na małym ogniu przez 20 min. Przecedź i posłódź miodem albo syropem malinowym. Pij szklankę wywaru rano i wieczorem .
Przepis 2
Kawałek świeżego imbiru o długości 2 cm obierz i zetrzyj na tarce. Dodaj 2 kawałki kory cynamonowej i kilka goździków. Zalej 1/2 litra wody i gotuj pod przykryciem 15 minut. Przecedź. Pij 2–3 razy dziennie. Pij gorące!
Przepis 3
Zagotować pół litra wody, imbir (ok. 5 cm) pokroić na małe kawałki, wrzucić do wrzątku, gotować pod przykryciem przez 15 minut. Odcedzić, dodać 1-2 łyżki miodu, pół szklanki mleka. Podawać w filiżankach.
Przepis 4
Utrzyj obrany imbir na małej , gęstej tarce do jarzyn do emaliowanego garnka. Na 1 litr wody weź dużą łyżkę stołową utartej masy. Po zalaniu masy imbirowej wodą postaw garnek na ogień i gotuj 20 minut zmniejszając ogień po zagotowaniu. Zestaw ugotowany imbir, dodaj dużą łyżkę miodu, dodaj łyżkę (a można i więcej) cukru i wciśnij sok z jednej cytryny (można więcej!). Przecedź i pij póki gorące.
(Herbatę imbirową można pić na zimno mrożoną, można też dla zaostrzenia smaku delikatnie popieprzyć.)
Przepis 5
Jeśli nie masz możliwości zakupienia korzenia imbiru możesz wykorzystać przyprawę „Imbir” sprzedawaną w torebkach.
Niewielką łyżeczkę imbiru w proszku zalej wrzątkiem, ok. 1 min. trzymaj pod przykryciem i dosłódź miodem, łagodząc goryczkę imbirową."


"3. Wypróbuj imbir - doskonale rozgrzewa od środka
A tego Ci teraz bardzo potrzeba. Używaj surowego (sproszkowany nie działa). Korzeń imbiru kupisz w każdym supermarkecie. Zeskrobane drobne wiórki dodawaj do wody, którą pijesz (np. rano), a także potraw: zupy, sosu do mięsa, ryżu. Wodę z imbirem możesz lekko dosładzać miodem, jeśli Cię nie uczula."
I BĄDŹ TU MĄDRY CO STRONA TO INNE ZDANIE NA TEMAT IMBIRU
Polecam stronkę :
Leczenie nudności w ciąży - Ciążowe dolegliwości - artykuł
 
Do góry