reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Czesc
prosze napisz mi w krótym tygodniu powinno się zrobić usg.
Ja ostatni okres miałam 17grudnia od tamtego dnia jak by wyliczyć to jestem w 6tygodniu znowu okres powinnam dostać 12 stycznia którego nie dostałam a 13 zrobiłam test i wyszedł pozytywny.
Pogubilam się który tydzień to ciąży jak to się wylicza??
Byłabym ci wdzięczna jak byś mi pomogła:))

Hej :-) ja zrobiłam USG jak byłam w koncówce 7 tygodnia (czyli o tydzien pozniej niz Ty teraz jestes) i wtedy było juz widac serduszko. Wiem, ze jak sie robi za wczresnie to serduszka moze nie byc widac. Własnei podaczas mojego badania pani doktor mowiła, ze fajnei wszystko widac, bo ostatnio miala dziewczyne w 5 tygodniu i nie mogła sie dopatrzec, czy widoczna plamka to na pewno dzidzius.
A kiedy masz wizyte u lekarza, bo czesto jest tak, ze podaczs wizyty lekarz wykonuje USG?
 
reklama
Witaj Karola322 ja wyczytałam ze pierwsze USG nalezy zrobić do 12 tc. a około 7 tc już słychać serduszko fasolki.
I wg mnie zaczyna Ci sie własnie 6tc.

Imbir dzieki za wyjasnienie :-) Może spróbuje dzisiejszej nocy.
 
Ostatnia edycja:
Ja też się nie mogę doczekać kiedy zrobię USG na którym cokolwiek widać. Jutro zacznę 6tc ,czyli dziecko zacznie 3 tc. Myślicie ,że mogę iść już na USG?( w piątek lekarz nic nie zauważył)
DOPÓKI NIE ZOBACZĘ TO NIE UWIERZĘ DO KOŃCA
 
Ja Ci chyba nie pomogę, bo sama mam mętlik. Zapisałam się na USG prywatnie -by być jakoś może bardziej zorientowaną, no i zobaczyć dzidzię.
Wiesz to jak się wylicza było omawiane przez dziewczyny jakiś czas temu, no i kalkulator jest na głównej stronie Baby Boom.
 
Witam :happy:
Ja suwaczek wkleję dopiero po wizycie u gina.

Jarzębinko to chyba nie przysługiwał Ci zaden urlop macierzyński/wychowawczy skoro umowa o dzieło? Ja w poprzedniej ciaży jeszcze studiowałam, do końca chodziłam na zajęcia ale pamiętam że ostatni miesiąc ciężko mi było usiedzieć tyle godzin na twardym krześle. Ale też urodziłam w marcu i zawsze uważałam że to najlepszy okres na urodzenie dziecka bo wiosna dopiero się zaczyna. Za to wrzesień i październik to według mnie najpiękniejsze miesiące! ;-)

ja suwaczek też wstawię po wizycie u gina :tak:

fakt, nie przysługiwały mi żadne świadczenia czyli byliśmy tylko na wypłacie męża, nie było łatwo :-( ale jakoś sobie poradziliśmy i to bez pomocy rodziców :tak: ale ciążą wtedy była zaplanowana, z pełną świadomością wszystkich radości i trudności, ale sie udało i mały ma juz prawie 4 latka :tak: i ja uważam,że wiosna to jest fajna pora na urodzenie, całe lato na spacerki i wogóle :tak: teraz też tak planowałam, ale niestety nie wyszło, ale może załapiemy sie na Złotą Polską Jesień :tak::-D;-)

Czesc
prosze napisz mi w krótym tygodniu powinno się zrobić usg.
Ja ostatni okres miałam 17grudnia od tamtego dnia jak by wyliczyć to jestem w 6tygodniu znowu okres powinnam dostać 12 stycznia którego nie dostałam a 13 zrobiłam test i wyszedł pozytywny.

ja ostatnia @ też miałam 17 grudnia, ale cykl mam troszke dłuższy od Ciebie bo 30 dniowy i do gina zapisałam sie na 2 lutego :tak: gdzieś wyczytałam,że serduszko zaczyna bić po 21 dniach, więc jeżeli wiesz kiedy była owulka, dodaj sobie 7-8 dni na zagnieżdzenie i 21 dni ( chyba dopiero od tego terminu te 21 dni) i masz przybliżony termin wizyty na której powinno bić już serduszko czyli myślę,że albo końcówka stycznia albo początek lutego :tak::-D:tak:

louise, jeżeli w piatek jeszcze nie było, to poczekaj do końca 6 ( czyli do końca 3 czyli tych 21 dni) i wtedy biegiem na wizyte posłuchać serduszka .......:tak:

ja aby uwierzyć za namową M, zrobiłam dzisiaj drugi test .......;-)
 
Witam serdecznie wszystkie nowe dziewczyny. Fajnie ze nas tak duzo- tylko zeczywiscie troche ciezko spamietac ale chyba przez te 9 miesiecy jakos damy rade.

Ja z ta kawa mam tak ze z przyzwyczajenia chodzi za mna wiec staram sie robic slaba i taka pol na pol z mlekiem. Bez herbatek tez mi sie ciezko obejsc zwlaszcza teraz w zimie. Staram sie mieszac (slabe czarne z cytryna, zielone, i znalazlam kilka smaczych bezkofeinowych).

Wczoraj kolacje zjadlam okolo 18 i bylam poza domem do 22.30. Kiedy o 23.30 polozylam sie w koncu do wyrka nie moglam zasnac tam mnie ssalo z zoladku. Normalnie musialam zrobic sobie herbatke i kanapke i dopiero wtedy dalam rade zasnac. (czyzby to juz dzidzia podbierala juz jedzonko ;))??

Z zachcianek to jeszcze nic specjalnego nie zauwazylam, smakuje mi wszystko co do tej pory. Z ta zmiana ze wyjatkowo ciagnie mnie do nabialu. twarozek, mleko normalnie mniam....

Co do USG.. kiedy dzwonilam do mojego gin kiedy mam przyjsc na 1sza wizyte powiedzial ze po 6 tyg to zrobi mi od razu USG. Jestem umowiona na przyszly wtorek . wedlug obliczen bedzie to 6 tydz i 4 dni.
 
A jak dziewczyny u Was jest z ginekologami ? w mojej miejscowosci nie ma ich szczegolnie duzo ale takich dwoch lepszych mozna wybrac. I co za tym idzie sa kolejki okropne i zajete miejsca jesli chce sie przez NFZ a ja tak wlasnie chce bo finansowo mi to bardziej odpowiada. Takze zadzwonilam dzis do przychodni i pani w rejestracji powiedziala ze do pani doktor ktora prowadzila moja droga ciaze, moge dopiero zadzwonic 2 lutego przed 8 rano i byc moze bede jedna z tych szczesliwych ktora zarezerwuje sobie u niej miejsce do okolo 16 lutego ufff ile czekania. No a z objawów to bolesnosc brodawek na razie bez mdlosci i czestsze wizyty na siku. A test zrobilismy 16 stycznia dwa dni przed spodziewana miesiaczka zwana @. I pojawila sie slabiucha druga krecha.
 
reklama
Czesc
prosze napisz mi w krótym tygodniu powinno się zrobić usg.
Ja ostatni okres miałam 17grudnia od tamtego dnia jak by wyliczyć to jestem w 6tygodniu znowu okres powinnam dostać 12 stycznia którego nie dostałam a 13 zrobiłam test i wyszedł pozytywny.
Pogubilam się który tydzień to ciąży jak to się wylicza??
Byłabym ci wdzięczna jak byś mi pomogła:))

Jesli dobrze zrozumialam i jesli twoje pytanko jest dalej aktualne na temat obliczania tygodnia ciazy to jestes w ciazy dokladnie o dzien wczesniej ode mnie. a obliczasz to sobie tak ze pierwszy dzien ostatniej miesiaczki to zarazem pierwszy dzien tygodnia twojej ciazy. Czyli jestes w 5 tygodniu i jednym dniu ciazy. DZIEWCZYNY poprawcie mnie jesli sie myle
 
Do góry