reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

...Mam dzis jednak dola bo mam zle przeczucia czy dzidzius jeszcze jest i czy bije serduszko :(...Wiem ze kazda ciaza jest inna (w 1 mialam mega mdlosci, odrzucilo od kawy, fajek, slodyczy - tu nic). Gdzies przeczytalam (na siepniowkach chyba) jak jedna dziewczyna pisala ze wlasnie jak miala taka inna ciaze bez mdlosci itp to byla juz obumarla i poronila...Wiem co zaraz napiszecie ze nie zawsze sa mdlosci itp ale siedzi mi to pod czaszka od ostatniej wizyty w 5 tyg gdzie jeszcze nie bylo serduszka...Nie umiem tego opisac poprostu COS i sie martwie...Nie mam poprostu typowych objawow co piszecie i boje sie ze ciaza sie nie rozwinela i tyle, w srode sie dowiem :-( leze durna i rycze :-( piersi min bola, szczegolnie jak zdejmuje stanik wieczorem czy w pracy jak chodze ale bez stanika tez daje rade, w 1 ciazy nie bylo opcji urosly i wogole, kawa dobra wszystko dobre, nawet slodycze polubilam za ktorymi nie przepadalam, aptetyt az nadto ze mam juz wywalony brzuchol jakbym nie wiem w ktorym mc byla, to juz 8 tydzien zaraz, a wlasciwie leci i NIC?? to raczej cos nie tak :no:

Kroptusia mam to samo. W głowie mi siedzi że jest coś nie tak. U mnie zero objawów ciążowych. Też jestem w ósmym tygodniu i też mam w środę USG. Mam jednak powody do obaw, ponieważ zrobiłam badania na tarczycę i wyszły złe:-(. Mój m. mnie pociesza. Ja się do mojej endokrynolog dodzwonić nie mogę, a na wizytę muszę poczekać do wtorku... Boże, ta niewiedza i to czekanie to traka męczarnia....
 
reklama
Kroptusia mam to samo. W głowie mi siedzi że jest coś nie tak. U mnie zero objawów ciążowych. Też jestem w ósmym tygodniu i też mam w środę USG. Mam jednak powody do obaw, ponieważ zrobiłam badania na tarczycę i wyszły złe:-(. Mój m. mnie pociesza. Ja się do mojej endokrynolog dodzwonić nie mogę, a na wizytę muszę poczekać do wtorku... Boże, ta niewiedza i to czekanie to traka męczarnia....

Tak czy owak w srode sie wszystko wyjasni...Na 1 wizycie lekarz jak zobaczyl bete powiedzial ze troche za niska :-( ale podobno baba sie pomylila w laboratorium ze nie mam okresu OD 2 MIESIECY czyli powinien byc 8 a nie 4 tydzien stad moze tak stwierdzi, zrobil usg i powiedzial ze wszystko ok jak na 5 tydz.....ale serduszka jeszcze nie bylo...A me zmartwienia wynikaja z tego ze 1 ciaza byla fatalna, palic nie moglam (teraz ledwo daje rade, odstawilam 2 tyg temu ale ciagnie jak nic), kawa wiekszosci nie smakuje ja nadal kocham itd....i jeszcze ten post z sierpniowek 1 dziewczyny ze jak 3 razy poronila miala wlasnie taka inna ciaze ale potem zaczela plamic a u mnie ok duzo bialego sluzu poki co...i w 1 ciazy lezalam na podtrzymaniu na poczatku wlasnie w tym okresie lekarz w ostatniej chwili zareagowal....Nic czekam do srodu i trzymam za nas kciuki
 
Kroptusia : Nie martw się nie jesteś sama. Ja również nie mam żadnych typowych objawów oprócz bolących piersi. Czuje się naprawdę dobrze.:tak: To nie znaczy od razu, że coś jest nie tak. Przecież nie każda kobieta ma mdłości (70%). Moja mama uspokoiła mnie,że w ciąży ze mną też nie miała typowych obiawów, a urodziłam się zdrowiuteńka. Głowa do góry mdłości zawsze moga jeszcze nadejsc(tfu tfu).:happy2:

No wiem wiem ale mi ta 1 ciaza siedzi w glowie CALKIEM ODWROTNIE WSZYSTKO tato sie smieje ze moze bedzie chlopak...Gdzies czytalam na sierpniowkach test dziewczyny robily na chlopczyka/dziewczynke mi wyszlo 74% chlopak i m.in to ze nie ma mdlosci, piersi sie malo powiekszyly, ochota na kwasne, brzuch jak pilka ... hihi bylo z 20 pytan i w 1 ciazy inaczej bym zaznaczyla....I stad me obawy...Beti na staraczkach tez 2 dziewczynki urodzila a nie miala mdlosci...no zobaczymy w srode a piersi bola jak dotkne, jak chodze bo skacza (rozmiar duze D) hehe no i jak zdejmuje stanik a tak nie...A co do przeczuc czuje od poczatku ze chlopak :) zobaczymy
 
ojej
dlatego ja nei szłam do gina w 4 czy 5 tygodniu... ide w ósmym i co ma byc to będzie...
kroptusia - u mnie w pierwszej ciązy mdłości miałam dopiero od 9 t.c., ale to już takie konkretne, z pawikami gratis.... także może to jeszcze przed Tobą... teraz chyba będę miala szybciej, bo juz dziś mi było niedobrze... generalnie to cały czas boli mnie brzuch jak na @... chyba nadmiernie się ekspolatuję,,,

wiem ze te dni do środy bedą się wlokły jak flaki z olejem, ale kazdy stres szkodzi dzidzi...
 
ojej
dlatego ja nei szłam do gina w 4 czy 5 tygodniu... ide w ósmym i co ma byc to będzie...
kroptusia - u mnie w pierwszej ciązy mdłości miałam dopiero od 9 t.c., ale to już takie konkretne, z pawikami gratis.... także może to jeszcze przed Tobą... teraz chyba będę miala szybciej, bo juz dziś mi było niedobrze... generalnie to cały czas boli mnie brzuch jak na @... chyba nadmiernie się ekspolatuję,,,

wiem ze te dni do środy bedą się wlokły jak flaki z olejem, ale kazdy stres szkodzi dzidzi...

Ojejku ja poszlam w 5 bo mialam silne skurcze takie same jak w 1 ciazy ktora prawie stracilam (dzieki szybkiej interwencji lekarza udalo sie uratowac)...Dlatego poszlam by wiedziec czy jest czy nie i co dalej czy tabsy czy zastrzki i badania czy tylko nospa i lekarz powiedzial ze od razu w razie podejrzenia do niego...Brzuch nie boli (moze na szczescie te skurcze minely i ogolnie cisza na dole od tygodnia)...Ja nie mysle co ma byc to bedzie bo dzidzia wyczekana 3 lata a nastepnych prob narazie nie bedzie jakby co z innych wzgledow wiec cieszy mnie ta ciaza wyjatkowo...
Staram sie nie stresowac ale kazda ma gorsze dni i nic na to nie poradze...Ugotowalam juz gulasz, upieklam ciacho i biore sie za porzadki bo sie lenilam w tyg po pracy
 
sorry, Kroptusia, nie wiedziałam że miałaś takie przejścia w pierwszej ciąży...:sorry:
trzymam bardzo mocno kciuki za dzidzię i wierzę ze będzie wszystko w porządku!

ps. ja tez mam dziś gulasz:tak::-)
 
Wiecie co, chyba każda mama tak ma, że się strasznie niepokoi na początku ciaży, ja mdłości mam może od jakiegoś tygodnia, u mnie to już 6 tyg 6 dni, co do usg to tez postanowiłam iść zgodnie z "wolą" mojego gina, albo 23 albo 30, żeby już wszystko było pewne i widoczne, a nie denerwować się, że może serduszka nie ma a już powinno być itp. idę wiec 30, to będzie już 8t6d. Też sie boję czy wszystko jest ok, może mam objawy, ale brałam już antybiotyk i apap, niby gin powiedział, że to nie zaszkodziło, ale........ bać się boję, po usg będę ciut spokojniejsza.
A co do ciż i ich porównywania to mam to samo, ale wiecie tak jak dzieci sie nie porówna, tak i ciąż się nie poruwnuje, same widzicie, że każda nawet tu z nas ma "inną historię". I nie czytajcie tyle że tamta nie miałą mdłości i poroniła, inne mają i też są problemy......nagorsze te wszystkie opisy na necie, sama często ulegam a potem z nerwów spać nie mogę. Trzeba nam wierzyć że wszystki jest ok, (zostaje nam jeszcze modlitwa...patronem mojej Świetlicy jest Św. Dominik Savio min pratron dzieci i kobiet cieżarnych, tak wiec ja wspominam mu codziennie o nas:-)).
Życzę wiecej spokoju i optymizmu.....sobie również....no i abyśmy spokojnie wytrzymały do kolejnych bądź pierwszych badań i potwierdzenia, że wszystko jest ok.
 
hejka nie bylo mnie pare dni:-(
niestety lezalam w szpitalu we wtorek obudzialam sie z krwawieniem:-(

ale juz dzis jestem w domku z dzidziusiem w brzuszku, mam lezec i wstawac tylko do wc..
dalej sie boje, brzuch boli
mdłosci mam straszne i wynmiotuje
pozdrawiam

Wypoczywaj ile sie da. Zycze zdrowia dla Ciebie i dzidzi! Wszystko bedzie dobrze.

Ja wygladam jakbym juz byla w 4 mc brzuch mi wywalilo jak niewiem a w pracy sie maskuje z ciaza wiec juz tylko luzne swetry nosze co nie zawsze pomaga...Ze spaniem to padam jak kawka tak 21 albo po 21 zalezy jak mala zasnie, czasem sie przebudze na siusiu ale spie dalej...Do pracy wstaje 5.30 a dzis o 8 cora obudzila a mi sie juz potem nie chcialo spac...Mam dzis jednak dola bo mam zle przeczucia czy dzidzius jeszcze jest i czy bije serduszko :(...Wiem ze kazda ciaza jest inna (w 1 mialam mega mdlosci, odrzucilo od kawy, fajek, slodyczy - tu nic). Gdzies przeczytalam (na siepniowkach chyba) jak jedna dziewczyna pisala ze wlasnie jak miala taka inna ciaze bez mdlosci itp to byla juz obumarla i poronila...Wiem co zaraz napiszecie ze nie zawsze sa mdlosci itp ale siedzi mi to pod czaszka od ostatniej wizyty w 5 tyg gdzie jeszcze nie bylo serduszka...Nie umiem tego opisac poprostu COS i sie martwie...Nie mam poprostu typowych objawow co piszecie i boje sie ze ciaza sie nie rozwinela i tyle, w srode sie dowiem :-( leze durna i rycze :-( piersi min bola, szczegolnie jak zdejmuje stanik wieczorem czy w pracy jak chodze ale bez stanika tez daje rade, w 1 ciazy nie bylo opcji urosly i wogole, kawa dobra wszystko dobre, nawet slodycze polubilam za ktorymi nie przepadalam, aptetyt az nadto ze mam juz wywalony brzuchol jakbym nie wiem w ktorym mc byla, to juz 8 tydzien zaraz, a wlasciwie leci i NIC?? to raczej cos nie tak :no:

Oj, mnie tez takie myslaki dorwaly. Tez nie mam za bardzo objawow, tylko czasami, a od dwoch dni czuje sie super. Moja mama mowila dzisiaj, ze w ciazy z moja siostra nie miala prawie wcale mdlosci itp, a siostra urodzila sie duza i zdrowa. Bedzie wszystko dobrze.Musimy sie tylko uspokoic i pozytywnie myslec.
Pozdrawiam!
 
reklama
dziewczyny,czytałam że 70% kobiet ma mdłości. Wiec te 30 musi się gdzieś znaleść, prawda?????
A prawda jest taka że jak ktoś jest po przejściach to zawsze już niepokój pozostanie.:-(a nam pozostaje myśleć pozytywnie i nie nakręcać się, czego Wam życzę.
:tak::tak::tak:
Ja dzisiaj cały dzień w łózku. Jak jestem wyprostowana to mnie tak nie mdli:tak:
Wczoraj byłam u gina i widziałam fasolkę. U niej wszystko oki tylko torbiel na jajniku sie nie zmniejszyła nic a nic. Dostałam większą dawkę leku i mam się zgłosić za 3 tygodnie.
Muszę wracać do pozycji lóżkowej:-D:-D:-D:-D bo znowu mnie mdli:tak:
 
Do góry