reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrzesień 2009

reklama
Witam i ja . Odebralam wczoraj wyniki malego i powiedzcie mi teraz od jakiego wyniku mozna mowic o anemii?? bo Michal ma ciut przy mało tej hemoglobiny ale w sumie niewiele norma jest 14-18 a on ma 12,9 na to juz musi brac zelazo?? Do lekarza idziemy dopiero po nowym roku i tak sie wlasnie zastanawiam. Jeszcze ma za malo hematokryt 37,9 a norma jest 40-54 i rozmaz segmentowane ma 25 a norma 40-70 i monocyty ma 2 a norma 3-8 . Robilyscie morfologie swoim ?? Moze ktoras z was to porownac?? Moze ktos ma podobne i mial przy tym jakies zalecenia?? W zyciu bym nie pomyslala ze ma anemie bo to takie zywe i rozbrykane dziecko ze juz ciezko upilnowac ;-) no ale fakt blady to jest
 
Liiviia- przykro mi, ale nie pomogę Ci. Mój mały nie miał morfologii jeszcze robionej. Z tego co piszesz wyniki tylko trochę odbiegają od normy, myślę więc że raczej nie są złe.
 
Liiviia my też dostaliśmy skierowanie na morfologię, żeby własnie sprawdzić głównie hemoglobinę. W wieku ok 2-3miesiąca występuje jak to określiła nasza lekarka "fizjologiczna" anemia, nie ma sie co bać, po prostu kończy się zapas żelaza z ciaży, a w mleku tez czesto brakuje, dlatego nalezy to sprawdzić ok 3-4 mies jak maluszek stoi z hemoglobiną i żelazem.
Tu wklejam z netu:
U niemowlęcia występuje okres tzw. fizjologicznej niedokrwistości, przypadający na 2-3 miesiąc życia. W tym wieku dopuszczalną prawidłową wartością hemoglobiny jest 10,0 g%, a według niektórych podręczników stężenie hemoglobiny w wieku 3 miesięcy może przejściowo spadać nawet do 9,0-9,5 g%. U wcześniaków fizjologiczna niedokrwistość w 2-3 miesiącu życia jest jeszcze wyraźniejsza i stężenie hemoglobiny może spadać u nich do poziomu 8,0 g%. Przyczyną niedokrwistości w okresie niemowlęcym jest przede wszystkim brak odpowiednich zapasów żelaza, zgromadzonych w okresie życia płodowego. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, których matki miały w ciąży anemię, dzieci urodzonych przedwcześnie.

I ja Wam kochane składam najlepsze i najszczersze życzenia z okazji nadchodzącego juz wielkimi krokami NOWEGO ROKU 2010!
 
*.*´¨)
¸.•´¸.•*´¨)
.•´,•*´¨)¸.•*¨)
¸.•´¸.•*´¨).•*´¨)
(¸.•´ (¸.•` * ¸.•´¸.•*´¨)
::::::°::::::::o::::°:::::o°:::O::°::::
::::::::°::::°:::::::::o::°::::°::::::
::::°:o::::::::°::::o::°:°:::o::°::::
...~~~~~~~~/...~~~~~~~~/
....~~~~~~~/.....~~~~~~~/
.....~~~~~~/.......~~~~~~/
......~~~~~/.........~~~~~/
.......~~~~/...........~~~~/
........~~~/.............~~~/
.........~~/...............~~/
..........~/.................~/
...........||..................||
...........||..................||
...........||..................||
...........||..................||
...........||..................||
......./******........./****** Szczesliwego NOWEGO ROKU 2010 dla WAS :tak::-):-):-):-):-)
 
To mój pierwszy sylwester przespany od wielu ,wielu lat!:-)Ale nie żałuję. Widok mojej córci słodko śpiącej obok jest o wiele bardziej ekscytujacy niż miliony wystrzelonych fajerwerków w ten noc!:tak::tak::tak:
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!

A będzie wyjątkowy bo pełen nowych rzeczy.Nasze maleństwa zaczną raczkować , chodzić i obchodzić swoje pierwsze urodziny!:-)
 
reklama
toja mój też pierwszy przespany sylwester ;-) spałam z małym już po 21 hyhy a o 00.00 Filip nawet się nie ruszył a tak się bałam ze się obudzi i bedzie płakał.... zrobił mi prezent bo o 6 przebudził się na zmianę pieluszki ja zjadłam śniadanko i dalej spaliśmy do 8.40 dla mnie to szok bo zawsze wstaje przed 7:sorry2:
 
Do góry