reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie glutenu

reklama
Nam pediatra zalecił wprowadzić jednocześnie kleik i dodawać do kleiku. Ale myślę, że nie ma znaczenia do czego się go dodaje, byle w odpowiedniej ilości :-)
 
dziekuje za podpowiedzi
w wiekszosci przypadkow wlasnie czytalam ze mamy dodawaly kaszke do zupek i obiadkow
ale dodajecie ta kaszke manne bobovity czy cos innego? bo jest na przyklad jeszcze kaszka pszenna bobovity
 
ja gluten wprowadziłam w ten sposób, że pół łyżeczki kaszy manny (takiej zwykłej, błyskawicznej) gotowałam w odrobinie wody (ok 1/3 szklanki) i potem dodawałam to do mojego mleka (bo karmię piersią) i dawałam łyżeczką. Potem jak wprowadziłam inne posiłki to dodawałam do zupki, a teraz jak robię małej kaszkę na wieczór np jaglaną, albo ryżową to dodaję do niej łyżeczkę kaszki glutenowej - ja akurat mam kaszkę zdrowy brzuszek z lipą.
 
Ostatnia edycja:
Ja dodawałam zwykłą błyskawiczną kaszkę mannę do zupek. Potem wprowadziłam kaszkę mannę z dodatkiem mleka na noc firmy Hipp (w słoiczkach), a troszkę później jeszcze mleczną owsiankę z Bobovity. Mała bardzo te kaszki lubi do teraz.:blink:
 
Moja Julka skończyła 4 m-ce , zaczynam wprowadzać stałe posiłki w postaci zupek i deserków . Chciałabym też podawać kaszki , tylko już zgłupiałam, czy pierwsze te bezglutenowe, czy poczekać jeszcze miesiąc i podać dopiero te kaszki z glutenem np.mannę . Pediatrzy twierdzą , że lepiej podać pierwszy gluten aby wykluczyć alergię.Co o tym sądzicie?
 
Ja bym na początek proponowała zamiast kaszki to kleik wprowadzić. Kaszę manną ja daje dopiero od kilku dni swojemu. Chyba troche za wcześnie na gluten...
 
ja w 3miesiącu zaczęłam od kaszek z bobovity ryżowych i mleczno - ryżowych jak miała 4.5miesiąca to już jadła zupki na mięsku z kluseczkami(z mąki), ryżem makaronem.o tym glutenie to sie dowiedziałam niedawno.więc nie wiem jak to jest bo małej nic nie było.żadnej alergii bólów brzucha nic.pozdrawiam
a jak z tą manna??jak się ją robi???i z czym ją dajecie???
 
reklama
bardzo dobre pytanie;) chce rowniez wprowadzic juz stale posilki synkowi i zastanawiam sie od czego zaczac.. od tygodnia dajemy mu jabluszko. i niedlugo chce dawac mu kaszke..czy kleik? no i mam pytanie czy kaszka to moze byc ta zwykla kaszka manna czy to musi byc ta specjalnie dla dzieci? moze roznia sie wielkoscia ziaren...? no i poradzcie jak ja robicie? zwykla kaszke wpierw trzeba gotowac? prosze o pomoc;)
aha... no i sprawa kiedy ją podawac. lekarz nie zaleca na noc bo dziecko nauczy sie duzych, sytych posilkow na noc, czyli lepiej rano np kolo 10?
 
Ostatnia edycja:
Do góry