reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe jedzonko:):)

anaklim- ja tez jeszcze nie slyszalam o tej kolejnosci, ale prawdy w tym moze byc troche, bo faktycznie jak dzieciaczki zasmakuja slodkich potraw to potem moga nie chciec warzym na przyklad
 
reklama
ccaroline85- moja starsza corka Patrycja jak się urodziła to miała tez dlugie czarne wlosy:-) Julka juz takich nie miała:-D A przepisy rzeczywiście fajne:-)
 
ja julci (pomimo, ze była na piersi) pierwszy posiłek wprowadziłam po 4 miesiącu i była to kaszka na kolację. podawałam ja łyżeczką. później było jabłuszko- odrobinka startego łyżeczką, a miezy 5-6 miesiącem marchewka- ze słoiczka.

podejrzewam, że teraz schemat będzie podobny. chociaż - tez słyszałam, że najpierw powinno zacząć się od warzyw...

no i jeszcze jedna sprawa- nie wiem jak wy, ale dopóki mała będzie "na papkach" nie zamierzam sama ich gotować. Tak jak julci, oli również bedę podawac słoiczki - jedzonko w nich jest tprzebadane i dobrze z bilansowane, no i oczywiściewygodne:-p
 
Ja mam dość fajną książkę z przepisami dla maluszków od papek po całą resztę , więc jak coś mogę zawsze przepisać wam troszkę :)..

Ewa - ja też mam taki zamiar jakoś nie ufam warzywom z naszych sklepów i marketów .. Nie wiadomo czym to pryskane , gdzie trzymane itp .. więc chyba tez zdecyduje się na słoiczki....
Widziałam że jest kaszka z bebilonu więc nawet problmu zmiany mleka nie bedzie więc pewnie od niej zaczne
 
Dziewczyny a co myślicie o dawaniu glutenu ? Bo mi lekarka kazała dodawac od 4 miesiąca 2g kaszki mannej do mleczka raz dziennie . No i mam zamiar tak zrobić , bo przecież nie zaszkodzi a jak ma pomóc
 
aniam- a no faktycznie teraz dzieciom gluten się wprowadza między 4-7 miesiącem. ja zamierzam zacząć go podawać w postaci 1 łyżeczki kaszki mannej dodanej do zupki/przecieru warzywnego, ale z racji, że mała na cycu nie nastąpi to wcześniej niż w 5-6 miesiącu.
 
reklama
Na gluten się eksponuje wcześniej (5 miesiąc) jak dziecko jest na piersi - jak jest cały czas karmione piersią to zapobiega uczuleniu i jest korzystniej podać wcześniej niż później (jak było: 10 m-c). A butelkowe to nie wiem, wydaje mi się że później... szczerze się nie interesowałam, bo nie karmię butelką ;-) Na piersi gluten wprowadza się jako pierwszy. Potem jest kleik/marchewka lub jabłko. Ale np. ja wprowadzałam ryże Piotrusiowi później, bo rzadko robił kupę i zaczęliśmy od warzyw/owoców (zalecenie pediatry), a dopiero jak się unormowała codzienna kupa to były kaszki/kleiki.

Ja będę się konsultować w kwestii rozszerzania diety z pediatrą. Zrobię jak powie, raczej później niż wcześniej mam plan rozszerzać. Pewnie będzie to nie ze słoiczka jednak, bo dla mnie to za drogo, a warzywa sezonowe nie są specjalnie toksyczne (zaczniemy na wiosnę). Część mam ekologicznych od teściów z ogródka zresztą. Ze słoiczkami mam złe doświadczenia - 3/4 to się ich wywala (bo dziecko nie je, nie lubi, zje ale mało itd),a koszt u nas to było dodatkowe 400 zł/m-c. A Piotrusiowi i tak teraz robię osobno obiady bezsolne więc mały się podłapie.
 
Do góry