reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarzy, badania, zdjęcia z USG

Cześć my wlasnie po wizycie. Gbs ujemny na szczęście. Miałam robione ktg: tętno ok. Skurczy brak. Później badanie usg: Dziecko ułożone główka w dół, nie jest za duże ok. 3kg. Łożysko wydolne bez zwapnien.
Rozwarcie na 1cm ale szyjka trzyma... co to może oznaczać pytam doświadczone mamuśki?

Pozdrawiamy!
 
reklama
Na20talii gratuluję pozytywnej wizyty, takie rozwarcie może jeszcze nic nie oznaczać. Często nawet na miesiąc przed porodem jest już rozwarcie ale jak szyjka trzyma to jeszcze czas.

Ja tez dziś byłam na wizycie i ktg w porządku, dzidziuś bardzo nisko ułożony, brzuszek opadł i lekarka powiedziała, że mogę się juz przygotować na poród bo może w każdej chwili nastąpić. Posrałam się troszkę :-)
 
Ewka84, na20talii, Olasec gratuluję wizyt!!!

Ja jutro kontrolne ktg w szpitalu a w czwartek wizyta prawdopodobnie ostatnia u mojej gin. Trzymajcie kciuki za to ktg, dziś Filip chyba strajkuje bo kiepsko u niego z ruchami, ale staram się nie panikować, choć humor mi to popsuło całkowicie...
 
Ostatnia edycja:
Lady Agnes, nie martw sie, moze po prostu ma dzien leniuszka. Moj Jasiek tez czasem sobie wymysli ze sie ruszac nie bedzie, ledwie czuje jak sie przeciaga, a potem dyskoteke zaczyna. Zrob jak Ewka mowi, na pewno pomoze :)

Gratuluje wizyt :) my jutro lecimy :)
 
Lady Agnes dziewczyny maja rację. Mój Mikołaj wczoraj i dziś postanowił mi się popsocić i też bardzo leniwy się zrobił. Ruchy czułam tak delikatne, jak w 20 tygodniu i nic nie pomagało. Ani słodkie, ani zimne, ani leżenie na wznak, ani na lewym boku, ani bujanie brzuszkiem, zaczepki, pukanie, nic. Martwiłam się bardzo, ale słabe bo słabe, ale jakiekolwiek ruchy czułam, a że zdarzały mu się już dni leniuszka na IP się nie wybrałam. No i dzis po południu zaczął szaleć, od jakichś 3 godzin rusza się normalnie, tak jak zawsze, więc odetchnęłam z ulgą. Ja też w czwatrek wizytuję i to chyba też będzie moja ostatnia wizyta, chyba, że termin przechodzę. Dopiero pobierzemy wymaz na GBS.

Dziewczyny a silny ból promieniujący od krzyża przez pośladek az do lewej stopy, przychodzący falami, w określonych odstępach czasu, coś jak skurcze, to bardziej rwa, czy cos na poród może już sie szykować?
 
Dzięki Ewka. Kurczę tak myślałam, że to raczej rwa, albo młody jakiś nerw uciska. Kurczę a miałam nadzieję, że może coś się zaczyna dziać w kierunku porodu, ale na logikę nikt jeszcze nogą nie urodził, hahahah:-D
 
reklama
na20taliii- spokojnie ;-) ja w pierwszej ciąży miesiąc przed miałam 3cm rozwarcia, a 4 cm pojawił się po 8h porodu :-D


Olasec- nie stresuj się :-) w razie w masz już ciążę donoszoną, ale chyba lepiej dla dzidziusia, jak chociaż z tydzień jeszcze posiedzi ;-)

Tulka- wygląda ewidentnie jak rwa, chociaż poród nożny mógłby być ciekawy :-D ;-)
 
Do góry