reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarzy, badania nasze usg

reklama
super dziewczyny ;) piekne fasolki ;) w sumie to juz nie fasolki a prawdziwe dzidzie ;)
co do kart to bardzo dziwnie w tej polsce, ja tutaj w niemczech karte mam zakladana podczas pierwszej wizyty, w moim przypadku byl to 6tc. Od razu sa pobierane badania... oznaczana grupa krwi, hiv, chlamydie, toxoplazmoza, zelazo... cos tam jeszcze ale nie pamietam, musialabym w karte spojrzec. Kurcze daleko Polsce do innych krajow... a potem sie dziwia ze ludzie z Polski uciekaja....
 
Na86 mysle ze to nie tak ze Polska jest daleko za innymi państwami(chociaz w innych kwestiach pewnie tak) bo co lekarz to inaczej,ja w poprzednich 2 ciążach tez miałam zakladana karte na pierwszej wizycie ,teraz mimo iż lekarza miałam tego samego dopiero teraz w lipcu miałam mieć zalozona karte

rownie dobrze możemy napisac to samo o UK bo tam do 12 tc nie robie się nic ,po prostu czeka się czy ciaza się utrzyma
 
myślę, że to nie zależy od kraju tylko od lekarza bo ja też miałam kartę założoną wcześnie. A co do ciąży w UK to też chyba się wiąże z mentalnością ludzi i z tym, ze tam jest legalna aborcja... nie wiem. Dodatkowo tam państwo pomaga finansowo przy IUI i przy in vitro dlatego ludzie nie mają takiej presji... bo u nas niektórych nie stać na in vitro (lub go wogóle nie dopuszczają) i jedyną dla nich szansą jest naturalne zaciążenie dlatego tak chuchają na ciąże od samego początku... nie ma co porównywać...
 
a ja jestem w 10 tyg i nic mi nie założyła pl ginekolog. może na 12 tyg na usg coś mu dadzą? nawet tak dla mnie bo w Anglii i tak obowiązują te ich karty
 
Ja też nie mam jeszcze karty ciąży. Na ostatniej wizycie to mnie chociaż zważono, ale ciśnienia już mi nie mierzyli.
Tak sobie pomyślałam, że może lekarze nie dają szybko karty bo chcą utrzymać pacjentkę . . .
 
mama stacha ale przecież jak ci założą kartę to i tak może z nią iść gdzie chcesz więc to chyba nie to..
mnie zważył, zmierzył ciśnienie i zbadał piersi więc myślę, że wszyskto tak jak powinno być
 
reklama
jane no właśnie o to chodzi, mogę z nią iść gdzie chcę, póki jej nie mam to pewnie wrócę do tego gina :-D
A czy obowiązuje jeszcze ten przepis odnośnie becikowego, że żeby je dostać trzeba mieć zaświadczenie o byciu u lekarza przed 10tyg ciąży?

No i gdzie jest ewanh?
 
Do góry