reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza

Aneczko świetne wieśći:tak: ciesze sie strasznie:tak:

dotka super że z maluszkiem wszysko ok;-)


no to teraz ja.
Wróciłam sobie z USG na którym sie dowiedziałam, że będe szczęśliwą mamusią i nosze sobie dziewczynke:-). Jak spytałam lekarza kto tam sobie siedzi to patrzy, patrzy i mówi "BABA":-D:-D:-D "stu procentowa baba" haha głupek jeden.
Generalnie pielęgniarka jak mnie zobaczyła a ja jej mówie że to juz 33 tydzień to stwierdziła że mam malusieńki, ale prześliczny brzuszek. Że taka piłeczka:-)
No ok, ale lekarz zaczął oglądać moję łóożysko i spytała czy jestem pewna że termin mam na 22 grudni i czy wogóle na grudzień, bo moję łożysko ma III st. wg. Grannuma i wygląda tak, jakbym miała na dniach rodzić....:-( i co dziwne na poprzednim badaniu mialam go na ścianie przedniej a teraz na tylnej... i niewiem co myśleć... na szczęście mam wizyte u ginki już pojutrze to wszystkiego sie dowiem, aczkolwiek zaczynam sie martwić bo z tym łożyskiem to lekarz powiedział że moja doktorka zadecyduje co dalej... malutkiej sie chyba na świat zabardzo spieszy bo zaczynam mieć wieczorami dziwne skórcze co pare/parenaście minut i są dośc bolesne z parciami na tyły (no niewiem jak to opisac, ale tak mnie uciskają tam z tyłu, no wiecie gdzie:zawstydzona/y:)

Zmienił mi sie termin porodu o tydzień na 16 grudnia, ale to zgodnie z wynikami pomarów bo malutka jest więkasza niż na 33t
- obwód główki już aż 31,30cm =35tc (ma sporawą główke)
- wymiar dwuciemieniowy główki 8.08cm =35tc
- obwód brzuszka 30,49cm =34t3d
- kość udowa 6,62cm =34t1d
No i najlepsze waga.... 2450g +/- 357g:szok:

Generalnie srednia z pomiarów daje mi 34t2d ciąży więc tydzień do przodu, no ale to łożysko....:-( No zobaczymy.
Pozatym wszystko w pożądku, lalunia jest już główką na dół, nie owinięta pępowinką ani raz, narządy wszystkie w porządku.
Zobaczymy w czwartek co lekarka nato wszystko powie....
 
reklama
No to super Dziewczynki, że u Dzieciaczków wszystko w porządku :-)
Agatko, gratuluję upragnionej Córci :) A łożyskiem się nie martw na zapas, zobaczysz, że wszystko będzie dobrze ;-)
 
dotaZ Tobie tez gratuluje!!;-)
macie czesto teraz wizyty bo ja ciagle co miesiac, moze po tejj wizycie bedzie cos jescze ale byc moze dpiero znow za miesiac do porodu...:confused:
 
Agatko gratuluje coreczki :-):tak: To jak bedzie miala na imie???
O lozysko sie nie martw bo to roznie bywa :tak:
 
Dziękuje dziewczynki..
A łożyskiem to sie jeszcze jednak pomartwie do czwartku, no niestety, ale nie umie nie myśleć... ale mam nadzieje ze bedzie ok;-)
Szczerez mówiąc to coś innego mnie gryzie... ten obwód główki... ponad 31cm... no masakra bo ja mialam 33cm przy porodzie, więc moja lalunia ma wielgachną głowe...:szok: masakra, beda mnie nacinać na 1000%:-D

belka no co do imionka to... w sumie już zdecydowano za mnie... bedzie jednak Daria... moja mama i tatuś mojej laluni są zgodni i nie przegada ich:-D

A wogóle to nie byłam sama na USG:-p:-p:-p
 
Ataata to nam teraz dałaś do myślenia:tak:Ale fajnie, że nie byłaś sama...we dwójkę to dopiero przeżycie:-)
 
reklama
Ataata jeszcze raz gratuluje coreczki!!! Co do lozyska to sie wcale nie przejmuj, ja tez przy pierwszej ciazy mialam duzo wczwesniej niz powinno sie miec III stopien dojrzalosci a urodzilam pare dni po terminie.Glowka Witka tez byla wieksza, chyba po moim mezu bo ma spory lep i czasem sobie nawet z tego zartujemy;-)
Co do umiejscowienia lozyska to tez raz mialam taki numer, ze inny lekarz powiedzial ,ze jest gdzie indziej niz bylo ale potem to okazalo sie pomylka, ja sama nie wiem jak lozysko moze sie przemiescic z tylnej sciany na przednia i na odwrot ale tego dowiesz sie w czawrtek.;-)
Wiec glowa do gory i odpoczywaj sobie ,zeby mala jeszcze poczekala do grudnia:tak:
 
Do góry