reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza

reklama
I ja sie melduje szczesliwa jak nie wiem;D

Po wizycie super - macica ustawila sie w przodozgieciu ( w końcu);))) Maluszek tez super - ma 7,21cm i jest o tydzien starszy niz z terminu OM;D Na początku spał sobie smacznie, ale obudzil sie jak doktorek mi jezdzil USG po brzuchu i zaczal robic fikolki i machcac raczkami i nozkami - cudowny widok:-) Jak sobie to przypomne to mam banana na twarzy jak nie wiem:-D

Fotke wstawie wam jutro;) I jutro tez dzwonie umowic sie na prenatalne bo zostal mi tydzien;)
 
Cześć dziewczyny.
Ja też dziś po wizycie. Niestety nie mam dobrych wieści. Odebrałam wyniki z badań prenatalnych i niestety test PAPP-A wykrył jakieś nieprawidłowości w krwi. prawdopodobieństwo wystąpieniu zespołu Dawna wysokie. Jestem załamana. Kierują mnie na amniopunkcję, gdzie ryzyko poronienia 1-2 %. Nie wiem co robić naprawdę jestem załamana. Mam 7 dni na podjecie decyzji.:no:
 
Hej Alfa. Strasznie mi przykro. Napisz moze jaka mialas przeziernosc? W Niemczech od sierpnia tego roku wprowadzono nowe badania krwi. Mozna je wykonac wlasnie w takim przypadku jak twoj, zle wyniki badan prenatalnych. To nie jest badanie szkodliwe dla dziecka - daje ok. 99% pewnosci czyli o wiele wiecej niz badania prenatalne i jest wykonywane z Twojej krwi. Nazywa sie PraenaTest. Nowa metoda badań prenatalnych - Kobieta - WP.PL Tu znalazlam jakis link na ten temat. Moze w Polsce to tez juz jest dostepne? Zawsze to lepiej niz ta ryzykowna amniopunkcja.
 
Feelfine dzięki za linka spróbuje popytać co do tego testu. Przezierność karkową mam 1,7mm więc jest w normie. Poza tymi wynikami z krwi właśnie wszystko mam w normie. Kość nosowa też obecna, wymiary płodu ok jak na 12 tydzień ciąży. Dziś zadzwoniłam i umówiłam się na kolejne badanie prenatalne u innego specjalisty z Instytutu Matki i Dziecka w Łodzi mam je w sobotę tylko nie wiem czy nie będzie już za późno bo tą przezierność można chyba robić do 13 t i 6 dni ciąży ale cóż nie wiem chyba będę zmuszona zgodzić się na tą amniopunkcję i zaryzykować nie wiem po prostu co zrobię.
 
reklama
Do góry