reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wizyty u lekarza

heloł...

Ja już po wizycie.... i tak.. maluszek zyje TO najwazniejsze :) jest niby wszytsko ok, wg usg nadal o 2 dni młodszy....
Mam tez skierowanie do szpitala , lekarz twierdzi, ze musze zbadac elektrolity skoro tyle schudłam i tyle wymiotuje...uwaza ze jestem odwodniona....
No i mam dylemat... bo zmaluszkiem jest wszystko ok, elektrolity cykłam prywatnie zapłaciłam całe 9zł... a w domu Asia chora i niemąż chory....
Wazne ze z maluszkiem jest ok , a choroba to teraz normalne taka pogoda wszyscy smarkaja, kaszla :tak:
 
reklama
Mam do Was pytanie, wszystkie robiłyście badanie prenatalne? Jestem w 12 tyg ciąży i gin kazał mi zrobić takie badania. Jednak nie wiem czy warto. Karty ciąży jeszcze nie mam założonej dopóki nie zrobię badań prenatalnych.
 
Polinka usg genetyczne jest obowiązkowe i wykonuje je lekarz prowadzący ciążę. Dodatkowo razem z tym usg można zrobić test z krwi - to już nie jest obowiązkowe, chyba, że kończyłaś 35 lat(?)
 
Właśnie chodzi o badanie prenatalne, czyli takie, które jest bezpłatne dla kobiet po 35 roku życia. Dlatego nie wiem czy warto je robić, mam 26lat, pierwsza ciąża. Mój ginekolog ich nie robi i powiedział mi gdzie można je zrobić. Wczoraj miałam normalne usg, nie wiem czy to było genetyczne czy nie (różni się czymś?). Stąd moje pytanie, nie wiem czy to wymysł mojego gina czy po prostu takie badania robi teraz większość kobiet mimo że nie są w grupie ryzyka
 
Ja te badania robiłam teraz i w ciąży z Iggym też. One pokazują ryzyko wystąpienia różnych wad u malucha.
Ja za te badania płaciłam 200 zł (krew i usg). A czy robić to zależy od ciebie. Lekarz na usg genetycznym powinien ci wszystko powiedzieć, czy jest w normie, czy nie...
 
u nas w anglii takie badania są bezpłatne właśnie niedawno miałam je zrobione :) moim zdanie warto robić takie badania I W POLSCE POWINNY BYĆ ONE TEZ BEZPŁATNIE I OBOWIĄZKOWE w każdym przedziale wiekowym. Ja w pierwszej ciąży nie miałam takich badan bo nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje nikt mnie nie poinformował. A całą ciąże się zamartwiałam czy wszytko OK z moim maleństwem.. i jak na złość co wł. telewizor to reklama o chorych dzieciach. Potem przestałam oglądać w ogóle. Dla własnego spokoju powinno się zrobić takie padanie :)
 
jestem właśnie po pierwszych badaniach...doczekałam się.
odbieram po południu, toxo nie zrobiłam liczę na to, że dostanę skierowanie w śr u drugiego lekarza:sorry:

ide się też dzisiaj zapisać na to usg 4d z badaniem genetycznym, więc...

dziś odbieram wyniki
7.11 wizyta
12.11 wizyta u prowadzącego
12.11 4d prywatnie


męczący tydz mnie czeka

i jak na złość wczoraj ugotowałam barszczyk i nie mogłam go zjeść, żeby dzisiaj siuski zanieść (a propos-poza kolorem to barszcz jakos wpływa na wyniki?)
 
reklama
Do góry