reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wizyty u lekarza

o kuźwa, nazwa masaż szyjki nie wskazuje na taką formę:no: chociaż chyba bym się sama takiemu "masażowi" poddała
 
reklama
słyszałam o tym masażu, ze to jakaś masakra jest:wściekła/y:

a ja z innej beczki, znowu mi ciśnienie podskoczyło na mojego lekarza, bo tak jak na poczatku musiałam sobie zapłacic za toxo bo NFZ już za to badanie nie zwróci przychodni kasy i sama będzie musiała dopłaca tak teraz nie dał mi skierowania na GBS (fakt, że się nie upomnialam, a następna wizyta na 13.05 i on nawet nic nie wspomniał), a przecież na wyniki się czeka do 14 dni z tego co wiem...więc skoro nie jest szamanem jak to stwierdził to nie wie kiedy urodzę i na wizycie 10 dni pzred terminem może byc za późno na pobranie wymazu


w związku z tym moje pytanie do was: jeżeli chcę je zrobi na własną rękę to mam kupic jakies patyczki do wymazu i sama pobrac, czy ide do Diagnostyki (załóżmy) i tam mi pobierają z dwoch dziurek??czy jak to wygląda?bo z tego co wiem, to tez najlepiej zrobic to rano zeby material nie lezal pzrez noc przed analizą??


HELP:confused:
 
kessy ja też miałam masaż szyjki w trakcie porodu bo rozwarcie słabo postępowało ale mi to pod znieczuleniem zzo robili to nic nie czułam a pomogło bo z 6cm się prawie 9 zrobiło a potem już jakoś poszło samo.

Flądra ja GBS robiłam prywatnie w przychodni. Zapłaciłam 35zł za 2pobrania (pochwa, odbyt) i czekałam 6dni
 
Natalia...moze to głupie pytanie, ale muszę isc na wizytę zeby mi pobrali czy ide do punktu pobran i tam mi babki pobiorą?
 
flądra Tego wszystkiego musisz dowiedzieć się w miejscu, w którym chcesz pobierać. Z mojej wiedzy: najczęściej wymazy pobierane są u ginekologa i jeśli jakieś laboratorium robi takie wymazy to zapisuje się pacjentki na jeden dzień w tygodniu kiedy taki ginek się zjawia i pobiera. Ale to rzadko się w ogóle spotyka. W niektórych laboratoriach dają Ci patyczki do wymazów do domu i masz przynieść wymaz na następny dzień rano. Mi zrobił gin na wizycie. Na wyniki czekałam 3 dni robocze.
 
no właśnie dzisiaj za późno sie z tym obudziłam i diagnostyka była do 12, dlatego w pon muszę podzwonic DZIEKI
 
flądra Kiedyś właśnie w Diagnostyce w Sosnowcu robili tak, że pobierali wymazy jeden dzień w tygodniu przez gina, ale to są informacje sprzed 5 lat :-)
 
Ja miałam masaż szyjki przy porodzie i fakt do najwięszych przyjemności życiowych to nie należy :dry: ale i tak było mniej bolesne niż skurcze rozwierające ... :baffled:
 
reklama
ja po wizycie:)

Matylda główką w dół nadal

ilość wód i przepływy OK

łożysko II/III st

Matylda 3118 g

szyjka od 25.04 skróciła sie z 3cm do 2cm i pojawiło się od wewnątrz rozwarcie na 3cm

wg gin na wizytę za 2 tyg się już nie załapię, za tydzień na ktg jest szansa:)

zalecenia: wg gin ciąża praktycznie donoszona więc nie ma co leżeć tylko brać się za sex i sprzątanie - powinno pomóc. Widać było jak pęcherz płodowy wciska się w szyjkę i ją rozwiera:)
 
Do góry