reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza

Nanulika - a można zapytać, co stwierdzono u Twojego maluszka, że straciłaś już taką późniejszą ciążę? Bo ja to też byłam pewna, że większość wad to się wykrywa wcześniej.. Choć w sumie jak tu diagnozować np. takie serduszko wcześnie, jak ono takie maleńkie??


Olga,

u mojego dzidziusia stwierdzono wadę CUN (centralnego ukladu nerwowego), acranius/enencephalius... W praktyce objawiało się to tym,że nie domknęła się czaszka i tkanka mózgowa "wypłynęła" poza główkę... wyglądało to na usg jakby dziecko miało czapeczkę na głowie albo chmurkę nad głową...
wszystko inne było w porządku... nerki,żóładek,serce itp...

wadę wykryto w 13tc, skierowanie do kliniki a tam.... całe procedury.... najpierw badania, potem nasza decyzja o usunięciu ciąży - a więc mnóstwo konsultacji bo to była przecież aborcja.... w rezultacie poród wywoływany był w 16tc
 
reklama
niestety, takie rzeczy się zdarzają, na szczęście bardzo rzadko... to np ponoć raz na kilkaset tysięcy przypadków.... Ja się pocieszam tym,że to była wada rozwojowa a nie genetyczna...\

No i jedno: łykajcie kwas foliowy!

ja teraz łykałam 15mg ze wzgl na to co się stało..... wtedy łykałam standardowy... nie wiadomo co miało wpływ,co się stało.... ale lepiej łykać niż nie łykać!

Głowy do góry dziewczyny!!! będzie dobrze!!!
 
nie zaszkodzisz mysiak, standard to 0,4mg, ja łykałam 4 miechy 15mg.... teraz tylko femibion 1 - w nim i tak jest ponoc podwojna dawka....
 
a ja sie bałam, ze skoro łykam 2 tabletki foliku to moge zaszkodzic...

Ja miałam tak samo, bo wczoraj wzięłam dwie tabletki foliku, a potem przeczytałam na ulotce, że w czasie ciąży się jedną powinno brać dziennie, no i się zmartwiłam.
Ale ja jeszcze Prenatal biorę, a tam jest kwas foliowy.
 
reklama
anade -miałaś usg rano? ty tak jak ja - OM 17.08:) stąd wielka ciekawość jak Twoj dzidziol wygląda:) mój pewnie podobny:)

dzewelajna - a Ty na którą dzisiaj masz?:)




3mam kciuki dziewczyny!!!
 
Do góry