reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza

reklama
Ale między 20 a 23 tygodniem należy wykonać badanie USG, w którym lekarz ocenia wszystkie narządy wewnętrzne, podział mózgu i serca, prawidłowość żołądka, nerek, kręgosłupa, wargi górnej i wszystkie długości.
Myślę, że to powinno być zrobione :tak:
 
Dobra, dobra, wystarczy roztrząsania moich "problemów", krępuje mnie to :-D Będę na USG w 22 tyg., więc faktycznie dzidzia będzie większa i może być lepiej widać ;-)
 
ja też zaciskam dziewczyny &&&

A to badanie połówkowe to takie dokładne ze wszystkimi szczegółami? Moje badanie wglądało praktycznie jak każde inne czyli sprawdziła tętno dziecka, czy odpowiednio bije, pomierzyła główkę, brzuszek i kość udową i tyle.
 
reklama
Wikii na dość szczegółowe jest i trwa dłużej.
Maluszek powinien byc dokładnie zmierzony tzn: obwód główki, brzuszka, długosć kości udowej, kręgosłup, narządy wewnętrzne. Jeśli da radę to też serduszko czy ma wszystkie przegrody itp.

Czasem dzidzia jest za mała i wtedy takiej oceny dokonuje się też później. Choć standardowo najlepszy czas to ok 22 tygodnia ciaży.
 
Do góry