reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wizyty u lekarza :)

reklama
U mnie skurcze już się zaczęły. Mogą się zacząć już po 20 tyg., a w kolejnych ciążach mogą być silniejsze i częstsze.
Ja to czuję jako twardnienie, napinanie brzucha - ale raczej od dołu do góry :) Obejmuje to obszar tak od pępka w dół. No i nie boli. Jak się ruszę, to trochę ustępuje.
Fajne to jest, żeby sobie poćwiczyć odruch, że w czasie skurczu trzeba równo oddychać :)

***
Aha, jak już będziemy pod koniec ciąży, to skurcze porodowe od silnych przepowiadających łatwo odróżnić tzw. testem na wannę. Trzeba wejść do ciepłej (ale nie gorącej) wody i posiedzieć tam parę minut. Jak skurcze ustąpią, to znaczy, że to był fałszywy alarm, ale jeśli to naprawdę poród, to się nasilą. I wtedy lecimy do szpitala :D

***
Mam dziś o 17 połówkowe. Kciuki mile widziane :D

Dokładnie tak jak piszesz z tymi skurczami :)
powodzenia na połówkowym, daj znać!

Ja mam dziś na 20:30 usg 4d, trzymajcie kciuki, żeby nasza Emilka się ładnie pokazała ;)
 
Gratuluje udanych wizyt i rowniez trzymam kciuki za te co dopiero beda:-)
Ja wczoraj mialam polowkowe. Synek dobrze sie rozwija i wszystko na USG wyszlo dobrze. wiek ciazy to dopiero po 23 tyg, choc Malenstwo jest za duze o jakis tydz jak na swoj ,, wiek''- 700g! ale to dobrze niech sobie rosnie zdrowo:-) zdjecie twarzyczki bylo troche trudno zrobic bo Maly ciagle sie ruszal i zaslanial raczkami, ruszal tez ustami ciagle jak by caly czas cos jadl, az ginka pytala co ja jadlam ze tak dziecku smakuje:-D
 
U mnie po wizycie OK. Szyjka długa, zamknięta. Wszystkie pomiary w normie. Tylko na oko mało wód płodowych, ale wg wyliczeń ok. Za 2 tygodnie mam mieć wizytkę, żeby sprawdzić, czy wód przybywa. Fotki tylko pomiarowe, więc nic nie widać :) mały nóżki rozwalone, fujarkę pokazał, ale buźkę zasłaniał... za 2 tygodnie może uda się zobaczyć buzię. No i jest ułożony główką do dołu.
Mały ma ok 30cm i waży 394g.
 
Ostatnia edycja:
Rany, jak czytam o wadze Waszych Dzieciaków, to się załamuję ;) U nas końcówka 21 tygodnia i... 480 gramów :/ :)

Usg generalnie ok. Anielka niezbyt chciała współpracować, ale wszystko w normie. Jest główką w dół. Jedyny problem to plamka w lewej komorze serca, tzw. ognisko hiperechogenne. To już nie zniknie, ale podobno można z tym normalnie żyć i w niczym to nie przeszkadza. No ale skierowanie na kontrolę dostaliśmy. Do tego samego lekarza, który kontrolował Frankowe asymetryczne i powiększone komory w mózgu (u Anielki na szczęście główka ok). We wtorek idę się zarejestrować...

Więc generalnie jest ok, ale lekki niepokój zostaje, żeby za dobrze nie było...
 
Dziewczyny gratuluję udanych wizyt. Klibby długi ten Twój mały. A co do wód to proponuję wymianę. Ja mam trochę za dużo, Ty za mało to możemy wyrównać;-)
 
domi, ekstra, bo mi kazała lekarka pić po 3l wody przez ten czas, żeby sprawdzić czy przybywa, a ja nienawidzę pić. To spuścimy trochę z Ciebie i mi wstrzykniemy :p
 
dziewczyny gratuluje udanych wizyt!

ewa86 zupelnie nie masz sie czym przejmowac bo waga twojego dzidziulka jest idealna. moj Antek urodzil sie przedwczesnie w 21 tyg+3 dni i wazyl 450g. i nawet lekarz mowil ze to gorna granica bo zwykle na tym etapie dzieci mniej waza. wez tez pod uwage fakt ze pomiary przez usg nie sa idealne. no stress:tak:
 
reklama
Ewa bo my matki wariatki jesteśmy. Ja też sobie porównuję Olę z Maksem i jak mi wyszło, że na tym samym etapie jest 20g leżejsza to spanikowałam, że jeszcze mniejsza od Maksa będzie a to pzrecież jeszcze za wcześnie za 4-8 tygodni będzie lepiej wiadomo.
 
Do góry