reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza :)

Jestem po wizycie i wszystko jest w porządku :-)
Widziałam maleństwo na usg i widziałam pulsujące serduszko :-) Później usłyszałam jak bije, cudowne uczucie. Termin mam na 01 sierpnia. Wg usg jest to 6t5d ciąży, czyli różnica 2 dni w porównaniu z wyliczeniem wg OM. Nie tak jak ten lekarz w szpitalu, który mnie potwornie nastraszył, mówiąc, że w sb on widzi zarodek i jest to maksymalnie 4 tydzień ciąży?! Ehhh, a jaj się tak przez to stresowałam.
Na usg widać też krwiaka, więc stąd te plamienia, było ryzyko poronienia. Na szczęście teraz już wszystko w porządku, lekarz założył mi kartę ciąży, zlecił badania, następna wizyta za 4 tygodnie.

Do pracy jeszcze wracam, bo chcę, ale gdyby plamienia znów się pojawiły, albo nie dawałabym rady to mam iść od razu na zwolnienie. W ogóle najlepszy lekarz u jakiego byłam - z polecenia :-)

Jestem przeszczęśliwa, teraz dopiero podzielimy się nowiną z rodziną i przyjaciółmi, bo niewiele osób zostało wtajemniczonych. Był plan powiedzieć na świta, ale zbyt niecierpliwa jestem, nie wytrzymam tak długo :-p
 
reklama
2,5mm to dzidziuś czy pęcherzyk ciążowy? ja byłam dwa dni temu i lekarz widział tylko pęcherzyk 3mm i to też bardzo długo go szukał eh zaczynam się coraz bardziej martwić

Dziewczyny, nie stresujcie się... Takie pomiary na USG nie są takie idealnie dokładne - wszystko zależy od jakości sprzętu i dokładności lekarza... Teraz mierzy się milimetry; a w starszej ciąży lekarz mierząc np. długość kości udowej dzidziusia kilka razy "łapie punkty" do pomiaru, próbując zrobić to jak najdokładniej. Ale nigdy nie zrobi tego idealnie...

Tak samo potem będzie z szacowaniem wagi noworodka przed porodem. Nieraz maszyna oblicza, że dziecko będzie ważyć 4kg, a rodzi się 3,5kg. Albo w drugą stronę, niestety...

Najważniejszy jest stały przyrost wielkości, a nie ile ma w danym tygodniu ciąży.
Co prawda początku każda fasola powinna mieć taką samą wielkość, ale jak wspomniałam - nie zawsze udaje się to tak precyzyjnie zmierzyć...

GRATULUJĘ tym co widziały już pęcherzyki albo serduszka!
Jak ja się nie mogę doczekać aż zobaczę swoją fasolkę...
 
Ostatnia edycja:
LeRemi u mnie serducha nie było widać jeszcze, a tak w zasadzie on mi nie powiedział który to tydzień i na kiedy poród, powiedział, że troszkę za wcześnie przyszłam...więc tylko potwierdził i zlecił badania...
 
ja mam wizytę dzisiaj po 20-tej, stresuję się strasznie bo w mojej pierwszej ciąży właśnie serduszko nie zabiło, więc to dla mnie trudny moment, Do tego przez to, że nie znam wieku ciąży nie wiem nawet, czy na pewno to serduszko dziś usłyszę, jeżeli dwa tygodnie temu był 3 tydzień (beta pokazywała między 3 a 5) to teraz będzie dopiero 5 i serducha może po prostu jeszcze nie być, wtedy będę musiała poczekać na kolejną wizytę do Nowego Roku i w Święta chyba zwariuję! Pocieszam się, że codzienie mam mdłości - więc szaleństwo hormonalne jest, to niby dobrze... no chyba, że mdli mnie ze stresu...
 
LaRemi ja tez miałam mega długi cykl dlatego moje tygodnie z @ są niemiarodajne. Owu też 21.11. Policzyłam, że wizyta będzie gdzieś w 30 dniu ciąży więc powinno serducho być.
Cornellka to naprawdę świetna wiadomość.
Kropcia Całkowicie się z Tobą zgadzam. Maks miał ważyć 3500 ważył 2700. Usg daje tylko przybliżony obraz
Kajtusza nic się nie stresuj będzie dobrze:tak:
 
Puk Puk,spróbuje jeszcze raz...pisałam do Was niedawno ale nikt mnie nie zauważył.....cieszę się bardzo z udanych wizyt a wizytującym w najbliższym czasie życzę samych pomyślnych wieści.Ja mam pierwszą wizytę 20 grudnia,niestety poprzednią ciążę straciłam,bo serduszko mojej kruszynki nie zabiło,mam nadzieję,że teraz juz wszystko będzie dobrze...pozdrawiam i szczęścia życzę:)
 
zrobiłam dzisiaj betkę 2 443,00mUI/ml 3 dni temu miałam 781,50mUI/ml to chyba dobrze wzrasta? miałam przerwe na obiad w pracy wiec poleciałam zrobić zaraz musze wracać do pracki:/
 
reklama
Do góry