reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

reklama
mag_dzia - mi w pierwszej ciąży przez cały pierwszy trymestr wyłaziły bakterie w moczu i nie mogłam ich wytępić. Ja z tego co pamietam mialam tabletki dopochwowe nystatyna.
 
e-de no rewelacja :-):-):-) bardzo się ciesze!!!

Lori nie smutkuj naprawde i nie czytaj for na te tematy i odpuść nerwom na ten tydzień !
Usg wyszło eleganckie bobasek zdrowy ,wszystko w normie ,więc bez stresowo!!! BĘDZIE DOBRZE ZNÓW MÓWIE CI, A JA SIĘ NIE MYLE :)
 
lori spokój, spokój, spokój. Tak jak dziewczyny piszą to nie jest zły wynik. I wcale nie oznacza wady u dziecka. Czytałam dużo o tych testach żeby podjąć decyzję czy robić czy nie. Często dziewczynom takie bzdury wychodziły ze hej. Potem biedulkivsie stresowaly niepotrzebnie bo z dzieciaczkami oczywiście wssystko bylo ok.
 
Lori będzię dobrze na pewno. USG pokazało, że dzidzia jest zdrowa więc tego się trzymajmy:tak:
e de gratuluję bardzo dobrych wieści:-)
 
E-de gratuluje swietnych wiesci i duzeggo szkrabka!

Lori- ja się nie znam natych badaniach, ale mocno trzymam kciuki, żebyś w spokoju wytrzymała do konsultacji. Nie będę Ci mowila, zebyś się nie zamartwiala, bo przecież wiem, ze to jest niemozliwe. Jesli jest chociaz ziarenko niepokoju, trudno sie opanowac. Zatem trzymam za was kciuki i wierze, ze wszystko jest dobrze. Pamietaj, ze ten test jest uzupelnieniem genetycznego, natmiast jesli usg wychodzi dobrze, test pappa traci na wiarygodnosci samodzielnie.

Ja też bylam wczoraj u ginka i wyszlam troche podlamana. Usg nie bylo, bo moj ginek nie robi sam, ale po badaniu powiedzial, ze trzeba się zastanowić nad szwem albo pessarem, bo szyjka slaba i moze nie wytrzymac :( Do tego jeszcze wyszla mi anemia ikkolejne leki, duzo zelaza mam brac, a zle sie po nim czuje. I jakis mnie dół dopadł. No ale nie bede smucic. Dzisiaj dzien kobiet i jade z mezem na deser lodowy, moze mi sie humor popraw, ale to dopiero wieczorem.

Wszystkieg najlepszego drogie Kobietki!
 
e-de gratuluję Kochana udanej wizyty! popłakałam się ze śmiechu!!! nawet mojemu Ł powiedziałam, że tak będzie wyglądało nasze usg we wtorek... "ile kosztuje godzina?" hahahahahahaha
lori nie martw się na zapas, pójdziesz do doktorka i napewno nie będzie tak źle! :) myśl pozytywnie!
wazka anemia to koniec świata, też mam, i infekcję pęcherza też mam; z tą szyjką współczuję ale doktorek coś wymyśli żeby było ok! :)
mag_dzia mam to samo. biorę żurawit, nospę (bo mnie bardzo pęcherz bolał) a od 13 tc mam furagin brać. noi ponowne badanie z końcem marca.
 
Ede super wieści.
Lori Twój wynik nie wydaje się zły, poza tym test Pappa często mylny jest. ja znam dwie kobietki, które robiły, miały złe wyniki, a dzieci zdrowe.
Ważka pessar to nic strasznego. Zakładanie bezbolesne, wyciąganie nieprzyjemne, ale nie bolesne, minusy to - zero seksu, i globulki zalecają, żeby stan zapalny się nie pojawił. Anemia dobrze, że już wykryta, bo gorzej jakby była przy końcówce.
 
reklama
ameba, e-de- gratulejszyn!!! Bardzo się cieszę, że wszystko ok :-D Pozostałym wizytującym też gratuluję!

Lori- ja w I ciąży tych testów z krwi nie robiłam i w tej też się na to nie zgodziłam. Z tego co pamiętam to one podają dane statystyczne (czyli jaką masz szansę na dziecko chore/zdrowe) a nie właściwy prawdziwy wynik jak amnio. A czy mogę spytać czemu chodzisz do poradni genetycznej? Miałaś w którejś z poprzednich ciąż stwierdzoną wadę gen? Jeśli to zbyt osobiste to nie odpowiadaj ;-)

Jak z Gabrysią w ciąży byłam na genetycznym (też w Inviccie u tej samej lekarki) to pamiętam, że badała NT, NB, przepływy, ciągłość pokrywy czaszki, kręgosłupa i powłok brzusznych, czy mózg się podzielił na 2 półkule i czy pęcherz moczowy jest na swoim miejscu. A teraz doszły jeszcze przepływy w wątrobie (obecność fali a), domykalność zastawek w sercu i uwidoczniła żołądek. Dodatkowo zrobi na podstawie usg kalkulację ryzyka wystąpienia zespołów: Downa, Edwardsa i Patau. Do tego zaproponowała (jako uzupełnienie) testy z krwi, ale się nie zgodziłam tłumacząc, że co by tam nie wyszło to i tak na amnio wołami mnie nikt nie zaciągnie a tym bardziej na terminację :crazy: Więc to bez sensu i szkoda ich czasu :-p Ale fajnie, że się rozwijają skoro nauka idzie do przodu.
 
Do góry