reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

reklama
Dzięki dziewuszki kochane za troskę - ale już sama nie wiem czy ja źle napisałam (sorrki) - ale wczoraj byłam u diabetologa a dziś mam USG a wizytę u mojego gina w piątek. Na USG idę na 14:30. Odezwę się ale pewnie póżniej. Od wczoraj mam gościa - przyjechała do mnie siostra cioteczna i mniej czasu mam na neta.
 
Ja mam takie pytanie, może ktoś mi wyjaśni, bo ja nie bardzo rozumiem, nie chcę nikogo atakować, bo każdy jak już wielokrotnie tutaj pisałyśmy, ma prawo do swojego zdania i przekonań i mam nadzieję, że nikogo nie urażę
chodzi mi mianowicie o to, jakie są powody tego, że kobiety chcą rodzić duże dzieci, ja jako cukrzyczka wiem, że duża masa urodzeniowa noworodków jest dla nich szkodliwa i bardzo chcę, aby mój syn nie przekroczył wagi 4000 nie chcę dopuścić do tzw makroskomii.
Rodzenie takiego dziecka też do najprzyjemniejszych nie należy i niesie ze sobą wiele skutków ubocznych zarówno dla matki jak i dziecka
wynalazłam takie coś "Duże dziecko stanowi ryzyko przedłużonego porodu, zwiększonej utraty krwi u rodzącej, konieczności porodu zabiegowego drogą pochwową (kleszcze położnicze lub próżniociąg) lub cięcia cesarskiego. Zwiększenie masy noworodka i obwodu jego barków może w przypadku porodu siłami natury prowadzić do urazów okołoporodowych i gorszego stanu dziecka po urodzeniu. Zwiększa się ryzyko urazów, takich jak złamanie obojczyka, porażenie splotu barkowego, uszkodzenie nerwu twarzowego i niedotlenienia okołoporodowego"
skąd więc u kobiet chęci i radość z tego, że dziecko szykuje się na nadprogramowe? chciałabym zrozumieć

 
Ostatnia edycja:
Katjosha w sumie moja odpowiedź BARDZO teoretyczna jest, bo sama nie zdecydowałabym się rodzić dziecka sn, gdyby waga przewidywana z usg była powyżej 4kg.
Zakładam, że są kobiety, które bardzo pragną sn, chcą by wszystko był w 100% naturalne. Może też zakładają większą ilość dzieci, a wtedy cc niesie duże ryzyko i dlatego świadomie z niego rezygnują.
 
Anna - generalnie źle się wyraziłam, nie chodzi mi o poród sam jako taki i to w jaki sposób przebiegnie, tylko, nie rozumiem dlaczego chce mieć się duże dzieci? po co? najzdrowiej urodzić o normalnej masie do 4000
takie duże dziecko potem w wieku młodzieńczym i dorosłym ma większe ryzyko otyłości, nadcisnienia, cukrzycy i innych chorób metabolicznych przecież, próbuję zrozumieć (nie wiem już jak napisać, żeby nie było zaraz wojny)dlaczego komuś zależy, żeby dziecko się wielkie rodziło? skoro to same komplikacje i przy porodzie i w sumie temu dziecku się szkodzi na starcie?
Inaczej: dziwią mnie komentarze W STYLU
Moje dziecko szykuje się na 4800
super waga itd.:
Chcę żeby moje dziecko urodziło się duże
 
Ostatnia edycja:
reklama
katjoshka ja też tego nie rozumiem, nigdy nie odważyłabym się świadomie narażać życie dziecka i moje. Moja bratowa pierwsze dziecko urodziła sn i miała troszeczkę ponad 4 kg ale to było w Pl tu jak rodziła trzecie to wywoływali jej poród chyba w 36-37 tyg by nie dopuścić by waga dziecka była za duża bo przy drugim miała straszny krwotok i była wentylowana.
 
Do góry