reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

Ja pozostaje przy swojej teorii. Na pewno pewien wpływ ma waga urodzeniowa rodziców, ale jednak ta średnia wydaje mi się jest najzdrowsza. Zarówno jak dziecko za małe jak i za duże to jednak odbiega od normy.
 
reklama
Dziewczyny, bo niektóre z Was mają lekarzy którzy twierdzą że po 36tc można już rodzić.
Nic nie mówią wtedy o płuckach dziecka ? Są już w pełni ukształtowane ? Czy jeszcze warto w przypadku takiego porodu przed 38tc zastosować zastrzyk na rozwój płucek.

Pytam bo mój lekarz zupełnie wstępnie kiedy powiedział że cc moglibyśmy zrobić właśnie w 38tc, ale ostatnio poddał to pod rozwagę ze względu właśnie na płucka... i stwierdził że lepiej będzie poczekać może nieco dłużej jak się akcja sama nie rozwinie. Co o tym myślicie ? Jest jakieś ryzyko że na tym etapie płucka byłby nierozwinięte już solidnie ?
 
mysza dziś czytałam w książeczce z SR, że płucka dziecka są rozwinięte w 37tc (tzn. w 37 się rozwijają na dobre). także po 37tc ciąża uznawana jest za donoszoną. to ostatnie co rozwija się u dzidziusia. w przypadku porodu przed tym terminem podaje się sterydy. także Twój 38tc to bezpieczny termin - tak mówi literatura.
 
Cytryna w moim szpitalu dają zastrzyk na płucka, w przypadku cesarki przed terminem i jak np. teraz (tfutfu odpukać zaczęłabym rodzić) ponownie dostałabym zastrzyk na płucka.

Moja lekarka nie twierdzi, że teraz moja ciążo jest donoszona (ostatnio dopytałam i donoszona w przypadku zakończonego 37t i wagi dziecka powyżej 2500). Zwolniła mnie z konieczności leżenia, ponieważ nie jest to na pewno korzystne dla mojego organizmu, a dziecko, gdyby jednak się urodziło jest już bezpieczne.
 
To ja już nie wiem co on tak wymyśla i mnie straszy.
Mój Szymek też urodził się równiutko w 38tc i nikt wtedy nic nie mówił że płucka mogą być niedojrzałe.

A taki zastrzyk na płucka to po jakim czasie działa ? Wiec coś na ten temat ?
 
Heloł :)
Po USG i w końcu, W KOŃCU (!!!) mam potwierdzone: CÓREŃKA :D
Wszystkie pomiary ok, niunia 2300g.
Tak bardzo się cieszę ;)
 
reklama
Do góry