reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

reklama
Gratuluję dziewczyny, cudowne wieści!

To i ja dołączę do wczorajszych wizyt lekarz plus usg.
Od lekarza dostałam fenoterol na skurcze i izoptin. Powiedział mi, że jeśli skutki uboczne fenoterolu nie będą mi przeszkadzały, to że izoptinu nie muszę brać. Zatem w domu spróbowałam sam fenoterol i myślałam, że zejdę na zawał. Tętno w ciąży mam w okolicach 100, a po tym leku to chyba z 200 było. Całe szczęćcie po izoptinie uspokoiło się trochę. Brałyście może te leki? Czy są szanse że organizm się trochę przyzwyczai do tego fenoterolu?

Potem pojechałam na usg przede wszystkim na badanie szyjki, bo po diagnozie szpitalnej wynikało, że się skraca. Jednak profesor prywatnie stwierdził, że absolutnie z szyjką nic się nie dzieje, długa i zamknięta. Nawet lekarz pozwolił jechać nad morze na majówkę:-) Swoją drogą to od razu miałam wątpliwości odnośnie szpitalnego badania, bo Pani doktor tylko włożyła głowicę i wyjęła, na ekranie ja nic nawet nie zauważyłam a głowicę ledwie że poczułam. To było raczej wróżenie niż badanie.

Najważniejsze, robaczki zdrowe, waga po 330 g, badanie połówkowe bardzo dobre i potwierdziła się płeć dziewczynki. Jesteśmy mega szczęśliwi, ze za jednym razem udało się wcelować parkę. Żeby tylko pozostały zdrowe i doczekały do 9 miesiąca to już będzie pełnia szczęścia. Wstępne imiona to Jasiek i Julia.

Magdzia, ja byłam w terminie 19t6d i było dobrze
 
Ostatnia edycja:
magdzia ok termin. skoro po 18tc, to tak będzie. ja dzwoniłam do mojej doktorki to chciała na 30.04 mnie umówić. ale poprosiłam o tydzień później, bo wtedy mojego gina też mam. także żeby dwa razy nie jechać, a oboje są drzwi w drzwi.

***
wazka Tobie po stokroć gratuluję! cudowne wieści!!!!!
 
Wazka gartuluje!
Ale super tak parkę mieć od razu:) Na początku pewnie będzie ciężko z dwójką na raz ale mimo wszystko zazdroszczę;-) Imiona też super wybrałaś!
Mojego męża brat ma bliźniaczki (już po 5 lat mają) i to było dla nich wielkie zaskoczenie, bo ani w rodzinie bliźniaków nigdy nie było ani nie brała tabl antykoncepcyjnych (bo podobno w pierwszych cyklach po odstawieniu tabletek jest duże prawdopodobieństwo właśnie bliźniaków) Na początku szok a tera z bardzo sobie chwalą , że tak za jednym zamachem mają dwójkę . I dziewczyny są bardzo samodzielne nie potrzebują tak uwagi rodziców bo zabawiają się razem:D

Dzwoniłam do lekarza czy nie przełożyć tej wizyty na za tydzień ale babka na recepcji powiedziała ze termin 19t5d jest w sama raz więc już nie mieszam;)
 
ależ nam się tu wieści sypią... Wszystkie szczęśliwe i wesołe :-) Przy takich postach to ja się relaksuję na maxa :-)

MAGDZIA ja byłam najpierw u jednego gina na początku 19tyg... I zrobił połówkowe, ale że teraz zmieniłam lekarza to miałam jeszcze w 19i 3dni, i było oki...
 
wazka ale ci sie udalo z ta parka:-Dmoje gratulacje;-)
co do lekow ja je bralam w pierwszej ciazy....i pamietam ze serce strasznie mi walilo...takie stany niepokoju mialam ale pozniej juz chyba organizm sie przyzwyczail do tych lekow.....
dzieciaczki ladnie warza jak na ten tydzien ciazy;-)z tego co wiem blizniaki rodza sie mniejsze...ale twoje pieknie warza;-)pokaz jaki masz brzusio;-)bo jestem ciekawa jaki masz brzusio przy blizniakach;-)
 
reklama
O Mamuśki! Jak się wchodzi rzadziej na forum to zaskakuje masa cudnych wieści! Bardzo się cieszę! Coraz więcej płci rozszyfrowanych! Niech zdrowo rosną :)
 
Do góry