reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza nasze i niebawem naszych pociech:):)

monissia jest to jak najbradziej normalne jeżeli ciąża przebiega prawidłowo. U poprzedniego lekarza miałam wizyty co miesiąc - do czasu zatrucia ciążowego , to wtedy od razu skierował mnie do szpitala . Teraz u innego (również prywatnie) chodzę co miesiąc
 
reklama
sa dziewczyny , które chodzą co 2 tygodnie , ale to zależy od praktyki lekarza. Rozumiem natomiast Twoje rozczarowanie , bo mnie samą by taka wizyta zawiodła
 
monissia współczuję Ci takiej wizyty, ale nie stresuj się Kochana. W końcu nie płeć jest najważniejsza, tylko zdrowie Dzidziusia. A co do wizyt. To ja miałam jak się szyjka skracała co 3 tygodnie, a teraz mam po miesiącu, więc to normalne. Jak wszystko jest ok, to nie ma potrzeby. Chociaż na Twoim miejscu zapisałabym się wcześniej, bo taka wizyta z dupy jak miałaś, to nie wizyta.
 
Monissia
no to nieźle... kurcze ja miałam usg w 33 tyg i już mi się późno wydawało jak na 3 usg(też chodzę na nfz) a tobie to w ogóle późno wyjdzie...
już pal licho poznanie płci bo to nie najważniejsze, ale takie traktowanie przez lekarzy mnie strasznie denerwuje!


mój lekarz uważa że na tym etapie wizyty powinny być częściej i chodzę co 2 tyg, zresztą ten do którego miałam chodzić na początku też tak mówił i w pierwszej ciąży też pod koniec częściej chodziłam
ale tym się nie ma co sugerować bo co lekarz to inne zwyczaje, zresztą jak w wielu kwestiach
 
monissia według mnie miesiąc to trochę za długo. Według literatury, internetu i lekarzy trzecie usg powinno się wykonać w 30 tygodniu +/- 2 tygodnie. Ja w poprzedniej ciąży też nie miałam zrobionego do 32 tygodnia, miałam mieć zrobione w 34 tyg. i do dziś sobie nie daruj, że nie zmusiłam lekarza do zrobienia tego usg w 32 tygodniu. Z tego co zauważyłam każda z nas miała/ ma usg w granicach ok. 30 tygodnia. U Ciebie wychodzi, że ostatnie usg miałaś ok. 21 tygodnia a teraz będziesz miała dopiero w 36 tygodniu. Może jeżeli Cię stać zapisz się gdzieś na prywatne usg.
 
monissia - ja też mam wizyty co miesiąc, a chodzę prywatnie, więc reguły chyba nie ma :-Dmyślę, że renatal ma rację i jeśli możesz, powinnaś się wybrać na prywatne usg:tak:
 
Monisia-ja nie bede miala wcale 3-ciego USG, bo wszystkie parametry mam dobre. U nas trzecie robia tylko jak im cos nie pasuje, z corka mialam a teraz wszystko okey wiec nie przysluguje...Wiec sa rozne zwyczaje. A co do wizyt kontrolnych to sa w 8-mym miesiacu co 2 tygodnie a w 9-tym co tydzien. I sa dosc krotkie, badanie moczu, pomiary wagi, cisnienia, badanie serduszka malucha i do domu jak jest wszystko okey. Jak cos nie tak to ewentualnie kieruja na dodatkowe badania.
 
monissia - ja miałam praktycznie na każdej wizycie usg, chodze prywatnie do lekarza, teraz ostatnie usg mam mieć w 36 tc, żeby sprawdzić pozycję dziecka. Bodajże od 30 tygodnia wizyty mam co 2 tygodnie, a po 36 - co tydzień. Tak jak dziewczyny piszą, co lekarz to inna praktyka. buziaki
 
reklama
monisia ja mam wizyty tak co 3-4 tygodnie,ale tak jak pisza dziewczyny co lekarz to inaczej.Ja myśle tak jak dziewczyny wyżej jeżeli masz fundusze to idź prywatnie bedziesz spokojniejsza,zresztą lekarz Cie napewno zbada co na tym etapie ciąży powinno być kontrolowane.
 
Do góry