reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza nasze i niebawem naszych pociech:):)

Ja najbardziej czuję rano.Potem od 16 maluszki się ruszają.Po czym drzemka ich łapie do wieczora.Wieczorem i w nocy jak się przebudzę to ich czuję.Więc jak mamusia śpi to maluszki buszują najwięcej.
 
reklama
Ja ostatnio cały czas czuje jak moja księżniczka się porusza w brzuszku ale teraz ma najwięcej miejsca:) każda z nas odczuwa indywidualnie, mi np ostatnio malutka odwróciła się chyba pleckami do brzuszka i o wiele mniej ją czułam ale coraz częściej widzę jak brzuszek mi faluje:)
 
powiem Wam kochane, ze mam wesolo 2 razy dziennie wizyta- co prawda bez usg, ale zwsze cos :) od 6 rano mierza temperature cisnienie ja dostaje leki :) pozniej przychodzi Pani polozna i bada przez urzadzenie ktg na chwilke tetno Maksymilianka :) Panie sa zachwucone ze taki zywy jest :) - najwazniejsze, ze z Nim jest wszystko dobrze ..... uffff :)
jutro juz bedzie moj lekarz , moze uda sie zrobic usg, zeby sprawdzic szyjke itd :) no ale niestety brzuchol wciaz twardy i zaparcia wrocily ...... :(
 
Kiviko-te roznice sa calkowicie normalne, przeciez ludzie sie roznia jeni maja dlugie nogi inni krotkie, a poza tym tez nie mozna powiedziec ze tak bedzie do konca, moze sie jeszcze zmienic sto razy. Moja corka w poprzedniej ciazy tez "miala kazda czesc ciala z innego tygodnia" :-D Od samego poczatku miala mala glowke i tak jej zostalo i to nie gra zadnej roli bo jest bardzo madra i zdolna takze te pomiary to trzeba traktowac troche z przymrozeniem oka, pamietaj ze to tylko statystyki a nie jakas wyrocznia.
 
Reniuszek trzymam kciuki oby jednak brzuchol wyluzował i żebyś jak najszybciej wróciła do stanu używalności i do domku:) Ważne, że synuś czuje się ok.
Izka, odnośnie pomiarów też się z Tobą zgadzam w 100%, ja pisałam Wam kiedyś o wizycie u takiego super specjalisty i on właśnie robił mi pomiary synka na początku grudnia....też każda część ciała z innego tygodnia... myślę, że żadem lekarz nie jest w stanie zrobić tak precyzyjnych pomiarów, no i tak jak napisałaś każdy jest inny! U mojego szkraba wyszedł zbyt duży wymiar komory bocznej w główce... dokładnie nie wiem czy fachowo napisałam, nie jest to wielkie odstępstwo od normy i ja sądzę, że to wynika z faktu, że nie jesteśmy wszyscy z jakiegoś szablonu wycięci , poza tym 13-tego mam wizytę kontrolną, która mam nadzieję potwierdzi, że ta przestrzeń już się nie powiększa i wszystko jest ok:-)
 
Byłam wczoraj u lekarza ale miał taki poślizg że przyjął mnie dopiero o 21.Wróciłam do domu o 21.30 i już mi się nie chciało włączyć kompa tylko prysznic i spać. Wszystko dobrze szyjka długa. Położna stwierdziła że na następnej wizycie zaczniemy KTG (ostatnio była inna i też to powiedziała) także myślę że ta wczorajsza to miała lenia już o tej godzinie.A że jeszcze obowiązku nie miała to po co robić. Kolejna wizyta 17.01.
 
Dzień dobry wszystkim:-),
dzisiaj wizyta o 14.40. Co prawda widzieliśmy się z maluszkiem 7 grudnia na usg połówkowym, ale mam nadzieję, że dzisiaj go też zobaczę:-)
 
reklama
miło poczytać o waszych udanych wizytach :)

mamy, nie denerwować się! :-) każda z nas inaczej czuje ruchy i z różnym natężeniem. najważniejsze, żeby były regularne. niepokojące może być nagłe ustanie ruchów dziecka, ale czasami maluchy są bardziej ospałe, albo my zabiegane i mniej wyczulone :tak:


w sprawie wymiarów, zgadzam się z przedmówczyniami, że niewielkie odchylenia od normy są naturalne i nie trzeba się nimi martwić. zawsze możecie upewnić się pytając swojego lekarza co o tym myśli :tak:


pamiętajcie, że na częstość ruchów i wymiary nie mamy wpływu, ale mamy na nasze nerwy, których możemy nie fundować dzidziusiom, więc don't panic mom ;-):-)
 
Do góry