reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza nasze i niebawem naszych pociech:):)

reklama
bunny mycha z całych sił trzymam kciuki!!!
u mnie z Beniaminkiem też ciągle mocno z tyłu byliśmy, ciągle dużo mniejszy i serduszko usłyszałam w 9 tyg. Miałam niewydolne łożysko, więc do samego końca babka mówiła, że lepiej jak urodzę po terminie. urodziłam 2 tyg. przed zdrowego i pięknego faceta:tak:
 
Nie wiem czy słyszałyście o USG prenatalnym, ja osobiście słyszałam od koleżanki która aktualnie jest w 24 tyg. Polega ono na tym że lekarz dokładniej niż normalnie bada każdy organ wewnętrzny dziecka. Potrafi również z "pewnym" prawdopodobieństwem określić możliwość rozwoju poszczególnych wad wrodzonych lub też innych odchyleń od normy. Badanie nie należy do najtańszych ale drogie też nie jest u nas w Gdyni kosztuje ono około 160 zł i wykonują je w przychodni evimed. Jak zapatrujecie się na coś takiego? A może któraś z Was przy pierwszej ciąży wykonywała takie USG i jest w stanie powiedzieć coś więcej?
 
Ale na usg połówkowym lekarz też bardzo dokładnie bada wszystkie narządy no i na wcześniejszym genetycznym też więc nie widzę sensu robienia dodatkowego usg.Ale takie jest moje zdanie
 
Pewnie, szczerze powiem nie orientuję się jak to jest teraz ale jak byłam w ciąży 5 lat temu nie miałam robionego ani usg genetycznego ani połówkowego i w sumie na żadnym lekarz jakoś tak dokładniej nie interesował się dzieckiem poza zmierzeniem jego długości :/ dlatego osobiście jestem zainteresowana.
 
reklama
Np.mi na usg połówkowym lekarz sprawdził dokładnie każdy narząd.Serduszko czy ma wszystkie komory,sprawdził przepływy.Określił płeć,zważył.Sprawdził stan łożyska
 
Do góry