reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

reklama
nice-girl- Moja Mala wazyla wtedy 1886 g ;) norma w tym okresie to 1700-2000 gdzies wyczytalam. Moja malutka jest, też pytalam czy wszystko ok, ale lekarz mnie uspokoil, ze przy moim wzroscie 159 i wadze sprzed ciazy 43 tak wlasnie powinno byc, bo lepiej jak urodze ponad 3kg niz 4 ;P . Zreszta na USG waga dziecka ponoć zawsze jest zanizona ;-) Teraz dopiero bedzie przybieranie na wadze, bo Maluszki teraz bardzo szybko rosna, zobaczysz ;-)
 
dziewczyny a czy dostałyście od lekarza cos takiego jak kartę ruchów wg metody Cardiff? Niby wszystko jasne ale zastanawiam się co oznacza jeden ruch czy jeśli w ciągu paru minut dziecko szaleje w brzuchu to wiadomo że tych ruchów będzie dużo czy każdy liczyć osobno czy jako jeden?
 
uska78 ja dostałam taką kartę. Mam napisane, że pomiędzy poszczególnymi ruchami musi być przynajmniej 30 sekund odstępu.
A ja się natomiast zastanawiam czy to ma być o stałych porach liczone?
 
Rozumiem, że te ketony wyszły w moczu na czczo. 40 mg/dl to stężenie 'średnie' (mam takie paski do badania moczu, ze względu na cukrzyce i tam jest podziałka). Jeśli jednocześnie wyszła w moczu glukoza to oznacza to prawdopodobnie cukrzycę. Jeśli są same ketony, bez glukozy, to są to ketony głodowe. Oznacza to, że miałaś dużą przerwę w posiłkach, stężenie cukru we krwi spadło i organizm zaczął przerabiać Twoją tkankę tłuszczową na cukry. Ketony są właśnie produktem ubocznym tego procesu. Nie jest to nic strasznego, ale postaraj się jeść mały posiłek przed samym snem, żeby przerwa w jedzeniu była jak najkrótsza. Takie sporadycznie występujące ketony krzywdy maluchowi nie zrobią, ale jakby się to notorycznie zdarzało to nie jest to korzystne dla dzidziusia. Tyle wiem na ten temat od mojej diabetolog.


nice-girl, dziękuję Ci za tę wiadomość. Mam nadzieję, że było tak, jak napisałaś w drugim przypadku. Bo glukozy w moczu nie było, wcześniej też miałam dobre wyniki cukru. Może to racja z tym głodem - ostatni posiłek poprzedniego dnia jadłam jakoś o 16.00-17.00, a badanie miałam dopiero po 12.00 rano, na czczo i bez żadnego picia przedtem.

lolisza, mam kolejne badanie moczu za 1,5 tygodnia. Może poczekam i zobaczę, co mi wtedy powiedzą? Czuję się dobrze, morfologia też wyszła super.
 
no ja dzis bylam u lekarza .... wszystko jest ok... maly wazy prawie 2100 kg ...
zastanawiam sie czy nie zrobic sobie jeszcze teraz na koniec badanie powtorne na toxo poniewaz moja dobra znajoma jest w 3 miesiacu i niedawno robila te badania i wyszly jej dodatnie.. mam nadzieje ze nie przeszlo to w zaden sposob na mnie tzn poprzez jej kota ;/
czy wy robilyscie 2 raz te badania moze?
 
reklama
kurcze, ja nie miałam robionego tego badania... a do czynienia z kotami miałam w ciąży często. Nie pomyślałam, a lekarz też nie zlecał mi tego badania.
 
Do góry