reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

Lolisza i reszta mamusiek gratuluję!!!

Jaga leży prawie tak jak loliszy Franek przed WIELKIM FIKOŁKIEM, tyle, że coś nie chce łepkiem w dół, tylko albo uparcie (wczoraj byłam jak jednorożec na brzuchu) wciska się na lewo od pępka, albo łepek idzie powyżej pępka. Na szczęście w czwartek mam ostatnie usg na nfz, to zobaczymy, jak leży. No a potem będziemy pewnie kontrolować, czy się wykopyrtnie, czy nie...
 
reklama
Kochane, lolisza, daa, malutka80, bardzo Wam dziękuję za słowa otuchy. Mam wielką nadzieję, że teraz Oluś wystrzeli z wagą do przodu.

Czy ktoś mi może powiedzieć, czy to bardzo straszne, że w moim moczu pojawiły się ketony? Wynik 40 mg/dl. Wizytę mam dopiero 1 września i nie mam pojęcia, co mam teraz zrobić.

lolisza, josefin, bardzo serdecznie gratuluję udanych wizyt i cieszę się z Wami :)
 
Malutka, dziękuję za info. też znalazłam podobne wiadomości, tylko nie wiem nadal, co mam teraz zrobić? Czy lecieć od razu do lekarza? Czy wynik 40 to dużo, czy mało? Ech, te stresy... Może nasza lolisza mi pomoże, jak tu wpadnie..?

Monimoni jest na patologii z powodu bóli, jakie od paru dni ją męczyły.
 
Efa mi sie wydaje, że 40 to sporo, ja bym do gina zadzwoniła czy nie widzi potrzeby powtórzyc testu obciążenia glukozą. Ketony w moczu czesto towarzyszą wysokiemu cukrowi, ale nie koniecznie, czasami, gdy orgaznim jest zbyt mało nawodniony też lubią sie pojawić. Pij dużo wody - to na pewno, żeby je wypłukać i skonsultuj sie z ginem.
 
Czy ktoś mi może powiedzieć, czy to bardzo straszne, że w moim moczu pojawiły się ketony? Wynik 40 mg/dl. Wizytę mam dopiero 1 września i nie mam pojęcia, co mam teraz zrobić.

Rozumiem, że te ketony wyszły w moczu na czczo. 40 mg/dl to stężenie 'średnie' (mam takie paski do badania moczu, ze względu na cukrzyce i tam jest podziałka). Jeśli jednocześnie wyszła w moczu glukoza to oznacza to prawdopodobnie cukrzycę. Jeśli są same ketony, bez glukozy, to są to ketony głodowe. Oznacza to, że miałaś dużą przerwę w posiłkach, stężenie cukru we krwi spadło i organizm zaczął przerabiać Twoją tkankę tłuszczową na cukry. Ketony są właśnie produktem ubocznym tego procesu. Nie jest to nic strasznego, ale postaraj się jeść mały posiłek przed samym snem, żeby przerwa w jedzeniu była jak najkrótsza. Takie sporadycznie występujące ketony krzywdy maluchowi nie zrobią, ale jakby się to notorycznie zdarzało to nie jest to korzystne dla dzidziusia. Tyle wiem na ten temat od mojej diabetolog.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczynki!

Ja po wczorajszej wizycie spokojna nie jestem tak do końca... z chłopczyczkiem moim jest wszystko w porządku - wazy 2,2 kg więc bardzo ładnie. Ułożony główką w dół, trochę lewoskrętnie - plecki i pupsztal z prawej strony, a nóżki, łapki i buzia odwrócone w lewo i tak faktycznie czuję ruchy - z prawej strony się pręży i wypina pupkę a w lewy bok boksuje :-)
No ale w posiewie wyszła mi jakaś bakteria, która w przypadku porodu naturalnego może wywołać poporodowe zapalenie płuc:-( Lekarz powiedział mi, że są dwie szkoly - jedni lekarze twierdzą, że interwencje należy podjąć dopiero po porodzie (w przypadku SN), a drudzy uważają, że należy włączyć antybiotyk już w czasie ciąży - bo ta bakteria może powodować jakieś wady płuc :-( No i on chciał mi dać ten antybiotyk, tylko, że ja jestem uczulona na peniciline.
Stanęło na tym, że mam zrobić wymaz z pochwy i jak wynik sie potwierdzi to będziemy się zastanawiać co dalej.
Staram się nie panikować, ale martwię się :-(
 
Juaska wyszedł Ci paciorkowiec. Ja wymaz zamierzam zrobić w pierwszym tygodniu wrzesnia. Gdyby się okazało że cos tam siedzi a ja chciałabym próbować SN to też właczymy takie postępowanie jak Twój gin i zaczniemy antybiotykoterpaie wcześniej a po niej kontrolny wymaz i zobaczymy, ale póki co żyje w nieświadomości.
 
lolisza ale powiedz mi szczerze czy to jest bardzo niebezpieczne dla małego?
Bo ja chyba oszaleję do następnej wizyty :-(
A jak będziesz mieć CC to wtedy nie trzeba stosować antybiotyku?
Czy można stosować na to jakiś inny antybiotyk niż te, które zawierają penicylinę?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Juaska - trzymam kciuki, żeby wszystko było ok. Ja też musze się upomnieć o ten wymaz u gina.

Rano byłam na USG, mały waży 1932g więc ok, bo bałam się żeby nie był przerośniety przez tą moją cukrzyce. Łożysko II stopień bez cech odklejania, AFI w normie. Biometria malucha lekarz powiedział że w normie,ale jak zaczełam przeglądać wynik i się zmartwiłam:

szerokość ciemieniowa - 35t 1 d
obwód główki - 34 t 5d
obwód brzuszka - 31 t 3 d
dł. kości udowej - 32t 6d

Czy różnica prawie 4 tyg w wielkosci główki i brzuszka jest normalna? Jak to u Was wygląda? Wcześniej też brzuszek był zawsze trochę mniejszy,ale różnica wynosiła okolo 1tyg, a nie aż tyle.
 
Do góry