reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

Ja Ci napisze jak to jest u mnie- na usg byłam w 32t 5d :

szerokość ciemieniowa - 31t 5d
obwód główki - 31t 6d
obwód brzuszka - 31 t 5 d
dł. kości udowej - 33t 1d

Pytałam o to samo lekarza, on mówił, że każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnym rytmie i takie różnice nie świadczą o niczym złym ;) Skoro lekarz tak powiedział widocznie tak jest, nie masz co sie zamartwiac na zapas ;-)
 
reklama
nice-girl u mnie wyszlo dokladnie tak samo. usg w 32 tyg a obwod glowki-34t2d,kosc udowa 32t6d a brzuszka 31t4d, i do tego bardzo malutki byl zoladek, ale lekarz stwierdzil ze musial nie popic wod i dlatego. Ja oczywiscie panikowalam bo tak jak u ciebie prawie 4tyg roznicy miedzy jednym a drugim, ale dla gina wszystko jest pieknie i wspaniale i powiedzial ze nie ma powodow do zmartwiem. Mam nadzieje ze tak faktycznie jest...
 
Dziewczyny ja jutro mam wizytę+ktg. Proszę o kciuki za naszą szyjkę, żeby już się nie skracała dalej.
Chociaż mam dziwne przeczucia i wrażenie jakby mały wstawił mi głowę w kanał, tzn. mam uczucie parcia na dole...
 
Juaska no niestety jest to niebezpieczne dla dziecka ale jest tez alternatywa dla penicyliny bo na nią sporo osób jest mimo wszystko uczulonych. W linku który podaje masz troche info o paciorkowcu + zasady profilaktyki okołoporodowej wraz z wymienionymi dawkami i rodzajami leków - również tych alternatywnych dla penicyliny http://www.ptg.opole.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=28

Te liki maja tez odpowiedniki doustne, przynajmniej część, np doostna klindamycyna to powszechny dalacin stosowany bardzo często w bakteryjnych zakazeniach pochwy ale nie wiem czy maluszkowi nie zaszkodzi. Gin na pewno coś dobierze tak zeby było ok, a nawet jak nie mona podac nic z tych alternatywnych dla penicyliny leków teraz to na pewno zupełnie bezpiecznie można podac je dożylnie już jak bedziesz w szpitalu wiec spokojnie bo sposób na to pieroństwo jest. najważniejsza jest wiedza o potencjalnym zagrozeniu bo mozna mysleć jak mu zaradzić a wielu gin wciąż nie zaleca tego wymazu i potem wszyscy moga tylko ręce rozkładać.
 
Ostatnia edycja:
Monia, Basieńka - dzieki za odpowiedz. Napiszcie jeszcze proszę, ile Wasze szkraby ważyły na tym USG w 32tyg. Mój w 33 tyg 1934g i sie zastanawiam czy to nie jest mało trochę,ale na USG nie ma napisane czy masa prawidłowa. Mnie to zmartwiło ze względu na cukrzycę, bo diabetolog mi ciągle mówi, że za mało jem, i że za słabo tyję... tylko jak więcej jem to zaraz mi cukier skacze i już nie wiem co mam robić,bo nie chce małego zagłodzić. Chyba bede musiala jednak pozwiekszac dawki insuliny. A jeszcze mi morfologia się ostatnio pogorszyła, ilość płytek mi spadła i mam poniżej normy. Gin jak zwykle twierdzi że wszystko ok, ale on zawsze tak mówi i już nie wiem czy mu wierzyć czy nie.

Madlein - trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę i daj znać jak tylko wrócisz jak poszło.
 
Moj niunio wazyl 1965g i lekarz stwierdzil ze duzy chlopak, z usg mam taki wykres z pomiarow i delikatnie maly wykracza poza srednia czyli jest troszke wiekszy niz powinien. Wyszlo ze ciaza jest starsza na 33t4d a bylo rowno robione w 32t, wiec wydaje mi sie ze waga twojego maluszka jest jak najbardziej wporzadku.
 
Dziękuję Ci lolisza bardzo.
Trochę mnie uspokoiłaś...na tym L4 tylko siedzę w domu sama i myślę - za dużo myślę i cuda mi do głowy przychodzą :-(.
 
Ja jestem już po wyczekiwanej wizycie u lekarza. Jestem szczęśliwa, bo wszystko jest w porządku. Adaś przekręcił się już główką w dół:) Termin w końcu wyszedł mi po raz drugi na 23 października więc to raczej będzie ten w nie wcześniejszy z ostatniej miesiączki jak wychodziło.
Na usg pooglądałam sobie dokładnie dzidziusia, był cudowny. Bawił się rączkami, wkładał palce do buzi ;)
 
reklama
Do góry