reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

USG maluszkowi nie zaszkodzi. Ja mam co 2 tygodnie a raz nawet miałam po tygodniu.
W przypadku zagrożonej ciąży robi się USG nawet co kilka dni.

No nie wiem. Ja pracuję w dużej firmie zatrudniającej około 1500 osób i pracodawca jest uprawniony do wypłacania zasiłków chorobowych. Na dzień dobry każą przynosić zaświadczenie, bo nie będzie 100% płacone.
 
reklama
Moriam - świetnie musiało wyglądać ssanie rączki u takiego brzdąca. Mój maluch jeśli o raczki chodzi to zaprezentował tylko umiejetnosc machania i drapania sie po brzuszku :D

Wizyta co miesiąc to chyba właśnie jest norma, oczywiscie o ile wszystko jest w porządku. Ja też tak mam średnio co miesiąc, na początku były trochę częściej ze względu na badania i bieganie z wynikami. Jeśli chodzi o moją pracę to skończyło się na tym że dostałam zwolnienie na 2 tygodnie, chciałam tylko na 5 ndi,ale lekarz mnie ochrzanił i kazał odpoczywać. Wyszła mi na EKG niemiarowość tętna, ale taka nieszkodliwa niby. Prawdopodobnie od nerwów i zmęczenia. No i rzeczywiście jak posiedziałam te kilka dni w domu to się znacznie lepiej czuję i już tylko tak czasami skacze mi tętno. Mąż zaniósł dziś zwolnienie + zaświadczenie do kadr. Pani nic nie powiedziala,ale miny szczesliwej nie miala. No nie miałam wyjścia,a chciałam mieć 100% płatne, a na zwolnieniu i tak było że jestem w ciąży więc to zaświadczenie to tylko formalnosc.
Na kolejną wizytę mam przyjść za około miesiąc,najlepiej jakbym już czuła ruchy dziecka. Chyba że będę chciała dalej kontynuować zwolnienie to muszę przyjsc jak sie bedzie konczyc to co teraz mam. Lekarz mi sugerował już zwolnienie do konca,ale ja jednak chce jeszcze wrocic i sprobowac. Zobaczymy jak to bedzie
 
Dziewczyny cieszę się, że wszystkie dobrze się czujecie ;-) Oby tak dalej. U mnie wizyta co 3 tygodnie ze względu na zwolnienie ale myślę, ze do 9 mc. częściej nie ma potrzeby (w końcówce przy Anastazji miałam co 2 tygodnie).
Przypominam też, że to jest wątek o wizytach i zdrowiu - naszym i Brzuszków a nie o informowaniu o zwolnieniu i ciąży pracodawców. Temat był poroszany na głównym. Jeśli wątpliwości nie zostały rozwiane to proszę o ich rozstrząsanie na głównym.
Pozdrawiam ;-)
 
Ja mam się zameldować u mojego gina 26.04 - nie miał w planach robić mi wtedy USG, ale że niedługo po wizycie małż ma urodziny, więc zapytałam, czy ewentualnie moglibyśmy malucha podglądnąć i może zobaczyć co widać, albo czego nie widać pomiędzy nóżkami:)))) Powiedział, że nie ma problemu (1.USG nie szkodzi dzidzi, 2.w końcu dostanie za to extra;)) - ja nie wiem czy chcę wiedzieć, ale gdyby okazało się, że to dziewucha - małż nie mógłby zamarzyć sobie lepszego prezentu:)))
 
Dziewczyny a ja mam pytanie do was ponieważ y jestescie starsze o mc i o ile doswiadczone :)
Ide teraz na 12 tydz na usg i zastanawiam sie czy bedzie robione ono przez pochwe czy juz na brzuszku ?
Pozdrawiam serdecznie i dobrego tygodnia zycze!
 
Kasiazar, ja idę w środę, to będzie dokładnie 12t6d i prawdopodobnie jeszcze dopochwowe, bo moja lek uważa że dokładniejsze a że jest specjalistą diagnostyki prenatalnej to ufam, że wie co robi. Następna wizyta będzie planowo 19.05 i to będzie 16t6d i wtedy bez USG a potem już USG połówkowe - prawdopodobnie 9.06 czyli 19t6d i to już na pewno przez brzuch. Chciałabym, żeby teraz lek dokładnie ocenił łożysko i naczynia pępowiny więc dokładniej będzie przez pochwe.
 
reklama
Do góry