reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

Hmm,mnie bolą biodra od mniej wiecej 13stego tygodnia.Najpierw nawalało dłuuugo lewe, teraz zaczelo prawe.Sa dni, ze nie moge zrobic kroku, albo wlasnie przewrocic sie z boku na bok, wyje wtedy i dopiero mąz pomaga mnie przewrocic na boczek.Ale mam lepsze i gorsze dni. Powiedzialabym, ze bol wlacza mi sie tak w 30% funkcjonowania.
Natomiast coraz czesciej boli mnie w krzyzu i wiem, ze teraz juz bedzie coraz gorzej...
 
reklama
Ból pachwin to prawdopodobnie więzadła macicy, ból bioder jesli od wczesnej ciąży też raczej związany z fizjologiczną adaptacją naszego organizmu do ciąży i porodu bo w pewnym stopniu nam wszystkim coś się w mniejszym/większym stopniu rozejdzie. Natomiast zdiagnozowane rozejście spojenia łonowego ponad pewne granice faktycznie jest wskazaniem do CC. Objawy najczęściej zaczynają się w III trymestrze, charakterystyczna jest właśnie bardzo duża bolesność przy ucisku spojenia łonowego, ból jest naprawdę bardzo duży, nasila się w ruchu, gdy wstajemy i często promieniuje do ud lub kości krzyżowej. Dobry diagnosta zmiane zobaczy w USG, ale wskazana jest konsultacja ortopedyczna i jego zalecenia odnośnie rozwiązania ciąży. Podczas porodu SN może dojść do znacznego uszkodzenia spojenia łonowego co wiąże się niestety z dużym bólem i długim leczeniem opartym na leżeniu w łóżku przede wszystkim, a to przy maleńkim dziecku na pewno jest strasznie trudne. Na szczęście teraz takie powikłania to rzadkość bo problemy ze spojeniem są wykrywane jeszcze w ciąży i podejmuje się odpowiednie środki ostrożności.
 
ja od ponad 3 tygodni mam bardzo czesty bol "lopatkowy",choc nie wiem czy to zwizane jest z ciaza.....strasznie ciagnie mnie pod prawa lopatka i nie wiem co z tym zrobic, nie biore zadnych proszkow, gdyz bol powtarza sie kilka razy dziennie wiec nie chce truc mlodego....ale mam juz go serdecznie dosc....
 
ja od ponad 3 tygodni mam bardzo czesty bol "lopatkowy",choc nie wiem czy to zwizane jest z ciaza.....strasznie ciagnie mnie pod prawa lopatka i nie wiem co z tym zrobic, nie biore zadnych proszkow, gdyz bol powtarza sie kilka razy dziennie wiec nie chce truc mlodego....ale mam juz go serdecznie dosc....


A nie spędzasz dużo czasu w pozycji siedzącej np przed komputerem? Ja takie bóle miałam po intensywnej pracy przy komputerze w pozycji siedzącej (wtedy jeszcze nie byłam w ciąży).
 
No wiec tak, z dzidzia wszytsko okej, nie wiem nadal kto mieszka bo lezy miednicowo, ale moze sie jeszcze przerecic, szyjka krotkawa, miekka, ale jak na ten okres ciazy super.

Z pecherzem gorzej, bo dostalam furagine, jak nie pomoze to mam sie zglosic za tydzien po antybiotyk

No i to by bylo chyba na tyle nowinek, tylko znowu nie wiem kogo sie spodziewac... najlblizsze usg bede miala okolo 20 lipca i 30 lipca...ech i znowu czekaj
 
Madlein, kciuki będą trzymane. Napisz jak było :)

Ladygab, cieszę się że wszystko z dzieckiem w porządku! Szkoda, że nie udało się zobaczyć jaka płeć. U mnie też jest położenie miednicowe ale widzieliśmy siurka i już na 100% potwierdził się chłopak ;) I następne USG chyba bedę miała dopiero we wrześniu. Lekarz mnie namówił, żeby nie męczyć dziecka co miesięcznym usg
 
Madlein kciuki zaciśnięte!
Ladygab ależ ten twój maluch tajemniczy :)

Ja USG takie szybkie kontrolujące łożysko, wody i mase maluszka mam już w czwartek i doczekać sie nie moge. W okolicy 28tc kolejne echo serca płodu a w 32-34 tc ostatnie USG z zalecanych, więc takich większych to dwa, a poza tym krótkie na wizytach.
 
Madlein trzymam kciuki za wizytę!
Ladygab, i znowu tajemnica nie została odkryta:confused:

Ja chcę na kolejnej wizycie 22 lipca poprosić moją lekarkę o takie szybkie USG. Ponieważ 24 wyjeżdżam na urlop, chcę popatrzeć na Franka i sprawdzić,czy wszystko ok. . Myślę,że nie będzie miała nic przeciwko;-).
 
reklama
madlein trzymam kciuki
lady to Twoje maleństwo ma charakterek :-) ale najwazniejsze ,ze wszystko ok. Tylko chyba tez powinnas sie troche oszczędzac przez ta szyjkę. A furaginę też wlasnie bralam (wczoraj zakonczylam opakowanie). Masz do tego brac witaminę c?
 
Do góry