reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

Dziewczyny jak sądzicie, kiedy najlepiej zrobić usg 3D? Wybieram się 4 sierpnia na połówkowe usg, czy 20 tc to nie za wcześnie?
to idealny czas, jeszcze bedzie widac całego dzidziusia ładnie, bo potem juz nie

ewwe gratuejszyn:-)

coś jeszcze miałam ale zapomniałm:sorry:
 
reklama
Dzięki za odpowiedź, zastanawiałam się czy jeszcze nie będzie za malutkie na 3D, taka mała chudzinka :-D
I tak z kolejnym usg wiążą się niesamowite emocje, ponieważ mamy nadzieję, że poznamy płeć naszego Maleństwa :-) Jejciu już sie nie mogę doczekać!
 
Dziewczyny jak sądzicie, kiedy najlepiej zrobić usg 3D? Wybieram się 4 sierpnia na połówkowe usg, czy 20 tc to nie za wcześnie?
Hmm a mi sie wydaje że lepiej będzie między 21-22 tc. Ewwe jest w 20 tc i nie było dobrze widać serduszka więc ja bym poczekała tydzień.

Mnie się własnie przypomniało, że jestem zapisana na USG połówkowe na piatek na 11.30 ale Pani nie zapytała o moje nazwisko ... najwyraźniej zapomniała... ciekawe co teraz ;-)
 
Dziewczyny jak sądzicie, kiedy najlepiej zrobić usg 3D? Wybieram się 4 sierpnia na połówkowe usg, czy 20 tc to nie za wcześnie?

W zasadzie nie ma znaczenia kiedy robisz 3D - to w taki bajer dla przyjemności rodziców, wymiarów z tego żadnych, tylko fajne efekty wizualne ;-) A im starsza ciąża, tym buźka dziecka fajniejsza. Ja miałam w 19. tc i było juz super widać, zwłaszcza uszko:-)
A co do usg połówkowego - standard to 18-22 tc., ale robią też do 24. tc. Ja będę miała pod koniec 23.
 
Ostatnia edycja:
WIolcia mam na opisie usg że ilość płynu owodniowego w normie:) ja na 3d to się wybiorę gdzieś w okolicach 25 tyg, u mnie w szpitalu kosztuje 60 zl:D:D
 
Zdzierają z nas za wszystko :no: Ja się nie wybieram specjalnie na 3d, bo szkoda mi kasy, a poza tym na każdej wizycie lekarz sam mi pokazuje na chwilkę w 3d, więc jestem zaspokojona:-D
Ewwe zagapiłam się i nie doczytałam o twojej wizycie - gratuluję dużego chłopczyka!!! Ciesze się , że wszystko ok. A ty oczywiście się zamartwiałaś...
 
tak Cristalrose, zamartwaiałam jak zwykle, i dziś chodziłam cięta jak osa z tego wszystkiego ale jest ok:)więc zmiana humoru o 180 stopni:D

dzięki za dziewczynki za gratulacje i kciuki przede wszystkim, one są dla nas bardzo ważne:***
 
Ewwe gratuluję ślicznego, dużego chłopczyka.

Kiedy pisałam, że mam późno połówkowe, miałam na myśli naprawdę PÓŹNY termin. W chwili obecnej jest 22+6. Wizytę mam dopiero we wtorek, czyli 23+4 i dopiero wtedy bedę się umawiała i nie wiem, czy będę czekać tydzień, czy może dwa. Ale z drugiej strony nie mam sie chyba czym martwić, bo maluch był oglądany na bieżąco.

Co do toksoplazmozy. Mieszkam na wsi i całe życie miałam styczność z ziemią i zwierzakami. Nie myte owoce jadłam bardzo często i przeciwciał nie mam. Mój lekarz standardowo kieruje na badanie i teraz miałam powtórkę tokso. Uważam, że te badania nalezy robić bez względu na to, czy miało się styczność z kotami, czy nie. Mój lekarz powiedział, że często zdarza się, że właścicielki kotów właśnie nie mają przeciwciał i one włąśnie muszą bardziej uważać.
 
ewwe tak czekalam wczoraj na wiesc od ciebie az zasnelam ;) ale super wiesci nam przynioslas !!!! gratulacje pieknego i duzego chlopczyka w brzuszku :) u mnie ostatnio jak tarfilam do szpitala to takie jajka pokazal ze hoho :)
 
reklama
Co do toksoplazmozy to ja np. nie mam przeciwciał a miałam 4 koty! w tym 3 dachowce z ulicy wzięte. Moja ciocia nie miała żadnego kota a straciła pierwsze dziecko gdzieś 6 miesiącu - wyrok tokso. Dlatego tłumaczenie, że jak się miało styczność z kotami to na bank ma się przeciwciała jest błędne.

Ja na wizycie w 20 tyg dostałam skierowanie na tokso, ponowne.

kejkcim mi się wydaje że 20 tc jest ok jak na usg połówkowe, ale jak chyba wiolcia pisała im starszy dzieciaczek tym lepiej widac niektóre organy. Wydaje mi się, że jak lekarz miałby jakiekolwiek wątpliwości to będzie kazał ci ew. przyjść na powtórne usg za 2-3 tyg :)
 
Do góry