reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

zaczęłam patrzeć co ja mam napisane w karcie ciąży i mam napisane: ilość płynu owodniowego: W/4 - co to może oznaczać, jakoś nie zainteresowało mnie to wcześniej, lekarz nic nie mówił, że coś nie tak, ale co to za oznaczenie? To wynik z 31 tygodnia. W 21 miałam napisane: praw. - co jak sądzę oznacza prawidłowe.
 
reklama
Kasia_B dzieki...widziałam, że mi mierzyła podczas USG wody, ale jakoś nie mogłam znaleźć tej wartości na wydruku, ale już znalazłam i AFI miałam 11,5 w 32tc.
 
Byłam wczoraj na kolejnej wizycie. Wszystko jest w porządku, mój synek jest podobno długi i chudy-waży 2150g, z początku trochę się zmartwiłam, że lekarz mnie uspokoiłam, że wszystko jest w normie i widocznie taka już jego uroda.
Obrócił się juz główką w dół i miejmy nadzieję, że tak juz pozostanie.
 
Echoo - nie wiem co oznacza W/4, ale jeżeli to nie byłoby prawidłowe to lekarz już by zareagował.

Edytka - norma jest od 5 do 20 przy czym lekarze za bezpieczny uważają przedział ok 9-16. Jak jest mniej niż 9 to jest już dolna granica normy i nadzór, tak jak w moim przypadku.

W zasadzie to z tymi wodami u mnie to dziwna sprawa bo przy cukrzycy ciążowej często ma się nadmiar wód a u mnie za mało :-)
 
Ja znalazłam swój wynik z usg ze szpitala, 33tc i jeden dzień, i AFI było 8:hmm:. No i oczywiście zaczęłam się martwić tym wynikiem bo jak podglądałam we wtorek malucha na usg to w miejscach, w których wód jeszcze jako tako było wcześniej w szpitalu, już nie było. 21.10 mam usg pomiarowe łącznie z pomiarem wód , więc zobaczymy. Ale do czwartku chyba jajo zniose :eek:
 
Zalgol ja nie potrafię znaleźć żadnego wyniku, ale pamiętam jak mieliśmy problemy z tym brzuszkiem Leonka to zapytałam ginkę o ilość wód płodowych, a ona powiedziała "że wody akurat są w porządku" cokolwiek to oznaczało....ale kojarzy mi się że jak wód jest dużo, to brzuch też powinien być większy. A ja mam ostatnio wrażenie że mój brzuch zrobił się mniejszy.Pewnie to przez stosowanie diety i brak zaparć ...
 
Byłam wczoraj na wizycie i trochę się przeraziłam. Moja Mała ma już 3,5kg :szok:. Myślałam że ma max 3kg. W sumie gin powiedział że to w normie ale jakoś trochę się martwię bo na poród się nie zanosi jeszcze a Mała będzie przecież jeszcze rosła :-/.Poza tym wszystko ok.
 
reklama
Do góry