reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

Lile. Szyjka faktycznie krótka. Powinnaś mieć w pogotowiu spakowaną torbę, jakby coś. A co powiedział lekarz? Czy grozi Ci przedwczesny poród?
 
reklama
powiedział, że jest krótka ale twarda, więc powinno być ok. Ale ja się i tak martwię, szczególnie ze "mój" szpital nie przyjmuje porodów przed 36 tygodniem ciąży..
 
Dziewczyny mam pytanko. Na ostatniej wizycie mój gin powiedział, że mam sie w 30 tygodniu umawiać na usg i że to będzie ostatnie usg. Trochę się zdziwiłam, bo gdzieś czytałam i to chyba nie jednokrotnie, że ostatnie usg jest w 36 tygodniu. A jak się dziecko do 30 tyg nie usadowi do porodu to potem do samego porodu nie będę wiedzieć jaka jest jego pozycja, bo nie będzie usg?? Oczywiście zawsze można iść prywatnie, ale przeciez nie o to chodzi. Jaka jest Wasza wiedza na ten temat??

Ja ostatnio byłam u ginekologa na wizycie i powiedziala ze skierowanie na USG da mi dopiero na nastepnej wizycie. A ze wizyte mam 25 i dostane skierowanie wiec pewnie USG bedzie dopiero na poczatku października. wiec to bedzie 34/35 tydzien i myslalam ze juz późno. Ale sama nie wiem. Jak dostaniesz to skierowanie to moze nie zapisuj sie od razu albo powiedz pani w recepcji w jakim terminie chcialabys miec
 
Izeczka_73 ja teraz miałam przerwę w wizytach 4 tygodnie, ale teraz od 31 tygodnia mam mieć wizyty co 2 tygodnie, więc trochę dziwny ten Twój lekarz...
 
Tak, na każdej wizycie mam USG bo moja gin za każdym razem sprawdza czy mały przybiera na wadze i czy rośnie, sprawdza też narządy od 20 tc.
 
To masz super! Zazdroszczę Ci. Ja wprawdzie nie prowadzę ciąży zupełnie państwowo, bo w ramach abonamentu z pracy (luxmed), jednak opieka jest raczej standardowa :)
 
Izeczka...każdy lekarz prowadzi inaczej. ja mimo tego że chodzę prywatnie to nie mam usg na każdej wizycie..no ostatnio w sumie miałam na każdej ale bez pomiarów..
 
Hej dziewczyny,
pisałam ostatnio o zmianie lekarza. Dzisiaj poszłam do nowego bo ten stary nie mówił mi prawie nic i szyjkę badał co drugą wizytę. No i się dzisiaj po badaniu okazało się że grozi mi przedwczesny poród. Szyjka ma 1,5 cm. Mam zapisane leki i muszę leżeć. Także kategorycznie odradził podróż autem na wesele (600km), więc zmieniły mi się trochę plany. Poza tym z Michasiem wszystko w porządku, rośnie zdrowo :)
 
reklama
Lile, Goncia - trzymajcie się Dziewczyny i dużo odpoczywajcie.
Goncia, jednak zmiana lekarza wyszła na dobre, przynajmniej wcześniej dowiedziałaś się o szyjce a nie wiadomo co by było gdybyś pojechała w tą zaplanowaną podróż.
 
Do góry