reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

Ja jestem po kolejnym usg. Termin wg OM wypada mi na 23 listopada z usg na... 31 października, Antoś jest bardzo duży co zresztą dobitnie odczuwa mój kręgosłup. Jest zdrowym chłopczykiem i ginek jest bardzo zadowolony
 
reklama
Kochane, ja wczoraj byłam na badaniu u mojej gin i z szyjką wszystko ok. Leoś waży 1684g i wg niej to wręcz książkowo. Jedyne co mnie niepokoi to fakt, że wszystkie pomiary (główka, kość udowa) pokazują, że to 32. tydzień i któryś tam dzień a brzuszek jest o tydzień "młodszy"... Jak myślicie, jest się czym martwić? Powiedziała mi, że może Maluszek jest w tym momencie w jakiejś dziwnej pozycji i dlatego tak wyszło. Mówi, też że może po postu jest wysoki a szczupły. Sama nie wiem co o tym myśleć, bo teraz to już każdą rzeczą się martwię. Zaleciła mi więcej leżeć na lewym boku, bo dzidziuś wtedy łatwiej je... Dziś idę na badanie 4d do speca od USG i mam nadzieję, że rozwieje moje wątpliwości.
Wczoraj na szkole rodzenia był ginekolog i zapytałam go o to - powiedział, że takie pomiary to tylko i wyłącznie statystyka, że wzorzec takiego 32. tygodniowego brzuszka został opracowany na podstawie stu tysięcy takich pomiarów dzieci w tym samym wieku, a przecież każdy z nas się różni i że martwić mogłabym się gdyby to była ponad 3-tygodniowa dysproporcja... Trochę mnie uspokoił, ale nie do końca.
 
Antoś jest bardzo duży co zresztą dobitnie odczuwa mój kręgosłup. Jest zdrowym chłopczykiem i ginek jest bardzo zadowolony

widać po brzuszku, że dzidzia spora:)

Holly ale 31tc2dzien to jest 32 tydzień. A pozatym rozbieżność jest nieduża, ważne żze Leoś jest zdrowiutki i Twoja szyjka jest ok:)
 
Ostatnia edycja:
Witam!

Ja właśnie jestem po wizycie..
Szyjka skraca się- to fakt:-(.. dlatego dostałam zakaz dłuższego chodzenia, a najlepiej by było gdybym cały czas leżała.. Do tego leki rozkurczowe + nospa i magnez. Więc żelazo muszę odstawić.. a wtedy to nie wiem jak bardzo spadnie mi hgb.

Wg USG termin mam na 2 listopada.. Wg OM na 21! więc nie wiem skąd taka różnica.. Mały waży ok 1400g czyli nie tak dużo i rozwija się prawidłowo..;-) jest za to wyjątkowo długi jak to powiedział lekarz.. ale nie dało się dokładnie zmierzyć.. więc nie wiem co znaczy "wyjątkowo".
 
Holly ja bym się nie martwiła. Ponad 1600 to ładna waga i takie rozbierzności to nie jest nic złego. Tak jak doktor mówił czysta statystyka

Fajnie macie, że wiecie ile maluchy ważą. Też bym chciała się dowiedzieć :(
 
Wg USG termin mam na 2 listopada.. Wg OM na 21! więc nie wiem skąd taka różnica.. Mały waży ok 1400g czyli nie tak dużo

Bo komputer ma wpisane wartości średnie, które przypisuje do uzyskanych wymiarów. Raczej nie masz szansy urodzić dziecka 3 tygodnie przed terminem, natomiast zapewne urodzisz w terminie dziecko dłuższe niż przeciętnie.
 
Kochane, ja wczoraj byłam na badaniu u mojej gin i z szyjką wszystko ok. Leoś waży 1684g i wg niej to wręcz książkowo. Jedyne co mnie niepokoi to fakt, że wszystkie pomiary (główka, kość udowa) pokazują, że to 32. tydzień i któryś tam dzień a brzuszek jest o tydzień "młodszy"... Jak myślicie, jest się czym martwić? Powiedziała mi, że może Maluszek jest w tym momencie w jakiejś dziwnej pozycji i dlatego tak wyszło. Mówi, też że może po postu jest wysoki a szczupły. Sama nie wiem co o tym myśleć, bo teraz to już każdą rzeczą się martwię. Zaleciła mi więcej leżeć na lewym boku, bo dzidziuś wtedy łatwiej je... Dziś idę na badanie 4d do speca od USG i mam nadzieję, że rozwieje moje wątpliwości.
Wczoraj na szkole rodzenia był ginekolog i zapytałam go o to - powiedział, że takie pomiary to tylko i wyłącznie statystyka, że wzorzec takiego 32. tygodniowego brzuszka został opracowany na podstawie stu tysięcy takich pomiarów dzieci w tym samym wieku, a przecież każdy z nas się różni i że martwić mogłabym się gdyby to była ponad 3-tygodniowa dysproporcja... Trochę mnie uspokoił, ale nie do końca.

Holly nam lekarka powiedziała dokładnie to samo 3 tygodnie temu na wizycie, z tym że u nas brzuszek był o 11 dni "młodszy". Norma rozbieżności to 16 dni, więc ja i Ty mieścimy się w normie.
Tylko u mnie było bardziej nieprzyjemnie, ponieważ lekarka mnie bardzo postraszyła hipotrofią, ale jak widzisz zdarza się to bardzo często (takie rozbieżności).
Zresztą każde dziecko jest inne i nie można za bardzo się przejmować, że nie mieści się w książkowych opisach. Ja wrzuciłam na luz i czekam do następnej wizyty.
 
reklama
holy101, Julek tydzien temu w niedziele wazyl 1900g, a jest miedzy nami roznica jednego dnia.. wiec jesli Leos jest ksiazkowy, to Julek jest wielki.. :) ciekawe ile wazy dzisiaj..
 
Do góry