reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

reklama
dziewczyny a jak u Was z terminem porodu wg usg? bo mi dziś wyszło między 1 a 13 listopada :) ale chyba bardziej miarodajny jest pomiar z usg 13 tydz, tak słyszałam. jak to jest?
 
ja patrzę tylko na usg, ze względu na PCO termin z OM jest mało pewny ;-) . No i od 13tego tygodnia terminy z usg mi się mniej-więcej pokrywają.
 
Ja z OM mam 26 listopad, a z ostatniego USG 15 listopad... no tylko u nas te pomiary są rozbieżne, w każdym razie pewnie się na końcu będę rozpakowywać....
 
z tego co czytałam to najbardziej prawdopodobny jest termin z usg 11-14 tydzień, bo później to dzieci się różnie rozwijają i stąd te rozbieżności
 
Witam :-) ja też dziś miałam wizytę. Jak zwykle się stresowałam, że coś będzie nie tak ale niepotrzebnie. Wyniki krwi i moczu w normie, krzywa cukrowa też ok :happy2:Szyjka macicy się nic nie skraca i jest zamknięta więc nic tylko się cieszyć :-D
Krzyś jest dalej Krzysiem i waży 1300 g (gin powiedział, że prawidłowo), pozostałe wymiary też w porządku.
Ależ jestem szczęśliwa, że mój maluszek rozwija się prawidłowo i ma się dobrze :happy2:
Pozostałym mamom życzę równie udanych wizyt i samych dobrych wiadomości.
 
Dziewczyny gratuluje udanych wizyt. Zazdroszczę Wam,że możecie sobie podglądać dzidzię na usg tak często. Tutaj niestety nie dają takich możliwości-2 usg podczas całej ciąży (ostatnie w 20 tyg). Ja miałam 2 dodatkowe prywatne.

Dziś też byłam u położnej i u mnie też wszystko elegancko. Córcia ułożona jak do porodu-ale położna powiedziała żeby się jeszcze nie cieszyć bo jeszcze kilka razy może się odwrócić. Bicie serducha posłuchaliśmy-perfekt. Zmierzyła mi brzuch-jest ok. Mocz w normie. Pobrała mi krew do badania (morfologia,cukier i coś jeszcze-nie zrozumiałam co) jak będzie coś nie halo w wynikach to mają do mnie zadzwonić i dać znać. Mój TŻ był ze mną i pytał czy razem z tą krwią nie może mi troszkę hormonów odjąć (bo ostatnio daję mu czadu co niemiara) ale rozbawił tylko położną,która pozbawiła go złudzeń,że takie rzeczy są możliwe ;-)
 
U mnie termin z OM to 29 październik, a wedłuh USG początkowego 10 listopad ...

Dowiedziałam się nareszcie ile tutaj u nas kosztuje i gdzie jest możliwość zrobienia USG 4D =)
70zł + 130/160zł = 230 zł
Badania wykonywane są tam aparatem: VOLUSON 730 PRO Firmy General Electric, z zastosowaniem głowic objętościowych: przezbrzusznej.
To dużo, czy nie !?
ultrasonografy-voluson730pro.jpg
 
reklama
myślę, że to normalna cena ;-) To jest takie drogie, bo sprzet do usg 3d jest ponoć potwornie drogi - kolo 700tys z tego co słyszałam..
 
Do góry