reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

reklama
Edytko też tak słyszałam,a w takim wypadku u nas termin wypada na 31 pażdziernika.

Jeśli chodzi o USG to ja słyszałam, że do 10 tygodnia można mówić o terminie porodu wg USG. Po 10 tygodniu dzieci rozwijają się każde w swoim tempie.
Ale chyba nie rozumiem jak Tobie wyszedł termin na 31.10, a jesteś dopiero w 31 tygodniu. Ja mam termin na 28.10 a dzisiaj zaczęłam 33 tydzień...
 
Kami ja płacę 90zł za zwykłe USG a 150zł za 4D z nagraniem na płytkę.

Jeśli chodzi o USG to ja słyszałam, że do 10 tygodnia można mówić o terminie porodu wg USG. Po 10 tygodniu dzieci rozwijają się każde w swoim tempie.
Ale chyba nie rozumiem jak Tobie wyszedł termin na 31.10, a jesteś dopiero w 31 tygodniu. Ja mam termin na 28.10 a dzisiaj zaczęłam 33 tydzień...
Dokładnie tak,termin wg.OM to 7.11. a według wskazań wczesnego USG 31.10. Maluch pomiarami wskazuje,że jest większy o jakieś 2 tyg.niż wskazuje data OM.
Jestem bardzo ciekawa czy urodzę wcześniej czy dotrzymamy do 7 listopada.
 
U mnie prawie wszędzie USG 3/4D kosztuje 250zl...jak dla mnie to sporo. Teraz ginka mi pewnie powie że mam zrobić ostatnie USG to postaram się znaleźć jakieś tansze. Bardzo bym chciała zobaczyć buźkę mojego maleństwa. Moja gin owszem robi USG ale tylko 2D i ma takie sprzęt że pomiarów też nie podaje;/
 
Jeśli chodzi o USG to ja słyszałam, że do 10 tygodnia można mówić o terminie porodu wg USG. Po 10 tygodniu dzieci rozwijają się każde w swoim tempie.
Ale chyba nie rozumiem jak Tobie wyszedł termin na 31.10, a jesteś dopiero w 31 tygodniu. Ja mam termin na 28.10 a dzisiaj zaczęłam 33 tydzień...
wg wymiarów dziecka wyszedł termin na 1 listopada :) a wg poprzednich usg mam termin 9 listopada
 
Mnie lekarz mówił,że najbardziej miarodajny termin porodu jest z usg pomiędzy 10 a 14 tyg ciąży. W tym okresie ciąży każdy płód rozwija się tak samo a potem już każdy dzieciak przyjmuje swoje tempo rozwoju. Ja z OM mam termin na 29.11 natomiast z dwóch usg na 25.11. Jedno usg miałam tu w Szkocji,w dokładnie 12tc+0dni,drugie w PL w 13tc+5dni i z obu termin mi na 25.11 wyszedł
 
Mialam dzis wizyte u poloznej. Wszystko dobrze, czyli wyniki krwi na zelazo, mocz, cisnienie, serduszko dziecka, rozmiar brzuszka..

Zapytalam o ten dziwny bol kolo pepka, powiedziala, ze pewnie dziecko naciska na jakis nerw i ze to normalne.

Maluch (po macaniu brzuszka) lezy poprzecznie pleckami do moich pleckow (szkoda, ze tak nie lezal na USG 4D). Mam narazie sie nie martwic ulozeniem i powiedziala, ze jesli do 38 sie nie przekreci to zrobia mi scan (troche pozno wg mnie) i ze moge robic koci grzbiet, bo to pomaga.

Nie pytalam jeszcze o nic zwiazanego z porodem (znieczulenie np), bo w srode zaczynamy szkole rodzenia, wiec zobacze co beda tam mowic. Nastepna wizyte mam za 3 tyg.
 
reklama
Do góry