reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

Uspokoiłaś mnie trochę. Myślałam, że drżenia sa normalne na początku ciąży, a potem to juź normalne ruchy. A swoją drogą, ciekawe, co one oznaczają??
 
reklama
A ja też wczoraj czytałam w gazecie 'Będę Mamą-gazetka z marca 2009roku' artykuł, bardzo fajny w całości poświęcony właśnie temu tematowi 'Obróć się maleństwo' są tam ćwiczenia ale też nie tylko, jak ktoś ma jeszcze sporo czasu do wizyty i nie chcę robić ćwiczeń bez zgody lekarza, to właśnie był tam takie praktyczne porady jak w codziennym życiu pomagać maluszkowi się obrócić.

Oto kilka zasad/porad i zakazów:

1. Nie siadaj z nogami założonymi 'noga na nogę'-to pogarsza krążenie.
Kiedy siadasz w takiej pozycji, dziecku w twoim brzuchu jest też nieco trudniej właściwie wstawić główkę do twojej miednicy.

2. Unikaj miękkich kanap i foteli, w których siedząc głęboko się zapadasz.

Staraj się raczej siadać tak, żeby kolana nie były wyżej niż biodra. Dzięki temu mniej też będzie bolał cię kręgosłup.-kanapowy styl życia nie sprzyja prawidłowemu ułożeniu dziecka. Kiedy zapadasz się w fotelu Twoje pośladki znajdują się poniżej linii kolan. To prowadzi do zamknięcia wejścia miednicy i utrudnia obniżenie się główki malucha. Czytając gazetę albo książkę albo po prostu siedząc przy stole, pomóc maleństwu przyjąć właściwą pozycję, siadając okrakiem na krześle, przodem do oparcia:
IMG_0095.jpg

3. W samochodzie podłóż sobie na siedzeniu poduszkę.
Będziesz wtedy siedziała we właściwej pozycji, która nie utrudnia maleństwu przyjęcia właściwego położenia.

4. Popraw elastyczność miednicy (ćwiczenia).
Miednica kostna to tunel, przez który dziecko przechodzi na świat. W ciąży twój organizm wydziela hormony, które powodują rozluźnienie jej wiązadeł, przyczyniając się do zwiększenia ruchomości stawów. Aby zwiększyć naturalną elastyczność miednicy (w czasie porodu łatwiej dostosuje swój kształt do główki dziecka), podczas ciąży rób 'ćwiczenia':
-siad rozporowy (ze złączonymi stopami, kolana na boki):
IMG_0094.jpgTo rozluźnia stawy biodrowe, okolicę pachwin, stawy kolanowe i skokowe. Zwiększa przekątną miednicy. Rozluźnia jej przeponę, poprawiając ogólne ukrwienie. 'Ćwicz' codziennie, w tej pozycji np. oglądaj TV, czytaj.

-siad w rozkroku (nogi szeroko rozsunięte, plecy proste) Miednica poszerza się, rozciągając się mięśnie z tyle nóg, rozluźnia się przepona miednicy.
IMG_0097.jpg

5. Ćwicz w klęku podpartym.
Często przyjmuj pozycję na czworaka. Wtedy dziecko w macicy czuję się trochę jak w hamaku. Pochylaj się do przodu, żeby zlikwidować opór mięśni brzucha, i kołysz biodrami.

6. Chodź na basen (oczywiście jeżeli nie ma co do tego indywidualnych przeciwwskazań).
Najlepiej wybieraj styl na brzuchu - pływaj na przykład żabką.

7. Leż na lewym boku.
Każdego dnia znajdź trochę czasu na to, żeby zrelaksować się, rozluźnić, odstresować, pomyśleć o dziecku. Leżenie na lewym boku sprawi, że twoje ciało i maleństwo będą lepiej dotlenione (unikaj natomiast leżenia na plecach)
IMG_0098.jpg

8. Kup klęcznik.
Jeżeli większość dnia spędzasz w pracy-długo siedzisz za biurkiem lub przed komputerem-warto zainwestować w specjalny stołeczek ciążowy.
IMG_0100.jpg

9. Oddychaj przeponą.
Czyli tak, aby unosił się brzuch, a nie klatka piersiowa. Zrelaksowane i dotlenione mięśnie są bardziej podatne na rozciąganie. A to z kolei ułatwia maleństwu przyjęcie właściwej pozycji i przeciśnięcie przez kanał rodny.

Ale się napisałam, mam nadzieję że komuś to pomorze =)
Ja na pewno spróbuję zmienić swoje nawyki :-)
 
Ostatnia edycja:
Kami te ćwiczenia to podstawowe ćwiczenia jogi ;)
na początku ciąży jeszcze ćwiczyłam teraz nie ćwicze bo nie mam tyle siły ale ogólnie pozycje jogi poprawiają krążenie i relaksują bardzo ;)
to ja dodam ,że fajna pozycja jest z nogami wyciągniętymi na ścianie tak jak pospolita świeca z w-f której się uczyłyśmy tylko ręce są pod głowa można tak sobie odpocząć i z relaksować się!! :)
A żebyście sobie krzywdy nie zrobiły zapomniałam dodać ,że pupa musi być przy samej ścianie tak żeby pośladki były w złączeniu się podłogi ze ścianą ;)
 
Ja jestem po wczorajszej wizycie bardzo zadowolona. Bo moja szyjka długaśna 39 mm i nie skraca się. Wyniki jak zwykle superowe. Pani doktor stwierdziła, ze pięknie trzymam hemoglobinkę :-). Jedyne co to oczywiście znowu stan zapalny ale jeszcze nie tak poważny, więc dostałam trzy globuleczki. MAm nadzieje, że sobie zniknie. Następna wizyta dopiero 28.09 , ooooooch jak ja to wytrzymam.
 
dziewczyny..zastanawiam się co z polcaespanola??? ostatnio chyba pakowała się do szpitala przez rozwarcie...?

Może leży w szpitalu i nie ma kompa....pasowałoby podać namiar choć do jednej dziewczyny z forum może przez pw bo w razie czego nawet nie wiadomo jak powiadomić foremki co się dzieje, albo stworzyć jak w innych miesiącach wątek sms-y i wiadomości szpitalne bez komentarzy??
 
reklama
albo stworzyć jak w innych miesiącach wątek sms-y i wiadomości szpitalne bez komentarzy??

A któraś się na ochotnika zgłasza ze swoim numerem telefonu :-)? Jeśli o mnie chodzi, możecie wysyłać PW, mogę założyć taki wątek i go aktualizować na bieżąco. Ale... Szczerze to wydaje mi się to zdecydowanie za wcześnie.
 
Do góry