reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u ginekologa, badania, zdjęcia u USG

Nie. Masaż szyjki to coninnefo.
Membrane sweep robi sie przez wprowadzenia palca do szyjki (najcześciej otwartej juz, choc nie wiem czy jeśli nie jest otwarta robią coś... Serio nie wiem) i palcem od wewnętrznej strony przesuną po 'rancie' szyjki , żeby oddzielić błony od szyjki.
 
reklama
Masaż szyjki w Uk jest praktykowany. W Polsce jest nielegalny, ze względu na duża szanse uszkodzenia szyjki, choc
Wiem, ze niektórzy lekarze robią go mimo wszystko.

Ja miałam masażami rozwarte szyjkę powyżej 4cm.
 
Z tego
Co czytałam to tak.
Od w sumie niedawna.nawet ostatnio z bratowa rozmawiałam, która ma teraz tez termin i jest wymęczona, mówiłam ze może niech jej lekarka zrobi masaż szyjki, a ona była w szoku. Mowi ze nie ma szans, bo jest zabroniony i ze nawet prywatnie jej lekarka tego noe zrobi.

Wiec coś jest na rzeczy.

A jak w es?
 
Teraz czytam na forach, ze go wykonują. A na bank czytałam ze jest zabroniony (przynajmniej oficjalnie)
Dziewczyny jak coś wiecie to piszcie.
 
W Uk normalnie robią, we Francji z tego co wiem tez.
I w sumie ja sie cieszę, bo to moja szansa na poród naturalny [emoji16]
 
reklama
Moja koleżanka będzie miała robiony normalnie juz na następnej wizycie masaż szyjki. A ja się dziwilam, że mi tego nie robili, tylko od razu cc.
 
Do góry