reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u ginekologa, badania, zdjęcia u USG

Zuzzi,
Albo zle wyniki albo zla probka moczu... Zobaczymy, co ci lekarz powie dzisiaj. Na razie sie nie martw, zaraz sie wyjasni.

Krew moze byc np bo czop odchodzi i troche polecialo razem? Albo otarcie jakies mikroskopijne? Dlatego mowie, ze mogla byc zla probka.
I nie czytaj takich rzeczy!!!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zuzzi nie czytaj i nie świruj! Najpewniej masz zwykłe zapalenie układu moczowego częste w ciąży. Często też zdarza się, że przebiega bezobjawowo. Lekarz powinien zapisać antybiotyk choć nie wiem jaki jest schemat postępowania w tak wysokiej ciąży. Od siebie możesz robić do porodu tyle że pij bardzo dużo i zakwaszaj mocz, najlepsza jest żurawina. Ja ze względu na czekające mnie cc i pewnie cewnikowanie już od miesiąca się raczę żurawinką :)
 
Krwią akurat martwię się najmniej bo też uważam, że to mogło być obtarcie itp. Martwię się też tymi bakteriami i leukocytami. Oby to była zła próbka moczu choć nie wiem jak to możliwe bo się nie znam. Ani razu w czasie ciąży nie oddawałam do badania pierwszego porannego moczu więc to nie to. Zawsze na miejscu biorę pojemnik i robię w przychodni. Tym razem zrobiłam bardzo mało ale babka w laboratorium powiedziała, że spokojnie wystarczy. Dzięki dziewczyny za wsparcie. Myślicie, że warto na wszelki wypadek wziąć torbę gdyby lekarz mnie skierował do szpitala??
 
Ja bym na Twoim miejscu nie brała, wydaje mi się, że nie będzie chciał Cię kłaść, a nawet jeśli będzie miał taką wizję to raczej ni będzie to sytuacja citowa i spokojnie zdążysz do domu wrócić zabrać torbę, wykapać się itd. itp. Trzymam kciuki daj znać po :)
 
Zuzzi to normalne wyniki przy infekcji i wcale nie musi być objawów zapalenia pęcherza na przykład. Jednym z objawów infekcji w ciąży jest twardnienie brzucha (wiem co mówię, leżałam przez dwa tygodnie w 23tc ;) ), polecam urosept bo bez recepty, a pomaga po kilku dniach już jest wszystko ok. A jak nie pomoże to antybiotyk Ci dr przepisze. Wybacz osobiste pytanie, ale czy podmywasz się przed oddaniem próbki moczu? to bardzo istotne ponieważ towarzyszy nam dużo śluzu i on potrafi bardzo przekłamać wyniki badań - tak mi powiedział dr...
Nic się nie martw, nie ma tak źle z tymi wynikami! :)
 
Ostatnia edycja:
No niedługo już się dowiem co i jak. Anciikowa myję się przed wyjściem z domu czyli tak ok 1 h przed siku. Zawsze tak robiłam, a śluzu mam dużo od daaawna. Dzięki. Trochę się uspokoiłam.
 
Daj znać co Ci lekarz powie, bo ciekawa jestem! Mój zawsze mówi, że nie ma się co przejmować, infekcja dróg moczowych w ciąży to coś zupełnie normalnego tym bardziej przy końcówce! Ja miałam już ze trzy jak nie więcej ;)
 
Mi zawsze wychodzily jakies syfy jesli nie podmylam sie tuz przed zebraniem probki. I bardzo sie tego trzymalam w tej ciazy, i nic nie bylo ani razu. W pierwszej ciazy non stop mi cos wychodzilo, robilam powtorke i wszystko ok. Ponoc b czuly aparat byl do badan...
Napisz po co i jak!
 
Zuzzi dziewczyny dobrze mówią, moze to okaze sie tylko zwykła infekcja albo trzeba bedzie próbkę powtórzyć.. Daj znać po.
 
reklama
Zuzzi ja myślę że to tylko zwykłe UTI czyli zapalenie dróg moczowych. Nic groźnego. W ciazy normalne.

Ja z jocha miałam i przynajmniej miesiąc lazilam zanim zaharzylam i ich zrypalsm bo powinni dać antybiotyk. A położna niedopatrzyla i dopiero jak się upomnialam dostałem.
 
Do góry