reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

Dzięki dziewczyny za kciuki ale jeszcze troszkę poczekamy. Wizyta we wtorek bo pani doktor musiała dzisiaj wcześniej wyjść. Proponowała poniedziałek ale mi nie pasuje więc wtorek. A ja już miałam takie plany na weekend: jak bedzie dziewczynka to posegregowanie ubranek a jak chłopak to i tak posegregowanie Alankowych ubranek według wieku bo mam wszystko pomieszane w kartonach.
 
reklama
Dziewczyny gratuluje wszystkim udanych wizyt!!!! Trochę sobie poczytałam, mam wrażenie, że więcej dziewczynek na forum?
Ja się dowiedziałam w 17 tyg, że będe miała drugą córeczke (w 13 tyg ginekolog twierdził, że raczej synek), ale cieszymy się razem z mężem bardzo :) najważniejsze, żeby dzidzia była zdrowa! Ja ide na połówkowe 5.12 i na pewno zdam relacje ;)
 
Dziewczyny nie wiem czy tutaj pytać, ale w sumie to ma związek z wizytą i badaniami. Kiedy będziecie miały test obciążenia glukozą - moja ginka mi napisała, ze pomiędzy 22-24 tc. Nie za wcześnie?
W internecie znalazłam, że pomiędzy 24-28 tc. I już sama nie wiem. A chciałam iść za tydzień w poniedziałek przed wizytą, ale mam dylemat czy nie za wcześnie jednak, ma to jakieś znaczenie w ogóle?
 
witam

moi pas ja mam zrobic na poczatku 25 tygodnia i za ok tydzien mam pozniej wizyte. Mysle ze od 22-23 tygodnia juz mozna zrobic.

A ja jestem po wizycie. Potwierdzony chłopiec :) wagowo i wielkosciowo odpowiada swojemu wiekowi. Wazy 360 gram. Machał nóżkami i rączkami. Uwielbiam USG. Kolejna wizyta za miesiac. Moje wyniki ok, mialam pobraną tylko jeszcze cytologie bo w ciązy jeszcze nie mialam. Z okazji udanej wizyty kupiłam Maluszkowi kilka ubranek - wiecej na temacie o zakupach.

Pozdrawiam
 
Ja przed nastepna wizyta mam zrobic tylko morfologie i mocz. Myslala czy mi od razu tej glukozy nie zlecic, ale to bedzie dopiero skonczone 22tc a powiedziala ze po 24 powinno sie robic wiec da mi skierowanie na kolejnej wizycie. W laboratorium tez wisi kartka zeby sie umawiac na to badanie po 24 tygodniu. Ale nie wiem co bedzie jesli sie zrobi wczesniej. Czy wynik bedzie wiarygodny czy nie. To znaczy to jest chyba tak ze jak wyjdzie zle to pozniej tez by wyszedl zle, ale jak wyjdzie dobrze to nie masz pewnosci ze za te pare tygodni nie wyszedlby jednak zle bo cukrzyca ciazowa rozwija sie z czasem.
 
Dzięki za odpowiedzi (jak zwykle można na was liczyć!)- w takim razie postaram się zrobić bliżej tego 24 tygodnia:)
L-oka Tobie gratuluje udanej wizyty:)))
 
Ostatnia edycja:
Mi lekarz z nfz kazal juz zrobic test obciazenia glukoza, a prywatny pewnie mnie skieruje ok 28 tyg. Poki co jestem niezacukrzycowana, ale siem ze to sie moze jeszcze zmienic. Nie wiem czemu mi kazal tak wczesnie o_O
 
Ja obciążenie glukozą robiłam tydzień temu, sprawdziłam,że z dziewczynami też w 22 tc robiłam, wierzę że lekarz wie co robi, wie kiedy jakie badania ma zlecać
 
Mi glukozę robili w szpitalu, czyli w 21tc. Troszkę wcześnie, ale jeśli jest się grubszym to można się pokusić o jakiś nieco wcześniejszy termin :-)
 
reklama
Ja w tej ciąży test obciążenia glukozy będe robić w 26/27 tydz. W I ciąży miałam jakoś wcześniej i pamiętam, że w III trymestrze moja córka ze średniej wielkości płodu, zaczeła być w górnych centylach i pamiętam, że zastanawiałam się czy przypadkiem nie mam cukrzycy, ale ponieważ leżałam w szpitalu to nie poszłam powtórzyć tego badania (zrobili mi tylko glukoze na czczo), ale czytałam w tedy w necie, że cukrzyca może pojawić się troszkę później, dlatego w tej ciąży nie chce się śpieszyć z tym badaniem.
 
Do góry