reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

hejo:) ja wczoraj byłam na wizycie nie mogłam sie doczekać swojej na nfz (30.10) wiec poszłam prywatnie pani gin bardzo miła i rzetelna zaskoczona tym że ja żadnych badan nie mam zrobionych (tylko podst.krew i mocz) ani hcg toksoplazmoze i wiele innych aż po samą przezierność ,na która jest już za późno ale pani doktor pocieszyła zrobiła bardzo dokładne usg wszystko tłumacząc i mierząc i wszystko jest jak w porządku serducho, nerki ,żołądek itd na swoim miejscu :) serducho waliło jak szalone co za uczucie:tak: tatuś też był i musiał płeć rozpoznać i co ? tak kochane następny pysiolek na forum :-):-):-)a tatusia aż zatkało całą wieczór i noc przeżywał :) i gin powiedziała żeby dla mojej gin powiedzieć żeby mi badania porobiła a jak nic z tym nie zrobi to zaprasza do siebie :) a i nasza kluseczka ma już prawie 10cm z usg wychodzi 15 tydz a z om 16 :-)

Kolejny syn :D Super.

Dziewczynki a może zrobimy taki wątek na płeć z usg i po porodzie?
Każda się wpisze, cio?
 
reklama
AsiaaaM mój lekarz tez póki co każe mi tylko robić mocz i morfologię, pozostałych badań niekoniecznie, lekko mnie to niepokoi, ale ma bardzo dużo pacjentek i bardzo dobrą opinię.. robiłam toksoplazmoze sama tak dla siebie, bez jego polecenia, ale on mi o tak tłumaczył , że ciąża jest teraz najwazniejsza i że każde leki w jakimś stopniu szkodzą dziecku.. więc po co robić badania , wydawac pieniądze, skoro " on mnie teraz truć lekarstwami nie będzie". Sama nie wiem co o tym myśleć, ale wiem, że to dobry lekarz..
 
mój lekarz tez póki co każe mi tylko robić mocz i morfologię, pozostałych badań niekoniecznie, lekko mnie to niepokoi, ale ma bardzo dużo pacjentek i bardzo dobrą opinię.. robiłam toksoplazmoze sama tak dla siebie, bez jego polecenia, ale on mi o tak tłumaczył , że ciąża jest teraz najwazniejsza i że każde leki w jakimś stopniu szkodzą dziecku.. więc po co robić badania , wydawac pieniądze, skoro " on mnie teraz truć lekarstwami nie będzie". Sama nie wiem co o tym myśleć, ale wiem, że to dobry lekarz..

hmm szczerze powiem, że trochę dziwne podejście ma Twój lekarz. mimo wszystko wg mnie "trucie się" lekami zrobiłoby dziecku mniej szkody, niż zostawienie ewentualnej toksoplazmozy samej sobie. mi gin już na pierwszej wizycie zleciła m.in. właśnie tokso, poza tym kiłę, wirusowe zapalenie wątroby itd. a tym bardziej dziwi mnie, że nie miałaś USG prenatalnego. choć badanie obowiązkowe nie jest, to jednak warto je zrobić. ja też stara nie jestem ;), chorób genetycznych w rodzinie nie ma, ale i tak wolałam wiedzieć, czy wszystko dobrze się rozwija. na Twoim miejscu część badań robiłabym sobie na własną rękę, bo mi by to spokoju jednak nie dało..
 
Jest odpowiednie rozporządzenie, które jasno i klarownie określa badania jakim POWINNA poddać się kobieta ciężarna. Już pomijam fakt, że bez nich można nie dostać becikowego, ale sądzę, że nie wymyślał ich jakiś hodowca drobiu, tylko ktoś kompetentny w oparciu o normy w nieco bardziej cywilizowanych państwach.
http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zal_opiek_24092010.pdf radzę przyswoić sobie dokumencik, a strony 4-7 wydrukować i zanieść ginekologowi żeby wiedział co się należy kobiecie w ciąży.
 
miliondni dziewczyny mają rację, jeśli gin sam Ci nie zlecił pewnych badań to ja bym je zrobiła na własną rękę. To są badania podstawowe w każdej ciąży, w każdej karcie ciąży masz miejsce na wpisanie wyników, więc po coś one są. I tak jak pisała Goga zdecydowanie lepiej jest wziąć antybiotyki w ciąży niż pozwolić żeby u dziecka rozwinęła się toksoplazmoza!!!! Chyba lekarz nie wie jakie skutki może wyrządzić ta choroba takim maleństwom. A leki są coraz bardziej bezpieczne. Ja na twoim miejscu pokazałabym ten wykaz który wkleiła viltutti swojemu ginekologowi i z nim pogadała. I tu nie ma znaczenia to ile masz lat. Każdej kobiecie się te badania należą.
 
miliondni jeśli mimo sugestii z Twojej strony, że powinnaś mieć zrobione również inne badania, lekarz nie zmieni zdania, zmieniłabym lekarza. przechodzenie przez ciążę wyłącznie z zapleczem w postaci morfologii i badania moczu jest naprawdę ryzykowne. podejrzewam, że oznaczenia grupy krwi i Rh też nie miałaś?
 
reklama
Odebralam wlasnie wyniki badan moczu - gronkowiec pokonany! :) Strasznie sie ciesze :) Zrobilam tez powtorna morfologie i hormony tarczycy, mam nadzieje ze wszystko wyjdzie ok. Jutro wizyta, juz nie moge sie doczekac az zobacze malenstwo :) Licze ze dowiemy sie w koncu jaka plec... Choc moja gin ma slaby sprzet w gabinecie, wiec sie bardzo nie nastawiam ;)

Miliondi, zgadzam sie z dziewczynami ja tez na Twoim miejscu zrobilabym badania nawet bez zalecenia lekarza. Jest sporo chorob ktorych nie leczenje w ciazy moze byc grozne dla dziecka. Nikt przeciez niepotrzebnie nie bedzie Ci ladowal lekarstw.
 
Ostatnia edycja:
Do góry